REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2020, 07:32 komentarzy 34

  (AŁ)

  Dwa billboardy z cytatem pochodzącym ze Starego Testamentu stanęły przy ulicy Rosoła. W ten sposób Ursynów dołączył do innych dzielnic Warszawy, w których prawicowa organizacja "Roty Niepodległości" prowadzi akcję przeciw środowiskom LGBT. Sprawdziliśmy jak reagują na nią ursynowianie. 

  Od kilkunastu dni na stołecznych ulicach pojawiają się plakaty zawierające fragmenty tekstów biblijnych, których wydźwięk jednoznacznie nawiązuje do gorącego ostatnio sporu światopoglądowego o prawa osób LGBT. Akcja, którą prowadzą narodowcy z Rot Marszu Niepodległości trafiła również na Ursynów.

  Przy ulicy Rosoła, niedaleko skrzyżowania z Belgradzką, na dwóch olbrzymich billboardach widnieje werset z Księgi Kapłańskiej.

  Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość

  Wielkie czarne litery na białym tle doskonale widoczne są nie tylko dla przejeżdżających obok kierowców, ale też mieszkańców okolicznych bloków. Zapytani, co sądzą o takim sposobie ewangelizacji, nie kryją swojego oburzenia.

  - Obrzydliwość to ta akcja! Co kogo obchodzi kto z kim śpi? Daliby spokój ludziom, niech pilnują swego nosa, a nie zaglądają innym pod kołdrę. Mam już swoje lata, jestem wierzący, ale to nikomu nie służy. Nie lubię jak ktoś używa wiary do walki z innymi - irytuje się pan Tomasz z ul. Lasek Brzozowy.

  Mieszkańcy: "To dziecinada"

  Cytaty z Pisma Świętego, odnoszące się według organizatorów do prawa naturalnego nie pozostawiają obojętnym nikogo, kto je przeczyta.

  - To skandaliczne, że się umieszcza takie rzeczy w stosunku do ludzi którzy i tak mają ciężko w życiu z powodu braku edukacji i uprzedzeń w społeczeństwie. Nie potrzebują jeszcze religijnych wywodów z billboardu od kogoś, któremu się wydaje że ma misję. Bóg nie chciałby, żeby ktokolwiek swoich braci tak traktował - komentuje pani Zofia.

  Z kolei mieszkanka ul. Mandarynki, która korzysta z parkingu naprzeciwko plansz z cytatem, nawiązuje do wersetów które zawisły na plakatach w innych częściach Warszawy. 

  - To dziecinada wydawać pieniądze na takie bzdury. Ten cytat jeszcze ujdzie, ale te inne są tak absurdalne w dzisiejszych czasach, że wywieszanie ich w mieście jest tylko powodem do żartów, np. że kobieta nie będzie ubierała się jak mężczyzna i odwrotnie. Jak pomysłodawcy tej akcji chcą żyć według starożytnych zasad to niech to robią! Nikt mi nie broni, ale niech nie pouczają innych i nie narzucają swoich przekonań - mówi pani Ewa.

  Ursynowianka odnosi się do cytatu: “Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego”, o którym głośno było, gdy niedawno pojawił się na ul. Górczewskiej. W czasie naszej sondy nie spotkaliśmy ani jednej osoby, której ta akcja by się podobała - stąd nie zacytujemy drugiej strony.

  Kontrofensywa internautów

  "Roty Niepodległości", której prezesem jest Robert Bąkiewicz, organizator Marszów Niepodległości oraz były lider ONR, na swojej stronie internetowej tłumaczą, że w ten sposób "chcą przypomnieć mieszkańcom Warszawy co jest normalnością a co wynaturzeniem i zboczeniem” i "aby powstrzymać coraz bardziej nachalną i niebezpieczną ideologię LGBT”.

  Z wielkich plakatów okrutnie kpią sobie internauci, dla których taka akcja przyniesie skutek odwrotny do zamierzonego przez organizatorów. Natychmiast zaczęli też przypominać przepisy z sąsiednich wersów i rozdziałów, udowadniając, że wiele z nich interpretowanych dosłownie zupełnie nie pasuje do współczesności.

