REKLAMAA1 SanGiovanni 01.01.2023 - 31.03.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  O drogach i inwestycjach rozmawiał burmistrz Ursynowa na pierwszym od dwóch lat spotkaniu oko w oko z mieszkańcami. Nie zabrakło cierpkich słów dotyczących parku Polskich Wynalazców oraz pytań o to... dlaczego burmistrz tak schudł!

  W niedzielę Robert Kempa miał okazję zmierzyć się z trudnymi pytaniami od mieszkańców dzielnicy. Była to pierwsza od czasów sprzed pandemii okazja do indywidualnych rozmów z szefem zarządu dzielnicy bez zapisów i bez przychodzenia do urzędu.

  Z tej okazji skorzystało kilkudziesięciu ursynowian. Większość pytała o sprawy drogowe - dziury w jezdniach, planowane remonty i inwestycje.

  - Czy będzie poszerzona ul. Płaskowickiej? - pytała jedna z mieszkanek. - Po otwarciu POW ruch na tej ulicy bardzo wzrósł - skarżyła się burmistrzowi. Kempa od razu wykluczył poszerzenie Płaskowickiej do dwóch pasów na całej długości.

  - Kawałek przy Puławskiej będzie rozbudowywało Centrum Handlowe "Ursynów", ale przyszła pandemia i rewidują swoje plany dotyczące galerii handlowej. Ta droga miała zostać poszerzona w latach 2022-23, więc będzie opóźnienie. My natomiast nie przewidujemy budowy szerszej Płaskowickiej, bo odbywałoby się to kosztem parku linearnego, nie możemy zabrać kolejnych kilkunastu metrów ze stu metrowej szerokości tego parku - odpowiadał burmistrz.

  Na odcinku od Dereniowej do Lanciego Płaskowickiej pozostanie więc jednonitkowa. Zdaniem burmistrza korki na tej ulicy po otwarciu POW generują przede wszystkim mieszkańcy Wilanowa - pracownicy biurowego Mordoru.

  - Nie jeżdżą już Dolinką tylko w kierunku tunelu POW. Korek robi się z samochodów, które chcą skręcić z Puławskiej. Jest bardzo krótki skręt z Puławskiej do Płaskowickiej, na trzy-cztery auta. Wszyscy ciągną do tunelu, ale od tej strony, z której nikt się nie spodziewał - stwierdził Kempa.

  Burmistrz przypomniał, że w celu ułatwienia wyjazdu z ul. Lanciego powstanie rondo, podobnego rozwiązania nie przewiduje się natomiast przy Braci Wagów, gdzie wg Kempy jest o wiele lepsza sytuacja.

  Co z Ciszewskiego-bis? "Sąd przyznał nam rację"

  Problem z korkami po uruchomieniu trasy ekspresowej S2 - zdaniem burmistrza - tylko uwypuklił konieczność zbudowania sieci połączeń lokalnych z Wilanowem. Jedno z nich - ulica Ciszewskiego-bis - miała zostać wybudowana do przyszłego roku, ale sprawa utknęła w martwym punkcie - wojewoda unieważnił wydane przez miasto pozwolenie na budowę. Tej kwestii dotyczyło pytanie jednego z mieszkańców.

  - Mamy nieszczęście polegające na tym, że wojewoda robi wszystko, by w Warszawie zbyt wiele inwestycji nie powstało - komentował Robert Kempa.

  - Unieważnił pozwolenie na budowę z 30 czerwca 2020 roku ze względu na wątpliwości co do decyzji środowiskowej. I w tym samym tygodniu wojewoda odpowiedział mieszkańcom Wawra, że... nie jest od badania decyzji środowiskowej! Ale w tym drugim przypadku chodziło o ekrany akustyczne przy rządowej inwestycji - trasie S2. Miejskie inwestycje wojewoda odrzuca - skarżył się Kempa.

  Dla Ciszewskiego-bis jest jednak światełko nadziei. Sąd administracyjny przyznał miastu rację i zezwolił na ponowne wydanie zezwoleń. Niestety, znów będzie trzeba czekać na decyzję środowiskową.

  - A więc realnie w przyszłym roku wrócimy do tego samego punktu, w którym byliśmy 30 czerwca 2020. A przecież w tym roku ulica miała być gotowa. Nie rezygnujemy z niej, mamy zabezpieczone środki w budżecie - mówił burmistrz.

  Burmistrz mówił też o ulicy Rzekotki, kabackiej uliczce, którą przed otwarciem Rosnowskiego, jeździły z Ursynowa na Wilanów setki aut. Jeden z mieszkańców Kabat pytał o to, czy można ten przejazd zamknąć.

