REKLAMAA1 ARENA Restaurant (G4) 01.06.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 maja 2021, 08:54 komentarzy 22

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  W czwartek wieczorem opublikowano rozporządzenie rządowe, które znosi od 15 maja konieczność noszenia maseczek na wolnym powietrzu. W pomieszczeniach zamkniętych nadal będzie on obowiązywał. Dokument określa też od kiedy otwarte będą mogły być ogródki restauracyjne i kawiarniane, siłownie oraz baseny.

  Rozporządzenie zostało opublikowane w czwartek późnym wieczorem w Dzienniku Ustaw. Noszenie maseczek nadal będzie obowiązkowe w pomieszczeniach i środkach transportu publicznego. Na zewnątrz będzie ją można zdjąć, ale nadal trzeba będzie zachowywać min. 1,5 m odstęp od innych.

  O tym, że nakaz noszenia maseczek zostanie zniesiony właśnie 15 maja, rząd informował pod koniec kwietnia. Warunkiem był spadek wskaźnika zakażeń poniżej 15 na 100 tys. osób. Warunek ten został spełniony. W ostatnich dniach w kraju jest ok. 12 zakażeń na 100 tysięcy. Nakaz obowiązywał od 10 października ubiegłego roku.

  Restauracje i kawiarnie

  Zgodnie z rozporządzeniem także 15 maja uruchomione zostaną ogródki restauracyjne i kawiarniane. Gastronomia może wznowić działalność pod warunkiem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik, a odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

  Od następnej soboty otwarte dla publiczności będą również obiekty sportowe na świeżym powietrzu, ale będzie obowiązywał limit 25 procent zajętych miejsc.

  Opublikowano też rozporządzenie, które pozwala 29 maja otworzyć kluby fitness i siłownie, ale z limitem jednej osoby na 15 m kw. Przywrócona została także działalność basenów, aquaparków i obiektów sportowych zamkniętych. Będą mogły mieć obłożenie sięgające maksymalnie 50 procent. Do obiektów sportowych, basenów i aquaparków od 29 maja wróci też publiczność, ale zajęte może być tylko co drugie miejsce na widowni.

  Kultura na wolnym powietrzu

  Zgodnie z opublikowanym w czwartek Rozporządzeniem Rady Ministrów, od 15 do 28 maja zbiorowe formy kultury i rozrywki są możliwe tylko na otwartym powietrzu; od 29 maja do 5 czerwca, również w pomieszczeniach zamkniętych. Dotyczy to podmiotów działalności twórczej m.in. teatrów i kin z wyłączeniem zespołów muzycznych i grup cyrkowych.

  Widzom ma być udostępnione co drugie miejsce na widowni, lecz nie więcej niż 50 proc. liczby miejsc. W przypadku, gdy miejsca na widowni nie są wyznaczone, musi zostać zachowane minimum 1,5 m dystansu społecznego pomiędzy członkami publiczności – nie dotyczy to zarówno widzów, którym towarzyszą dzieci poniżej 13. roku życia lub osoby niepełnosprawne, jak i osób wspólnie zamieszkujących bądź gospodarujących. Obowiązuje również nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki. Zabronione jest spożywanie napojów i posiłków.

  Przepisy obowiązują do 5 czerwca, ale okres ich obowiązywania będzie najprawdopodobniej przedłużany.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  22Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Pasztet 22 miesiąc temuocena: 80% 

   Brawo! to jest cudny rząd :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek z Koncertowej 21 miesiąc temuocena: 93% 

   Ach! Nie dość, że cudny, to jeszcze mądry, serdeczny i ładnie się uśmiecha. To naprawdę wspaniały rząd, rządek wręcz.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 20 miesiąc temuocena: 82% 

   UCZCIWY!! Przede wszystkim uczciwy... :/

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 19 miesiąc temuocena: 50% 

   Mam nadzieję ,że to był sarkazm......

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 18 miesiąc temuocena: 33% 

   czekam na lepszy. ktoś, coś ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 17 miesiąc temu

   ~Legionista lepszy już był

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 16 miesiąc temuocena: 100% 

   Swoją drogą ilustracja artykułu rewelacyjna. Nie ma to jak odetchnąć pełną piersią bez maseczki... dymem papierosowym. To było najtańsze zdjęcie stockowe?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kurt 15 miesiąc temuocena: 83% 

   Nie rozumiesz przekazu ;). Ten palacz przez ostatnie pół roku niczym gimbus w kiblu szkolnym chował się z kiepem przed władzą co by go za brak maseczki na twarzy do odpowiedzialności karnej nie pociągnęła. Teraz na twarzy widać luz i spokój - symbol lepszych czasów. Lekko przymrużone oczy nie wypatrują zamaskowanych mundurowych ukrytych w krzakach, ale spoglądają hen daleko na budzącą się do życia przyrodę. Nawet kciuk bohatera ze zdjęcia zdaje się prostować do góry w geście aprobaty i wdzięczności za tego jednego papieroska bez stresu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 14 miesiąc temuocena: 100% 

   Wstyd mi, że nie doceniłem głębokości myśli J.W. Redaktorów. Co więcej, posądziłem ich o jakże trywialne oszczędności zupełnie nie licujące z misją propagowania wolności korzystania z używek wspierających nasz wspólny narodowy budżet. Biegnę znaleźć jakiegoś palacza, który strząchnie na mą głowę popiół na znak pokuty.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rain 13 miesiąc temuocena: 51% 