  Nie będziesz orał razem wołem i osłem

  Nie wdziejesz sukni utkanej naraz z wełny i lnu.

  Zrobisz sobie frędzle na czterech rogach płaszcza, którym się okrywasz 

  - to tylko przykłady cytatów z Biblii, które przywołują internauci w mediach społecznościowych. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 215

  • 59
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 7
   NIEPRZYDATNY
  • 44
   WKURZONY
  • 73
   BRAK SŁÓW

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ jako 34 miesiąc temuocena: 58% 

   Te cytaty o obcowaniu z innymi mężczyzną, to powinni wieszać przede wszystkim przed kościołami. Niestety współczynnik homoseksualizmu wśród księży (nie mylić z pedofilią) jest w tej grupie znacznie wyższy niż w całym społeczeństwie. Więc cytaty ze Starego Testamentu powinny im dać do myślenia. W końcu to dla nich ważna Księga.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 33 miesiąc temuocena: 45% 

   Cytowana przez redakcję mieszkanka z ul. Mandarynki trafnie to ujęła. Niech ludzie spod znaku LGBT: nie pouczają, nie wywlekają na ulice swoich preferencji i nie narzucają innym swoich przekonań. Dopóki LGBT nie wychodzili na ulice, by epatować swoimi upodobaniami społeczeństwo, które w 93% jest HETROSEKSUALNE. To nikomu to nie przeszkadzało, a i tak sąsiedzi wiedzieli lub się domyślali, że są homosiami. Mówią, że mają zbyt mało wolności. Tylko jakiej ? Mają jej w Polsce tyle, na ile 93% społeczeństwa gotowe było i jest im dać. Ale dobrowolnie, a nie pod żadnym dyktatem Parlamentu Uni Europejskiej czy innej organizacji z jakiegoś innego państwa. Chcą ślubów, niech jadą sobie za granicę i tam go sobie biorą. Chcą dostępu dla partnera do swoich spraw i majątku, to trzeba tylko udać się do notariusza i sporządzić właściwy dokument .... i nic więcej nie muszą robić !!! A swoim codziennym zachowaniem dowieść, że można dać im więcej.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 32 miesiąc temuocena: 47% 

   Tym wpisem właśnie udowadniasz istnienie dyskryminacji. Jeszcze nie tak dawno w Rzeszy tak mówiono o Żydach, Cyganach, niepełnosprawnych. Potem doszli Słowianie. A teraz tacy ludzie jak ty chcą decydować o życiu mniejszości.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 20 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 31 miesiąc temuocena: 58% 

   ~Boom A nie jest na odwrót? Bo ja mam wrażenie że to mniejszość chce decydować o życiu większości.

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 21 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynow29 30 miesiąc temuocena: 79% 

   Nie chce decydować o większości. Ale chce po prostu normalnie żyć. Dopóki człowiek komuś innemu nie wyrządza krzywdy lub do czegoś nie zmusza, niech żyje jak chce, wierzy w co chce, kocha kogo chce, włosy ma jakie chce itp

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 29 miesiąc temuocena: 61% 

   Mara, a to w jaki sposób? Czy oni żądają większych praw czy też zrównania praw? Bo to co pisał Krzysztof to są bzdury i ja sam się o tym przekonałem, gdy udzieliłem pełnomocnictwa notarialnego mojej partnerce (a obecnie żonie) do załatwiania moich spraw. Skończyło się na tym, że żaden urząd nie respektował pełnomocnictwa, a poczta nie wyda nawet listu poleconego. O decydowaniu w szpitalu zapomnij. Wszystko zmienia zawarcie związku małżeńskiego czy też postulowanego związku partnerskiego. A tego LGBT jest pozbawione. Dlaczego pary żyjące razem i tworzące wspólne gospodarstwo są traktowane w obliczu prawa jako osoby obce? Nie mają prawa ustawowego dziedziczenia wspólnie wypracowanego majątku, a w przypadku dziedziczenia testamentowego są obciążane najwyższym podatkiem jako osoby obce? A to tylko dlatego, że polskie prawo inaczej ich traktuje i dyskryminuje.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 28 miesiąc temuocena: 63% 

