REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  To konkurs dla tych, dla których pielęgnacja roślin to pasja. Przy uprawie spędzają każdą wolną chwilę, a ich balkony i ogrody tętnią życiem i kolorami. Ruszyła 38. edycja konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni". Nabór trwa do 4 lipca.

  Inicjatywa wywodzi się jeszcze z czasów, kiedy prezydentem stolicy był Stefan Starzyński - wielki entuzjasta zazieleniania Warszawy. Na przestrzeni lat ta myśl ewoluowała w największy w Polsce festiwal zieleni i ekologii. Aktywizuje mieszkańców do dbania o rośliny w stolicy.

  Do konkursu mogą zgłaszać się zarówno indywidualni mieszkańcy, ale również firmy i instytucje działające na terenie miasta. Zgłaszać można się w kategoriach: balkon, loggia, okno, ogrody, ogródki przydomowe, ogródek przy budynku wielorodzinnym, osiedle mieszkaniowe, ekoogród, ogród nowoczesny oraz inne formy zieleni miejskiej.

  Ursynów jedną z najbardziej zielonych dzielnic

  Ursynów od kilku lat trafiał na podium konkursu dzięki ogrodniczej pasji jego mieszkańców. W ubiegłym roku II miejsce w kategorii "balkon, loggia lub okno" otrzymała pani Lidia Lorek z Kabat, która stworzyła na swoim balkonie w bloku mały, ale niezwykle kolorowy ogród. W 2018 roku w kategorii „Człowiek” nagrodę odebrali państwo Marianna i Krzysztof Bachorzewscy, a w kategorii „Sąsiedzi" - Anna Wrońska i Halina Szczypka.

  Poza konkursem zostały zorganizowane także różne aktywności online dla pasjonatów roślin. Będą to różnego rodzaju webinaria i warsztaty, których szczegółowy plan można znaleźć na stronie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

  Roślinna Linia Ratunkowa

  Została uruchomiona także linia telefoniczna, gdzie mieszkańcy mogą dowiedzieć się więcej na temat uprawy kwiatów. Doświadczona ogrodniczka Aneta Jastrzębska-Hek odpowie na takie pytania jak: Jakie rośliny będą najlepsze do ogródka lub na balkon? Co zrobić z chorującą rośliną? Jak zadbać o zieleń? Linia jest dostępna w każdy poniedziałek w godz. 8.30-12:30 oraz w piątek w godz. 13-17 pod nr tel. 791 919 409.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Stein 1 12 dni temuocena: 60% 

   Bartosz zaiste jest zielony. Nie sposób zaprzeczyć...

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3606 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.06.2021 - 30.06.2021