  - Karty mielibyśmy wydawać? Mamy dwie możliwości: zamknąć - czego nie chcemy, bo przy Rosnowskiego mamy niepubliczne przedszkole, do którego rodzice chcą dojechać, lub pozostawienie tego jak jest. Ten ruch jest znakomicie mniejszy niż przed otwarciem nowej ulicy. O ile przez uruchomieniem Rosnowskiego miałem bardzo często wizyty mieszkańców rejonu Rzekotki, tak teraz ich nie ma. Problem z wyjazdem z nieruchomości zniknął. Nie chcemy też zamykać ludziom możliwości zjazdu do parku w Powsinie np. rowerem - tłumaczył burmistrz.

  Obiecywał mieszkańcom sprawdzenie możliwości udrożnienia skrętu z Mielczarskiego w Wąwozową, gdzie w godzinach szczytu tworzą się ogromne korki (nie można skręcić) oraz dlaczego niektórzy nie otrzymali jeszcze obiecywanego przez rząd wsparcia finansowego dla osób, którzy goszczą u siebie uchodźców z Ukrainy. 

  Burmistrz o blokadzie budowy parku: "Osiągamy poziom absurdu"

  Na spotkaniu pojawili się mieszkańcy przeciwni budowie parku Polskich Wynalazców, pytali o wykup działek wokół parku o sens budowania kolejnych placów zabaw. - Mi się projekt parku podoba - stwierdził burmistrz, zdegustowany, że część właścicieli psów obawia się, że nie będzie miała terenu przyszłego parku do swojej dyspozycji.

  Jednocześnie skrytykował Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska za blokowanie inwestycji. Jak już pisaliśmy, urząd ten od 9 miesięcy nie jest w stanie wydać zezwoleń na ewentualne płoszenie zwierząt podczas budowy.

  - Jeśli powodem zablokowania są mlecze, które są pożywieniem dla zwierzątka, a które to mlecze już zostały zdmuchnięte, to osiągamy poziom absurdu - komentował szef zarządu dzielnicy.

  Alergicznie zareagował na sugestie mieszkańca, właściciela dużego psa, że "jest już za dużo placów zabaw", i że "nie widać zwolenników inwestycji w park".

  - Zawsze jak jest jakiś projekt, to ujawniają się osoby protestujące. Nikt nie mówi: "Hurra! Burmistrz coś nam buduje". Takie czasy minęły przed 1989 rokiem - mówił poirytowany Kempa.

  Gucin Gaj i chudy burmistrz

  O swoje upominali się seniorzy. - Kiedy zostanie przywrócony Wolny Uniwersytet Ursynowa? - dopytywała seniorka. - W "Alternatywach" jest tylko parę imprez dla nas, a reszta płatna - skarżyła się mieszkanka.

  Kempa zapowiadał powrót wykładów dla seniorów, ale pod warunkiem, że nie będzie już pandemii. - Niestety, ja się spodziewam, że jesienią jakieś ograniczenia pandemiczne do nas wrócą - zaznaczał.

  Powrócił temat Gucin Gaju - zniszczonego terenu w rejonie kościoła św. Katarzyny, dawnego XIX wiecznego założenia parkowego. Burmistrz nie miał dobrych informacji. Trwa spór miasta z firmą, której 20 lat temu wydzierżawiło teren wokół stawu, a która nie chce go zwrócić.

  - Dostajemy wyroki o tym, że muszą nam płacić za bezumowne użytkowanie. A wszelkie projekty dotyczące Gucin Gaju konserwator zabytków będzie mógł wprowadzać po wyrokach sądowych - ocenił Kempa.

  Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego burmistrz postanowił schudnąć. W czasie pandemii zrzucił ponad 20 kilogramów. Mieszkańcy zwracali uwagę, że zdjęcie na plakacie informującym o spotkaniu jest "nieaktualne".

