REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 maja 2020, 06:00 komentarzy 8
  Spalona altanka przy Końskiem Jarze oraz sprawca zatrzymany w 2019 roku

  Spalona altanka przy Końskiem Jarze oraz sprawca zatrzymany w 2019 roku (policja)

  Dopiero co, wyszedł z aresztu po zakończeniu kary za podpalenia na klatkach schodowych, a znów zaczął podpalać! Policja ma sprawcę pożarów altanek śmietnikowych na osiedlu Koński Jar - Nutki. Piromanem okazał się doskonale znany sąsiadom 19-letni Akin A.

  W marcu, kwietniu i maju na Ursynowie Północnym aż pięć razy płonęły altanki śmietnikowe. Pożary wybuchały w różnych częściach osiedla, o różnych porach dnia i nocy. Na mieszkańców padł blady strach - wszyscy mają w pamięci ubiegłoroczne pożary na klatkach schodowych, których sprawcą okazał się 18-letni wówczas Akin A., chłopak mieszkający w sąsiedztwie.

  - Przecież to musi być piroman, tylko piromani mają tak chorą głowę. Trzeba go ująć, bo inaczej ten proceder będzie trwal nadal - mówiła nam przestraszona mieszkanka osiedla, pani Anna.

  Poznali go po... spodniach

  W poszukiwanie sprawców podpaleń altanek zaangażowała się spółdzielnia mieszkaniowa, udostępniając policji nagrania z monitoringu wizyjnego, który jest w tym rejonie bardzo rozbudowany. Na nagraniach dwóch ostatnich pożarów z maja i kwietnia widać osobników z maseczkami na twarzy, ale policjanci prowadzący dochodzenie zwrócili uwagę na jeden bardzo ważny szczegół, który naprowadził ich na sprawcę.

  - Mając podstawy do przeszukania, odwiedzili mieszkanie podejrzewanego podpalacza i tam znaleźli charakterystyczne spodnie tzw. „bojówki” moro, które miał na sobie w chwili podkładania ognia. Ten dowód był przeważający. Mężczyzna został zatrzymany. Nie chciał, jednak zdradzić kto mu pomagał - mówi podkomisarz Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

  A sprawcą okazał się... młody mężczyzna, którego sąsiedzi podejrzewali od początku! To 19-letni dziś Akin A. - ten sam, który rok temu podpalał rzeczy przechowywane na klatkach schodowych w blokach przy Końskim Jarze 2, 4 i 10.

  - Dobrze, że wreszcie go złapali. Z każdym pożarem czuliśy się coraz bardziej niepewnie i nie wiedzieliśmy, czy znów nie dojdzie do tragedii, jak w ubiegłym roku - komentuje Jadwiga, mieszkanka bloku przy Końskim Jarze.

  Prokurator żądał aresztu

  Policja i prokuratura, przedstawiając 19-latkowi sąsiadowi z Końskiego Jaru zarzuty umyślnego podpalenia dwóch altan śmietnikowych (sprawcami pozostałych pożarów były prawdopodobnie inne osoby), wnioskowały do sądu o tymczasowe aresztowanie Akina A. Zdaniem organów ścigania młody mężczyzna okazał się recydywistą i taki środek był wręcz konieczny, by podpalenia się nie powtarzały.

  We wtorek po południu Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa uznał jednak, że areszt tymczasowy nie jest zasadny, a na rozprawę piroman może poczekać na wolności.

  Spółdzielnia mieszkaniowa wyceniła swoje straty w wyniku pożaru altanek przy Końskim Jarze 7 i Nutki 3/5 na 37 tys. złotych. Za podpalenia w warunkach recydywy oraz uszkodzenie mienia Akinowi A. grozi do 5 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 65

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 6
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 31
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ogniomistrz kaleń 8 4 miesiące temuocena: 50% 

   zróbcie miejsce na ognisko to podpalenia ustaną

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ehehehehe 7 4 miesiące temuocena: 80% 

   A jeszcze nie tak dawno broniliście tu Akina A. że to nie on a na forum pojawiały się komentarze jego " adwokatów". Mam nadzieję, że ten debilny, zaburzony gówniarz nie wyjdzie z pierdla do końca zycia i mieszkańcy przestaną żyć w strachu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 6 4 miesiące temuocena: 81% 

   W tym chorym kraju nadal wypuszcza się śmieci na wolność bez żadnego nadzoru. Tylko utylizacja ,albo dożywocie ,bo z takiego buraka nic już dobrego nie wyrośnie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 5 4 miesiące temuocena: 43% 

   ~KoronaZiomek: zawsze jednak można liczyć, że tym 10% udałoby się wyeliminować ciebie i pozostałe 89,99998% z takich wyborów. Np. ustalając warunek, że głosujący musi mieć przynajmniej średnie wykształcenie.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KoronaZiomek 4 4 miesiące temuocena: 67% 

   Dobry idiota z Ciebie, pewnie z dyplomem z jakiejś "uczelni potworka" gdzie dyplomik za kase sie dostaje. Mam więc rację z tymi dzbanami. Należysz do nich władku:) beka z ciebie

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 3 4 miesiące temuocena: 64% 

   Sędziowie powinni być wybierani w wyborach powszechnych. Skończyła by się taka patologia.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KoronaZiomek 2 4 miesiące temuocena: 58% 

   Tia, biorąc pod uwage ze 90% polaczkow to idioci, mielibyśmy niezły pasztet

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 1 4 miesiące temuocena: 50% 

   Pójdźmy dalej - niech demokratycznie wydają wyroki - skazaliby na śmierć większość winnych i podejrzanych. Na pierwszy ogień poszliby bogatsi sąsiedzi z klatki w bloku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3597 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020