REKLAMAA1 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (nadesłane)

  Monitoring i częstszy wywóz śmieci przy Domu Sztuki na Wiolinowej. Po miesiącach walki udało się wywalczyć czystość w tym miejscu. Nieprzyjemny zapach jednak zakotwiczył się na dobre. Kamery i przeniesienie kontenerów na odpady mają rozwiązać problem.

  Jeszcze do niedawna na tyłach ursynowskiego Domu Sztuki straszyło ogromne wysypisko śmieci. Ktoś podrzucał placówce swoje odpady. Podejrzenie padło na sprzedawców ze straganów przy wyjściu z metra, którzy handlują owocami i warzywami. To właśnie rozkładające się resztki są powodem smrodu, a kartony tworzą bałagan.

  Spółdzielnia zajęła się w końcu problemem i częściej opróżnia kontenery. Eskalacja problemu nabrała wymiar niemal śledczy - na szyldzie instytucji zostanie zainstalowana dodatkowa kamera, aby monitorować pojemniki.

  - Jest już dużo lepiej, ale smród pozostał. Śmierdzi zgnilizną, gorzej niż z kompostownika. Jak im zabronią tu wyrzucać śmieci, to sobie zaraz znajdą inne miejsce. Nie łudzę się, że długo potrwa taki stan rzeczy - mówi pan Dariusz.

  "Winni smrodu są handlarze"

  Na wniosek dyrektora Domu Sztuki spółdzielnia SMB "Jary" zobowiązała się do instalacji kamery w celu monitoringu pojemników. Zostanie założona na zlokalizowanym na dachu szyldzie.

   - Jako dyrektor zgłaszałem wielokrotnie do spółdzielni, że jest problem ze śmieciami. Są to głównie odpadki spożywcze - pozostałości warzyw i owoców. Mamy kamerę, która obejmuje teren wokół budynku, jednak nie obejmuje ona tyłu budynku. Spółdzielnia ma teraz zainstalować dodatkowy monitoring - informuje dyrektor Domu Sztuki Sławomir Gąsiewski.

  Dodatkowo SMB "Jary" podjęła decyzję o zwiększeniu częstotliwości odbioru śmieci oraz o przeniesieniu pojemników zza budynku Domu Sztuki na tyły Top Marketu. Zdaniem mieszkańców może to nie rozwiązać problemu, a dodatkowe kilkadziesiąt metrów nie odstraszy osób, które bezprawnie wrzucają tam swoje śmieci.

  Zarząd spółdzielni skierował do urzędu dzielnicy skargę w sprawie nielegalnego targowiska, które prowadzone jest przy wejściu do metra Ursynów od strony Pasażu Stokłosy. Zdaniem spółdzielni to handlarze, którzy sprzedają tam warzywa i owoce są odpowiedzialni za smród z kontenerów na odpady, które znajdują się za Domem Sztuki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Expert 7 3 miesiące temuocena: 0% 

   Polaczkowo bogaty kraj ze na kamery spoldzielnie stac. A nagranie do uwalenia w sądzie bo nie mozna nikogo filmowac bez zgody i upubliczniac w sądzie wizerunku RODO sie kłania .

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty Zielone 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Genialne sposoby na rozwiązanie provlemu ze śmieciami. Socjalizm w swoim apogeum. Wkrótce pozbycia się śmieci będzie wyczynem podobnym do zakupu papieru toaletowego w PRL

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Binki 5 3 miesiące temuocena: 80% 

   Wzywać co chwilę straz miejską do nielegalnego targowiska i sami odejdę a nie blokują chodnik, dziwne że spółdzielnia nie potrafi sobie z nimi poradzić na swoim terenie, brak słów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JPRDLE 4 3 miesiące temuocena: 100% 

   Co ten Robek tak lubi tych handlarzy? Zarówno ci z bazaru, jak i z ulic mogą liczyć na dobre serduszko Robka. Na Cynamonowej handlarze sami powiększyli płytami stoiska dzierżawione ( ciekawe czy opłacane) od dzielnicy... Ktoś ten syf w ogóle kontroluje?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekspert 3 3 miesiące temuocena: 50% 

   Wzywanie co chwila to nękanie policji i na to jest paragraf pisowska ci0to.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tatuś45 2 3 miesiące temuocena: 31% 

   Lepiej by było ten Dom Sztuki rozebrać. Powstało Ursynowskie Centrum Kultury Alternatywy kilometr dalej. Po co utrzymywać te ruinę?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4369 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021