  - Gdy rząd uchwalał "piątkę Kaczyńskiego", która oznaczała zabieranie pieniędzy samorządom, prezydent Trzaskowski szukał kogoś do symbolizowania biedy w budżecie miasta. Zgłosiłem się na ochotnika - żartował burmistrz i zapraszał na drugie wiosenne spotkanie oko w oko - w czwartek, 26 maja na parkingu przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12b, w godz. 16-18.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 75

  • 31
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 16
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 9
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  42Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieszkaniec Wilanowa 42 3 miesiące temu

   Czy coś wiadomo w tej sprawie? po stronie Wilanowa rosną bloki... Od lat obiecywano tę inwestycję

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa 41 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Może warto przypomnieć że mieszkamy w Warszawie i jest metro? A Wilanów cóż...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Inspektor 40 8 miesięcy temuocena: 62% 

   Po wywiadzie z tym bRUMISTRZEM wiemy, tyle, że ten bRUMISTRZ nie wie nic. Polityczna kloaka. Nic więcej.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~InspektorkaWyższejKlasy 39 8 miesięcy temuocena: 38% 

   Inspektor - nie wie nic? To przeczytaj raz jeszcze. Zdaniem kluczowym, które wiele tu wyjaśnia jest "wojewoda robi wszystko, by w Warszawie zbyt wiele inwestycji nie powstało" - dokładnie tak jest! Przykładów długa lista, także takie z Ursynowa. Do tego mniejsze środki finansowe z różnych, w tym także z powyższego, powodów. Jakie szczęście, że nie mamy jakiegoś burmistrza z PiS. Wtedy nic by się nie działo, poza tym wszystkie imprezy byłby odwołane. No bo po co jakieś Dni Ursynowa czy coś. Ewentualnie coś kościelnego by się zadziało. A on by tylko siedział w gabinecie i tył, z tego zadowolenia dosłownie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kcb 38 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Pod koniec roku będzie otwarcie S7 i węzeł Zamienie będzie prowadził na dziurawą i bez chodników Karczunkowską. Pan burmistrz będzie mega zdziwiony faktem, że mieszkańcy narzekają na korki i bezpieczeństwo. Publicznie skrytykuje kogoś po stronie rządu, no bo najłatwiej jechać w stylu "wina Tuska" lub "wina Kaczyńskiego". A jedni i drudzy takie same darmozjady i nieudacznicy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Psipsiak 37 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Tak to jest jak pięknoduchy biorą sie za modernizacje ważnej ulicy i maja nadzieję ze ich pomysły sprawdza się - ludzie z Wilanowa jeżdżą Plaskowicka żeby dostac sie na S2 w kierunku zachodnim i kiedy wracaja stamtad- robia to z powodu tego ze wjazd na Wiertniczej z Wilanowa jest niewydolny - moze nasz Burmistrz pojezdzilby sobie po tych ulicach w godzinach szczytu i poobserwowal sobie jak to wyglada. Poza tym dolina sluzewiecka została przytkana buspasem. Trzeba tez pamietac o tym ze najwiekszy korek jest na skrzyzowaniu Kenu z Plaskowicka i dopóki będzie tam rondo bez swiatel z tym natężeniem ruchu, gdzie kolumny rowerow blokuja plynny przejazd to bedzie tam kibel jaki jest. Ale oczywiście nikt nie pomyślał o tym zeby chociaż zrobic lewoskrety z Plaskowickiej w lanciego, w migdalowa i w braci wagow- no bo po co? Niech ludzie stoja sobie w koreczkach.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 36 8 miesięcy temuocena: 57% 

   I co dla wygodnisiow z Wilanowa mamy w Warszawie ulice poszerzać? Nie.Niech sobie najpierw miejsce parkingowe obok tych pudełeczek zrobia bo nie ma gdzie stanąć w tej ich "enklawie"

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 35 8 miesięcy temuocena: 35% 

   ignorancie jeden, Wilanów to nie tylko miasteczko

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 34 8 miesięcy temuocena: 69% 

   Psy tam szczekają tyłem niestety...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie dla Ciszewskiego bis 33 8 miesięcy temuocena: 26% 

   Chory pomysł z tym Ciszewskiego bis. Mam nadzieję, że nie zostanie zrealizowany. Nie dla niszczenia skarpy.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 32 8 miesięcy temuocena: 77% 

   Tak dla Ciszewskiego bis, oby zrealizowali jak najszybciej, a Słowiki na pohybel.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Stokłosów 31 8 miesięcy temuocena: 38% 

   W pełni się z tym zgadzam. Osoby optujące za pomysłem Ciszewskiego-bis prawdopodobnie nigdy nie były w okolicach skarpy gdzie spareuje wielu Ursynowian i mieszkańców Wilanowa spragnionych kontaktu z przyrodą (bez potrzeby wielokilomerowych wycieczek). Korki na Ciszewskiego już teraz w godzinach szczytu są normą. Pan Burmisrz martwi się o zakłócenie spacerów w przyszłym parku (daleka przyszłość) przez dodatkowy pas na Płaskowickej, która i bez tego jest ruchliwa, a forsuje zniszczenie ostoi przyrody. Dziwne.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misiek 30 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Ciszewskiego-bis jest dla mieszkańców Wilanowa a nie Ursynowa

