REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 grudnia 2020, 11:50

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Remont na osiedlu to zawsze pewna niedogodność. Planując go, musisz liczyć się z tym, że zirytujesz sąsiadów. Jeszcze bardziej możesz jednak podpaść administracji osiedla, jeśli postanowisz gruz i inne odpady poremontowe wyrzucić do osiedlowego śmietnika. Do tego typu odpadów powinieneś zamówić specjalny kontener.

  Ślady remontów na osiedlowych śmietnikach

  Gruzout Warszawa to tylko jedna z wielu firm zajmujących się w stolicy profesjonalnym wywozem gruzu, wełny mineralnej, papy oraz odpadów poremontowych. Oferta tego typu usług jest w Warszawie bardzo szeroka. Niestety jednak nadal na wielu osiedlach można spotkać ślady aktywności remontowej mieszkańców na śmietnikach komunalnych.

  Wielu mieszkańców nadal ma w zwyczaju zostawiać na osiedlowych śmietnikach stare urządzenia, wrzucać do kontenerów przeznaczonych na zmieszane śmieci gruz oraz inne odpady poremontowe. Trzeba więc wyraźnie przypomnieć, że taka praktyka zasługuje na bezwzględną krytykę. Śmietniki komunalne nie są przystosowane do odbioru odpadów poremontowych czy gruzu. Można je w ten sposób uszkodzić, a zgodnie z obowiązującymi regulacjami firma odbierająca nieczystości ma prawo odmówić przyjęcia zawartości pojemnika, który został napełniony niezgodnie z przeznaczeniem. To z kolei generuje koszty dla wspólnoty, a więc i każdego z mieszkańców. Obiór elektrośmieci można zamówić indywidualnie, przy zakupie nowego sprzętu dostawca jest zobowiązany zapewnić ci odbiór tego już zużytego. W przypadku pozostałych odpadów, trzeba zamówić kontener. 

  Dlaczego warto zamówić kontener na gruz?

  Gruzmax kontenery na odpady udostępnia w różnych wielkościach. Nie musisz martwić się, że przy niewielkim remoncie łazienki, trzeba będzie zamówić ogromny kontener za duże pieniądze. Firmy zajmujące się odbiorem gruzu i innych odpadów poremontowych mają w swojej ofercie worki big-bag, mniejsze i większe kontenery. Zawsze więc możesz zamówić pojemnik takiej wielkości, jaka jest ci realnie potrzebna.

  Dodatkowo, możesz ustalić, czy np. Gruzbob kontenery na gruz Warszawa tego samego dnia odbierze od ciebie wszystkie odpady czy podstawi ci pojemnik na określoną liczbę dni. W tym drugim przypadku przy remoncie planowanym na dwa tygodnie możesz zamówić kontener na cały ten czas i stopniowo go wypełniać albo wynająć go np. tylko na pierwszy tydzień, kiedy to będą prowadzone prace wyburzeniowe, skuwanie płytek lub inne tego typu działania związane z dużą ilością odpadów.

  Zamówienie dostosowujesz do swoich potrzeb, postępujesz zgodnie z prawem, masz gwarancję profesjonalnego odbioru odpadów i nie musisz już martwić się, co z nimi zrobić.

  Artykuł załadowany: 0.3204 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021