REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 maja 2019, 15:38 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Nasza sąsiadka z Ursynowa hoduje

  Nasza sąsiadka z Ursynowa hoduje "Mikrolistki" (MSO)

  Większość wystawców, których mogliśmy spotkać dziś po ratuszem, swoje produkty wytwarza własnoręcznie. Są wśród nich rolnicy, masarze i piwowarzy. O swoich towarach mówią z pasją i zaangażowaniem, bo jak podkreślają twórcy rzemieślniczego piwa Bastion: trzeba robić, to co się lubi!

  Za nami pierwsze Niedzielne Targi Zdrowej Żywności, które przez najbliższe pięć miesięcy będą odbywały się cyklicznie pod urzędem dzielnicy. Dziś pojawiło się 30 wystawców – ma być ich jeszcze więcej. Co można było kupić? Wachlarz produktów był ogromny – od miodów i słodkich przetworów (w tym oryginalnych maseł orzechowych), przez rozmaite wędliny i sery, po karftowe piwa i produkty na bazie konopi siewnej.

  Wiele towarów pochodzi z niewielkich rodzinnych firm, do jednej z nich zalicza się „Dom Konopi”, który pan Włodzimierz prowadzi ze swoim synem Jakubem. – Tata trafił na produkty konopne zagranicą, potem zaczął szukać ich w Polsce, ale jakość pozostawiała dużo do życzenia – opowiada Kuba. – Jesteśmy rodziną rolniczą, więc pomyśleliśmy – możemy to robić lepiej – dodaje.

  Na ich stoisku – na którym produkty były w 100% legalne i naturalne można było nabyć herbatki, mąkę czy olej konopny. Wszystkie produkty wpływają pozytywnie na układ nerwowy, pokarmowy i mięśniowo-szkieletowy.

  Ciekawą rodzinną ofertę prezentowali również dziadek i wnuk z nadmorskiej restauracji „Leniwa Rodzina”. Kursują między Warszawą a Rowami, zamykając w słoikach śledzie „prosto z kutra”. – Zawsze podchodziliśmy do ryb inaczej niż wszyscy. Ludzie boją się nietypowych połączeń. My odczarowujemy śledzia – opowiadają.

  Dużym wzięciem cieszyły się włoskie sery z polskiego mleka – po mozzarelę, burratę, camorza czy aciocavallo, ustawiła się naprawdę spora kolejka. Ciekawość wzbudzała kombucha – fermentowana herbata, którą Paweł – były barman – zaczął produkować, bo pasjonuje go proces fermentacji.  

  - Kombucha to naturalnie fermentowany, gazowany napój na bazie naparów z herbat i cukru, przefermentowany za pomocą kultury bakterii i drożdży Kombucha. Nie trzeba go nawet pasteryzować – opowiada.

  Targi spotkały się z dużym zainteresowaniem. Klientela była dość zróżnicowana, na zakupy przyszli zarówno młodzi rodzice z dziećmi, jak i osoby w wieku emerytalnym. – Odżywiamy się z mężem ekologicznie. Zatrzymujemy się przy każdym stoisku, pytamy o to, jakiego rodzaju to produkty. Na razie kupiliśmy tylko ser. Ale zbieramy informację przed kolejnymi targami – mówi pani Wanda.

  Magda, która bywa na różnych targach w Warszawie, mówi, że nie jest źle jak na pierwszą edycję. – Ale zdecydowanie zabrakło mi tu po prostu świeżych warzyw i owoców prosto od rolników, z ekologicznych upraw. Szczerze mówiąc po to przyszłam, a wychodzę z miodem – śmieje się.

  Niebawem kolejne targi, a z nimi kolejni wystawcy, spotkamy ich już 16 czerwca w godz. 9:00-14:00 przy ursynowskim ratuszu. A następnie: 30 czerwca, 14 lipca, 21 lipca, 11 sierpnia, 15 września, 29 września, 13 października i 20 października.

  W GALERII ZDJĘCIA Z PIERWSZYCH NIEDZIELNYCH TARGÓW ZDROWEJ ŻYWNOŚCI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 16
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.2621 sekundy
  REKLAMAA2-URZAD-LOKAL---17-10----24-10-2019