REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  Już dziś spotkanie z Małgorzatą Szakułą, autorką książki „Konopie w kuchni”. Jak żywność z konopi wpływa na pracę organizmu i jak samodzielnie przygotować dania z użyciem produktów konopnych? 

  Podczas spotkania w ramach cyklu „Kuchnia i Literatura”, autorka „Konopi w kuchni” opowie m.in. o kulisach powstania publikacji, o legalności konopi w naszym kraju i jej zastosowaniu w kuchni.

  - Właśnie kończy się nakład mojej książki, pracuję nad rozszerzonym wydaniem. Moją misją jest tłumaczenie dlaczego i jak stosować produkty konopne w codziennej diecie – mówi Małgorzata Szakuła.

  Temat konopi jest w Polsce wciąż kontrowersyjny. Niewielki procent społeczeństwa zna i docenia ich właściwości lecznicze i zastosowanie spożywcze. Ludzie nie wiedzą, że często znajdują się one np. w kosmetykach. Dla wielu nowością są wyniki badań, które dowodzą, że nasiona konopi to źródło witamin i pełnowartościowego białka, zawierające 20 aminokwasów i kwasy tłuszczowe Omega 3,6 i 9.

  - Kontrowersje są głównie wokół konopi medycznych, brakuje bowiem dużych badań in vitro, które potwierdziłyby ich skuteczność. Ja promuję żywność pochodzącą z uprawianych legalnie konopi włóknistych – tłumaczy autorka książki.

  Szakuła od lat promuje świadome odżywianie, uświadamia o mnogości produktów z konopi, takich jak olej, białko konopne czy mąka i podpowiada jak wykorzystać je w codziennym gotowaniu. „Konopie w kuchni” to lektura dla wszystkich, którzy zwracają uwagę na to co jedzą, a także dla zdeklarowanych wegetarian.

  - Sama od lat stosuję dietę konopną. Cierpię na chorobę autoimmunologiczną tarczycy – hashimoto i widzę korzystny wpływ konopi na mój organizm – mówi autorka.

  Spotkanie z nią już dziś o godz. 16:00 w bibliotece przy ul. 6 sierpnia 23, w ramach cyklu „Kuchnia i Literatura”.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3433 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN-02-07----31-12-2020---DODATKOWO