   Krzysztof do BOOM. Wg Pani/Pana sposobu myślenia, to dyskryminowani powinni w stopniu wielokrotnie większym czuć sie: PEDOFILE, ZOOFILE, NEKROFILE itd. Bo polskie prawo za ich preferencje karze. Czy się mylę, czy też to już Pani/Pani nie pasuje do naracji o dyskryminowaniu. I proszę nie opowiadać bzdur, że na podstawie notarialnego pełnomocnictwa nie można niczego załatwić. A to potwierdzi Wam każdy student prawa i wielu innych "fachowców" choćby partner życiowy Pana Roberta Biedronia oraz wybitny adwokat Pan Giertych.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 27 miesiąc temuocena: 65% 

   Krzysztof - jak można coś tłumaczyć takiej ograniczonej osobie jak ty, która nie odróżnia czynów nielegalnych jak zoofilia, nekrofilia i pedofilia od legalnego homoseksualizmu? Skoro nie widzisz różnicy to nie mamy o czym dyskutować. I weź to swoje wyidealizowane pełnomocnictwo i odbierz np. list na poczcie. Ja piszę jak jest w rzeczywistości, bo takie mamy doświadczenia, a ty baw się dalej teorią. Może ten student prawa, do którego mnie odsyłasz, wytłumaczy ci różnicę pomiędzy czynami z pierwszego zdania.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 26 29 dni temuocena: 100% 

   Krzysztof ponownie odpowiada "BOOM". Nie mnie uczyć Panią/Pana logicznego myślenia w znaczeniu odbioru tego, co napisałem. Inwektywy, które kierujesz do mnie, dowodzą tylko jednego, że brakuje Ci argumentów. Jeszcze raz powtarzam, że piszesz bzdury w temacie udzielania innej osobie PEŁNOMOCNICTWA i jego negowania przez kogokolwiek. Tyle w tym temacie, a resztę niech Ci objaśni adwokat, sędzia, wykładowca prawa itd. Może młodzi ludzie dają się nabierać na "ciemiężenie" osób LGBT. Takiej sielanki jak w Polsce, to mogą Wam pozazdrościć LGBT z wielu innych miejsc na świecie. Osobiście nikt mnie nie przekona, że Pan prowadzący innego Pana na smyczy udającego psa - to ma być reguła godna naśladownictwa i nadawania takiemu zachowaniu preferencji w jakiejkolwiek formie społecznej akceptacji. Proszę, namówcie swoich partyjnych kolegów do ogólnopolskiego referendum: Czy żenić gejów i lesbijki i nadać im szereg innych prawa równorzędnych dla związku kobiety i mężczyzny. Już to widzę ....

   Edytowany: 29 dni temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 25 miesiąc temuocena: 55% 

   Księga Kapłańska to "kodeks KAPŁANÓW" Chrześcijańskich, jak nazwa wskazuje! :) NIECH WYWIESZĄ TE TŁUMOKI W KOŚCIOŁACH! ;) To ludzie pisali ten tekst. Bóg by ich pogonił za dręczenie bliźnich. To terroryzm religijny i nie tak dawno, sam Papież Franciszek nakazał zaprzestania takich praktyk! To bilbordy ofensywnej sekty religijnej. W cywilizowanym kraju, osoby za to odpowiedzialne trafiłyby do p.erdla.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 24 miesiąc temuocena: 41% 

   Przeciez w ostatnim zamieszaniu nie chodzi o "prawa osob lgbt", tylko o agresywna, nachalna propagande homoseksualizmu oraz wykrzywienie pojec - tego co normalne i nienormalne. Zadnych praw homoseksualistow chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie chce ograniczac.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 miesiąc temuocena: 54% 

