REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 stycznia 2018, 16:22 komentarzy 3

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  REKLAMA

  Po gruntownym sprzątaniu w listopadzie, trwa obecnie walka o utrzymanie czystości na podziemnym parkingu w Galerii Metro. Z głośników pohukują groźnie dzikie ptaki, a pracownik uzbrojony w kij, przepędza ptaki waląc w szyby wentylacyjne.

  Miesiące narzekań i skarg. Wieczny smród i brud – tak wygląda historia parkingu podziemnego w galerii handlowej przy al. KEN 93. Ludzie brzydzili się tam parkować, a rodzice małych dzieci – bali się chorób.

  Interweniował już Sanepid i Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Problem narastał, bo zarządca budynku - spółka-córka Włodarzewskiej S.A., ogłosił upadłość. Teraz galerią administruje syndyk, a wynajmujący powierzchnie sklepowe i ich klienci, liczą, że wszystkim wyjdzie to na dobre.

  Porządki trwały dłużej niż przewidywano początkowo, ale efekt jest w miarę zadowalający. Najemcy liczą, że nie będzie powtórki z zeszłego roku, kiedy po gruntownych porządkach, wszystko w bardzo szybkim tempie wróciło do stanu sprzed sprzątania.

  Obecnie chwalą sobie to, że nareszcie czynne są dwie kabiny w toalecie. A papier w nich jest uzupełniany na bieżąco. - Kiedyś starczał ledwo do wtorku – komentują. Mówią o tym, że przede wszystkim zniknął porażający smród dochodzący czasem z parkingu podziemnego na wyższe piętra.

  - Mam nadzieję, że ten stan się utrzyma. My żyjemy tu na co dzień, spędzamy całe dnie – opowiada właścicielka jednego ze sklepów w galerii. - Przydałaby się jeszcze wymiana rur odprowadzających nieczystości, bo średnio raz na tydzień, jedna z nich pęka i zalewa parking – dodaje.

  Brama, która miała pomóc w walce z ptactwem, niestety po tygodniu przestała działać.

  - Kiedy otwarto parking, działała na czujkę ruchową, otwierała się dopiero, kiedy ktoś podjechał pod samą bramę – mówi Agnieszka, która pracuje w galerii. - Tak samo przy wyjeździe, a nigdzie nie było żadnej informacji, ludzie myśleli, że po prostu nie działa. Teraz znów jest otwarta na stałe – mówi.

  Czy klienci zauważają różnicę? Twierdzą, że zdecydowanie, bo zaduchu i smrodu, który w ostatnich miesiącach panował w podziemiu, nie da się wymazać z pamięci.

  - Teraz jest zdecydowanie czyściej – mówi mama małej pacjentki Luxmedu. – Pan, który przegania ptaki, jest dość ekscentryczny, ale skoro to ma pomóc, to nie będę tego komentować – dodaje.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Ursyn 3 12 miesięcy temuocena: 94% 

   "Pan jest dość ekscentryczny, ale nie będę tego komentować" A co właśnie zrobiła? Już faceta oceniła i oczerniła. Kogo ona się spodziewała przy stukaniu kijem w wentylację? Noblisty?

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyn2 2 12 miesięcy temuocena: 17% 

   W tym kraju mgr i inż pracują w McDonaldach, Dlaczego Noblista by nie mógł pomachać kijem :D ? A ekscentryczny według Ciebie znaczy coś złego? :) Smutne i nudne. Pan z kijem jest skuteczny, ma prace, fajnie że jest ekscentryczny. Parking czystszy, Matka z dzieckiem nie wącha smrodu. Same pozytywy. :) Już Was paluszki swędzą żeby się wyżyć na klawiaturkach co? :))))

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ursyn 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Masz mało oryginalny nick :-) Czy to ma znaczenie jakie to jest według mnie? Ważne jakie jest według słownika języka polskiego, który mówi: "odbiegający od ogólnie przyjętych zwyczajów i norm". Po co komentować tego Pana? Jak robi swoją robotę dobrze, to wystarczy. Po co się go czepiać i głupio komentować?

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2204 sekundy
  REKLAMA