   Od 15 maja?? Wystarczy sie przejsc droga z wilanowa w strone powsina w weekend, moze z 1 na 10 rowerzystow maseczke ma. Policja mialaby żniwa, ale z jakiegos powodu mają w d.. te święte krowy. Dobrze przynajmniej, ze w tygodniu w drodze do pracy malo rowerzystow widac - co w sumie ciekawe, bo przeciez nie ma zlej pogody na rower.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 12 miesiąc temuocena: 41% 

   Zawsze warto dowalić rowerzystom... Dobre praktyki propagandy PRL-owskiej? Znajdź grupę i zrób ją winną bez mała wszystkiego... Proponuję podobne polowanie na skręcających na zielonej strzałce kierowców.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rain 11 miesiąc temuocena: 54% 

   A nie jest tak? Sklamalem? Jak chcesz o strzalce, to załóż swoj watek, kto ci broni. Propaganda prl-owska? Ja nie zauwazylem, ale wygladasz mi na eksperta.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 10 miesiąc temuocena: 67% 

   Jaro, gdyby nie nagminne ignorowanie przepisów przez rowerzystów to nie byłoby tematu. Kierowcy samochodów nawet nie zbliżają się do tak jawnego łamania PORD. Ja nie mam absolutnie nic do rowerzystów jadących zgodnie z przepisami, bo mają do tego pełne prawo. Ja piętnuję ich łamanie, niezależnie czy to rowerzysta, pieszy czy kierowca pojazdu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 9 miesiąc temuocena: 69% 

   Nie skłamałeś, jak i ja nie skłamałem. Pokazuję tylko, że to forum ma swoich dyżurnych "chłopców do bicia", a to upośledza jakąkolwiek dyskusję. Zastanawiające jest to, że najczęściej dokładnie te same osoby walą w "pedalarzy", jak w bęben, i jednocześnie są zdania, że samochód z rury wydechowej wypuszcza krystalicznie czyste powietrze, bo smog to wyłącznie wieś paląca plastikiem w piecach. Ale nie będę się tu dalej rozpisywał, już i tak pewnie jestem w odpowiedniej szufladce, bo szufladkowanie to kolejna cnota wśród sporego grona tropicieli na tym forum...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiaczek 8 miesiąc temuocena: 63% 

   Dziwisz się? Sam mam zamiar wyskoczyć w przyszłym tygodniu na rower i nie planuję zakładać maseczki. Na ulicy nie mają one sensu. Dowodzą tego ostatnie badania. Co więcej: nawet nasz rząd przyznaje to między wierszami, a niektórzy członkowie rady medycznej przy premierze - wprost.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 7 miesiąc temuocena: 70% 

   nie mają sensu pod warunkiem, że się zachowuje odpowiedni dystans. Taki drobne ale.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 miesiąc temuocena: 42% 

   Zamiast chlać piwo na kanapie ,rusz tłusty tyłek i idź na rower

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~warszawiaczek 5 miesiąc temuocena: 79% 

   @MrFrosty: Gdy jeżdżę na rowerze, zazwyczaj nie ocieram się o nikogo. Gdy spaceruję, podobnie. A nawet jeśli ktoś przejdzie czy przejedzie obok, to w ciągu sekundy nie zdążę się zarazić, zwłaszcza jeśli wieje wiatr. Europa już to zrozumiała, Polska też, tylko nasi rządzący wciąż udają głupich.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rain 4 miesiąc temuocena: 71% 

   Jaro, jedni walą w rowerzystów, inni notorycznie w kierowców. No i? Od szufladkowania to akurat jestes ekspertem. Pol, tlusty tylek? Z kims mnie pomyliłes, a twojej starej pasował.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lnsdkae28rdf 3 miesiąc temuocena: 50% 

   Nudny jesteś z tym czepianiem się rowerzystów. Zmiana kierunku hejtu w stronę skręcających na zielonej strzałce samochodziarzy mile widziana.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rain 2 miesiąc temuocena: 50% 

   Temat jest o maseczkach nie o zielonej strzałce, czy rowerzystach. Oni sie pojawili w tym watku tylko dlatego, ze ich nie maja w czasie jazdy. Wiec jak masz ochote to mozemy pogadac o maseczkach w autach. Ale uderz w stół, a juz sie zaczynaja debilne wpisy o autach, choc to w ogole nie artykul i moj komentarz o tym. I zawsze ta sama grupka usłużnych. W tym jakiś trybun ktory sobie uzurpuje prawo do okreslania, kto o czym moze pisac i co mozna komentowac. Moze niech sobie założy swoją grupę, tam bedzie mógł innych rozstawiać Nauczcie sie najpierw czytac ze zrozumieniem, a potem sie bierzcie za komentowanie. A skoro juz tak jeczycie o zielonej strzałce to prosze bardzo. Dla mnie mozna zlikwidowac. I wprowadzic mozliwosc skretu na czerwonym swietle na odpowiedzialnosc kierującego. Tylko uprzedzam, autobusy tez staną, ale mi to bez różnicy, niech stoją. Szerokości.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arn 1 miesiąc temuocena: 0% 

   Jak ja nie cierpię rowerzystów, plagi miast 21 wieku.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4896 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021