   I boisz się że się skusisz i ulegniesz "propagandzie"? :-) I homoseksualiści nie mają takich samych praw jak heterycy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 26 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynow29 22 miesiąc temuocena: 77% 

   rumcajs - propagandę? Serio? A co zarazisz się tym? Co niektorzy ludzie maja w głowach... aha, nic...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Popo 21 miesiąc temuocena: 75% 

   A może wrócić do podstaw: kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Albo: jeżeli ktoś uderzy cię w policzek, nadstaw mu drugi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 20 miesiąc temuocena: 72% 

   Ja na miejscu katolików zadałbym sobie pytanie czy Jezus wieszałby takie billboardy, dyskryminował wyznawców i tak spokojnie akceptował wybryki pedofilskie swoich kapłanów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Parafianian 19 miesiąc temuocena: 59% 

   Skandaliczne są te bilbordy, nasi kapłani mogą się poczuć mocno dyskryminowani. Zdecydowanie nie powinno się wywieszać tego typu plakatów w pobliżu parafii. Niech wersetami ze świętych pism posługują się ci, co się na nich znają.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heyah 18 miesiąc temuocena: 29% 

   a ten wpis moderatorowi nie przeszkadza ? co za gnida !

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynow29 17 miesiąc temuocena: 94% 

   A co jest złego w tej wypowiedzi? Powiedzmy sobie szczerze - czesc księży to geje. Ja jestem tolerancyjny. Ale oburza mnie obłuda księdza, który będąc sam gejem, udaje przeciwnika. Podobnie jak polityk

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 16 miesiąc temuocena: 71% 

   W "tych sprawach", nawet między mężczyzną i kobietą już tak jest, że co dla jednego jest piękne, dla drugiego obrzydliwe, a dla trzeciego obojętne. A że "postępowcy" są przeciw wolności słowa, chociaż deklarują odwrotnie, to żadna niespodzianka. To że akurat redakcja "spotkała" samych przeciwników akcji, to też oczywiste. Niezły też tekst o odwrotnym skutku. Jasne, jak dwóch facetów "heteryków" zobaczy cytat to zaraz dla przekory postanowią sprawdzić jak to jest :)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 15 miesiąc temuocena: 56% 

   Brawo! Czas najwyższy postawić tamę fali jawnych zboczeńców, którzy uciechy cielesne doprowadzili do rangi ideologii, wręcz religii. Do momentu gdy nie wywlekają spraw łóżkowych na ulicę, było w porządku. Nie obchodzą mnie intymne szczegóły życia dowolnego człowieka, "wolność Tomku w swoim domku".

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 14 miesiąc temuocena: 70% 

   Tak dokładnie, problem z aktywistami jest taki : im bardziej nas "nie obchodzą" tym bardziej nachalniej oni na ulicy "odkrywają kołdrę".

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 30 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 13 miesiąc temuocena: 48% 

   Hmm... No w porządku. Bilboard jest sponsorowany z prywatnych środków i zawiera treści z książki, której kolportowanie nie jest zabronione. Tyle że ja osobiście nie wiem, do kogo jest skierowany? Do mnie i takich jak ja? W takim razie szkoda wysiłku. Nie obcuję z mężczyznami tak jak z kobietami, bo mnie mężczyźni nie pociągają. Ani trochę. Z kolei ci, których takie obcowanie pociąga a którzy chcą żyć w myśl nakazów "Świętej Księgi" na pewno wiedzą, co taka księga o tym obcowaniu sądzi. Mimo to obcują. Ba, cała masa głosicieli "słowa bożego" obcuje. I to nawet nie z mężczyznami, a z chłopcami. Pewnie dlatego, że księga nie wspomina o chłopcach. Ale zaraz? Ten bilboard nie jest aby ustawiony w pobliżu jakiegoś kościoła? Może o to chodzi?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 12 miesiąc temuocena: 64% 