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 29 8 miesięcy temuocena: 51% 

   Belgradzka przydałaby się, nie wszyscy staliby na Płaskowickiej i przed rondem na KEN

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 28 8 miesięcy temuocena: 41% 

   NIE ,,,,,,, NIE PRZYDAŁABY SIĘ.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lop 27 8 miesięcy temuocena: 53% 

   Tyle minusów nacykać... Ewidentnie nudzisz się. Zgłoś się do równania terenu pod łącznik Belgradzkiej z Pileckiego.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~naro 26 8 miesięcy temuocena: 60% 

   Za to stali by przy rondzie kryptologów Enigmy albo przy skrzyżowaniu z Poleczki. Pogratulować idiotycznych pomysłów.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 25 8 miesięcy temuocena: 59% 

   naro, gdzie Poleczki, a gdzie rondo Kryptologów Enigmy? To jest ul. Pileckiego, a nie Poleczki. I odbarczenie tranzytowej Płaskowickiej za pomocą łącznika z Belgradzką zmniejszyłoby ruch. Nie mówiąc już o kierowaniu pojazdów do Miasteczka Wilanów przez przedłużenie Ciszewskiego. Nawet przebudowa skrzyżowania Branickiego/Vogla i Przyczółkowej ułatwiłoby w końcu wjazd do Miasteczka z węzła na Wilanowie, a nie na Ursynowie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 24 8 miesięcy temuocena: 42% 

   Idźcie zobaczyć ten bajkowy teren za Kazury/Pileckiego i.... przestańcie mendzić o robieniu tam trasy szybkiego ruchu. Dziewicza przyroda, pełno ludzi i nieskrepowany dostęp do lasu dla Natolina, Kabat i części Imielina. Otwarcie tam trasy szybkiego ruchu nie tyko zdegraduje teren, ale tez wpuści tysiące samochodów na Belgradzka, Stryjeńskich, KEN, Wąwozową, itd. Mieszkańcy Belgradzkiej beda mieszkać przy autostradzie, natomiast pld. Stryjeńskich, Wąwozowej przy... permanentnym korku. Zas na Przy Bażanciarni będzie dochodziło do wypadków z udziałem dzieci, bo przedszkolaki i podstawówki tamtędy, w kilku miejscach, przechodzą na zajęcia, lekcje i do parku. Okolice kościoła, budynku PAX i ośrodka kolo folwarku tez zamienia sie w horrorek

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~naro 23 8 miesięcy temuocena: 44% 

   @Boom, odpowiadam: według jednego z pomysłów na tym forum należałoby przedłużyć Belgradzką do Pileckiego, bo wtedy ruch rozłożył by się między nowym przedłużeniem a Stryjeńskich/Dereniowa/Ciszewskiego. Obie te trasy spotykają się dalej na skrzyżowaniu Puławska/Pileckiego i Poleczki właśnie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~naro 22 8 miesięcy temuocena: 38% 

   @Boom, ja zaś twierdzę, że nie byłoby żadnego rozłożenia ruchu, tylko zwielokrotnienie korków, odpowiednio: na skręcie w lewo Dereniowa/Ciszewskiego; na rondzie kryptologów Enigmy, i ciągle na rondzie Płaskowickiej/Stryjeńskich. I oczywiście dużo dalej też: na styku Pileckiego/Puławska oraz Płaskowickiej/Puławska.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzyśći NIE POTRZEBUJĄ autostrady do Powsina! 21 8 miesięcy temuocena: 36% 

   "Nie chcemy też zamykać ludziom możliwości zjazdu do parku w Powsinie np. rowerem - tłumaczył burmistrz". Jak to? Przecież do przejazdu rowerem nie potrzeba DROGOWEGO połączenia z Wilanowem (przez Rzekotki). ROWEREM można wygodnie dojechać do Powsina prze Las Kabacki!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Park zgodnie z planem, bez ustępstw dla samochodów! 20 8 miesięcy temuocena: 49% 

