REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 maja 2020, 09:00 komentarzy 6

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Koniec specjalnych godzin dla seniorów w sklepach. Od dziś między 10:00 a 12:00 zakupy w sklepach zrobią wszyscy chętni. Dziś także ruszają galerie handlowe.

  Godziny dla seniorów wprowadzono 31 marca, miały one ułatwić osobom w wieku 65+ robienie zakupów. W praktyce przepis wprowadził więcej szkody niż pożytku. 

  - Seniorzy i tak przychodzili od samego rana, w godzinach, które były przewidziane tylko dla nich w sklepie były pustki. Musieliśmy za to pilnować, aby nikt młodszy nie wchodził. Totalny absurd - mówi nam pracownik sklepu osiedlowego na Ursynowie.

  Także klienci nie byli zadowoleni z godzin senioralnych, nawet seniorzy. - Zewsząd słyszałam tylko kpiny z seniorów. Że wykupują wszystko w swoich godzinach, ludzie byli źli, że nie mogli nawet wejść do sklepu - mówi pani Barbara, seniorka.

  Problemy dotyczące godzin dla seniorów zgłaszała również Polska Izba Handlu, która zwracała m.in. uwagę na to, że personel sklepu ma ręce pełne roboty i nie ma czasu na legitymowanie klientów.

  W efekcie rząd postanowił zluzować przepisy. Od 4 maja godziny dla seniorów znikają, nie tylko w weekendy, ale także w dni robocze.

  Galerie handlowe znów otwarte

  Dziś również startują galerie handlowe. Na Ursynowie nie ma galerii, która była do tej pory zamknięta. Ale w Centrum Ursynów przy Puławskiej, KEN Center przy Ciszewskiego oraz galerii z Tesco na Kabatach otwarte zostaną kolejne sklepy, m.in. odzieżowe.

  Jak będą wyglądały zakupy w tych miejscach? Na każdego klienta ma przypadać 15 m.kw. powierzchni sklepowej, wszystko ma być tak zorganizowane, by klienci mogli utrzymać 2-metrowy odstęp między sobą. Wejścia i wyjścia mają być oddzielne. Parkowanie przed sklepem - co drugie miejsce postojowe. W środku nie będzie można korzystać z ławek do odpoczynku.

  Przy wejściach do sklepów powinny być pojemniki ze środkiem do dezynfekcji rąk oraz dystrybutor rękawiczek. W środku będziemy musieli zasłaniać twarz i nos np. maseczką oraz nosić rękawiczki. Klamki, poręcze, przyciski mają być dezynfekowane co godzinę, a toalety 4 razy dziennie. Obowiązywać ma limit wejść do toalety - jednocześnie tylko tylu klientów, ile wynosi 1/2 liczby dostępnych ubikacji.

  W sklepach odzieżowych mają być albo wyłączone przebieralnie, albo dezynfekowane po każdym kliencie. 

  W KEN Center zakupy będzie mogło robić jednocześnie we wszystkich sklepach 600-700 osób, większość punktów będzie czynna. W Centrum Ursynów limit wejść zależy od każdego sklepu osobno. Jak informuje Centrum sklep Reserved nie będzie dziś czynny i na razie nie wiadomo czy w ogóle się otworzy. Sieć rezygnuje z wielu lokalizacji w galeriach. Na razie w stolicy otworzy tylko jeden sklep - w CH Reduta.

  Również w hali z Tesco na Kabatach nie wszystkie sklepy zostaną otwarte. Na przykład salon Empik - wg informacji uzyskanych przez nas od operatora - pozostanie zamknięty, nie wiadomo czy i kiedy wróci do pracy. Firma ta - podobnie jak Reserved - rezygnuje z niektórych lokalizacji i niewykluczone, że ten salon może zupełnie zniknąć z al. KEN 14.

  AKTUALIZACJA: Sklep Empik w galerii Tesco, wbrew informacjom sieci, został otwarty

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 33

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Oz 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   Skoro empik jest otwarty to co to za wiedza przekazana przez operatora?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka 5 4 miesiące temuocena: 60% 

   Empik na Kabatach był dziś otwarty, więc można się zaopatrzyć w nowe książki

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asd 4 4 miesiące temuocena: 61% 

   Bądź rządem. Rób lock-down - zamykaj wszystko po kolei [w tym lasy (sic!), które zaraz otwierasz]. Mimo, że liczba zakażonych dalej rośnie w zatrważającym tempie, otwieraj galerie, bo zaraz wybory i trzeba pokazać, że rząd dobry i sobie radzi.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 3 4 miesiące temuocena: 78% 

   Wybory, wybory... Niektórzy mają już beret zupełnie zryty polityką. Nieważne, że zaraz stracą pracę, że są tylko pozory szkolnictwa, że nie można pójść do knajpy, fryzjera czy znajomych. Jedyna ważna rzecz na świecie, żeby mojemu kandydatowi wzrosły sondaże, a poza tym to mogę w ogóle z domu nie wychodzić.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 2 4 miesiące temuocena: 69% 

   Rząd bohatersko rozwiązuje problemy, które sam tworzy. Już to kiedyś grali przecież. Zamknięcie lasów i godziny dla seniorów były jednymi z najgłupszych i najbardziej nieporadnych sposobów walki z epidemią. Na skutek tych idiotycznych regulacji dochodziło jedynie do koncentracji - a nie rozproszenia - ludzi w dłuższych kolejkach do sklepu i na terenach, w których przebywanie nie było zakazane. Oczywiście godziny seniorskie to godziny o jeszcze dodatkowo obniżonych obrotach, czego konsekwencje są oczywiste dla każdego człowieka, który potrafi wykonywać działania matematyczne na poziomie szkoły podstawowej. Ale nie ma co się martwić, Głapiński w razie kłopotów wydrukuje nowe złotówki.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 1 4 miesiące temuocena: 50% 

   Też uważam, że lasy i 10-12 to były obostrzenia głupie i to ok, że rząd się z nich wycofał (oczywiście twierdząc że spełniły swoją funkcję). Wyśmiewam natomiast postawę "dopóki Duda jest faworytem to i tamto nadal ma być zamrożone".

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.359 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020