   To Czajkowski może moje podatki przekazywać na hostele dla odmieńców a prawicowa organizacja jest be, bo za swoje środki wiesza bilbordy?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 11 miesiąc temuocena: 40% 

   Takie swoje, ze dostali je od ministra Z z funduszu na ofiary przestepstw ?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ateista 10 miesiąc temuocena: 45% 

   Księga Kapłańska 20:10 "Ktokolwiek cudzołoży z żoną bliźniego, będzie ukarany śmiercią i cudzołożnik, i cudzołożnica." Ewangelia św. Łukasza "Jezus mówi-Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem." I tak dalej. Biblia to po prostu zapis tradycji Żydowskiej. I tak powinna być traktowana przez ogół społeczeństwa. Jeśli jednak w tych dyrdymałach doszukuje się jakichś ponadczasowych prawd i jeśli całe społeczeństwo uczestniczy w zbiorowej paranoi, wg której Biblia jest kanonem moralności, naucza się jej w publicznych szkołach, za publiczne pieniądze, to coś tu zdecydowanie nie gra.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ares 9 miesiąc temuocena: 49% 

   Była ruska komuna teraz jest kato komuna. Polacy wiecznie pobłądzeni i prowadzeni na rzeź przez przywódców idiotów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 8 miesiąc temuocena: 86% 

   Ofiary tej okrutnej kato komuny to osoby, którym jeszcze w gimnazjum rodzice kazali chodzić na religię :)

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Agat 7 miesiąc temuocena: 57% 

   Kontrowersyjna akcja? Naprawdę? Na tolerancyjnym Ursynowie? Ludzie ogarnijcie się i nie pozwólcie sobie prać głów. Kontrowersyjne i obrzydliwe jest profanowanie wizerunku Matki Bozej . W Polsce nikt nikomu nie zagląda pod kołdrę. To frazes powtarzany przez niektórych dzialaczy z niektorych środowisk, tych samych które zmuszają nas do oglądania tego co robią w sypialniach.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~@ Agat 6 miesiąc temuocena: 48% 

   No to po co te billboardy? Czy twoim zdanim tolerancja/wolność slowa polega na tym, że każdy może powiesić w miejscu publicznym dowolny tekst czy zdjęcie? To włąśnie takie akcje jak ta pokazują, że są ludzie, którzy chętnie by innym do sypialni, pod kołdrę czy do nawet do lodówki :) zaglądali. Od takich akcji właśnie się zaczyna, a potem powstają wytyczne, regulacje a na koniec durne prawo i suweren budzi sie z ręką w ...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~asragata 5 miesiąc temuocena: 52% 

   Aha, czyli tolerancja to jest wtedy, gdy hasła uderzające w określoną grupę osób mogą się ukazywać, a nietolerancja wtedy, gdy zakazuje się takiej przemocy wobec innych. Tłumacząc po chłopsku: Ja mogę Cię zabić, a ty musisz to tolerować.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Unicorn 4 miesiąc temuocena: 50% 

   A kto tym ludziom broni stosować zasady starego testamentu? Niech sobie żyją w kurnych chatkach bez prądu i wody, antybiotyków i całego tego zła z którym walczą. Tylko po co te bilbordy? W starym testamencie ich nie było.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 3 miesiąc temuocena: 47% 

   A ja proponuję następujące billboardy: Nie będziesz mi mówił co mam robić. Nie będziesz mnie atakował swoją religią. Nie będziesz zaglądał pod moją kołdrę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 35% 

   Ktoś Ci każe oglądać co robią pod kołdrą? Jeszcze byłbym w stanie zrozumieć gdyby te billboardy stanęły pod kościołem.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Popo 1 miesiąc temuocena: 41% 

   @wiem/tak chyba żyjemy w innym kraju. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją by ktokolwiek homo zmuszał mnie bym oglądał lub interesował się jak uprawia seks. Ba, nigdy nie spotkałem się w mediach by ktoś nawet o tym opowiadał. Co najwyżej takimi opowieściami raczą nas niektórzy hetero.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 17 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3226 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-10----31-10-2020