   "Nie przewidujemy budowy szerszej Płaskowickiej, bo odbywałoby się to kosztem parku linearnego". I słusznie, Park Linearny powinien zostać zrealizowany zgodnie z założeniami, bez ustępstw na rzecz samochodów!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 19 8 miesięcy temuocena: 58% 

   park-srark, dosłownie (przez psiarzy) i w przenośni. Przecież wszyscy dokładnie wiedzą, jak będzie, ale ciągle ktoś się łudzi, że "nie no, tym razem to będzie inaczej". Dzielnica wtopi dziesiątki milionów, nasadzą kilka drzewek (oczywiści ich korzenie będą zupełnie obojętne dla tunelu, który przy skrzyżowaniu Rosoła/Płaskowickiej jest tak płytko, że na Rosoła musieli zrobić tą słynną hopkę, by pomieścić rury. Jak już wtopią te miliony, to zrobią kilka ścieżek, krzewików i drzewek, a potem okaże się że nikt nie chce tam łazić, bo nie ma po co- nie ma usług. Ta polana powinna być pozostawiona w takiej formie, w jakiej jest obecnie - to i poprawia przepływ powietrza, i jednocześnie jest zielonym terenem. Że o kilku parkingach nie wspomnę, które jakoś nikomu, poza społeczniakami, nie przeszkadzają..

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AbyDo2023 18 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Ale żart Burmistrza na koniec wyjątkowo celny :-) A macie też takie wrażenie, że w PiS-ie tyją?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 17 8 miesięcy temuocena: 65% 

   No to się dowiedzieliśmy, że hej. Korki na Płaskowickiej to pokłosie braku przebudowy skrzyżowania Branickiego, Vogla i Przyczółkowej oraz braku przedłużenia Ciszewskiego. I taki sam korek jest do lewoskrętu z Rosoła w kierunku Wilanowa. A jakie zaproponowano rozwiązanie problemu? Żadne. A skoro żadne, to facet się nie nadaje na to stanowisko.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 16 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Ehh, skrzyżowanie Branickiego i Alei RP to jest śmiech na sali- jeden malutki pas do skrętu w prawo, na krótkich światłach sprawia, że przeturlanie się tamtędy na jednej fazie graniczy z cudem. Skoro z Ursynowa dało się zrobić dwa pasy w lewo, to czemu w drugą stronę już się nie udało? Jakiś gryzipiórek zapomniał wpisać w excela czy jak?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 15 8 miesięcy temuocena: 24% 

   Korki są przez to że jedna osoba jedzie pojazdem który może zabrać 5 osób:)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ goostav234 14 8 miesięcy temuocena: 89% 

   Właśnie tak najczęściej jeżdżę. I nie zamierzam do mojego samochodu dokwaterowywać żadnych aktywistycznych nierobów...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 13 8 miesięcy temuocena: 11% 

   Gustaw to stój grzecznie w koreczku

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ goostav234 12 8 miesięcy temuocena: 87% 

   Nie każdy robi w "fundacji" wujaszka Soro 9-16, więc nie każdy stoi w korku :-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 11 8 miesięcy temuocena: 18% 

   Czyli gustawka nie interesuja koreczki więc dlaczego zabiera głos?:) fundacja hihi

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ goostav234 10 8 miesięcy temuocena: 92% 

   Nie bój, betonik, kiedyś zostaniesz pełnotłustym sojowym aktywistą, wyłudzisz jakąś dotacyjkę, kupisz samochód i też będziesz mógł postać w korku :-)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 9 8 miesięcy temuocena: 20% 

   Obawiam się gustawku że mogę mieć droższe auto niż ty:) Ale jak wóze tyłek to nie narzekam na korki w mieście a czasem nawet korzystam z metra.no ale ja jestem z Warszawy....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beton nie 8 8 miesięcy temuocena: 67% 

   Gustaw dziecko rower owszem ale nie po piwo jak twój tata jeździl ale rekreacja:)

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 7 8 miesięcy temuocena: 75% 

   Ciszewskiego-bis to absolutna konieczność i jej budowa powinna być traktowana priorytetowo - właśnie widać skutki braku wystarczającej liczby połączeń obu dzielnic, zatkana Płaskowickiej, znów zakorkowana dolinka ze względu na buspas...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 44 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 6 8 miesięcy temuocena: 35% 

   bzdura. połączeń jest za dużo nie za mało. Ursynów stał się dzielnicą tranzytową. Kolejna ulica ma być zakorkowana???

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zofia 5 8 miesięcy temuocena: 33% 

   Nie jest potrzebne to przedluzenie, macie zjazd w branickiego i starczy. Najlepiej cala zielen zabetonowac aby bylo niektorym wygodnie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 4 8 miesięcy temuocena: 88% 

   @Frosty - pokrętna logika, im więcej połączeń tym mniejsze zakorkowanie, no ale rozumienie tego trudna rzecz...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 3 8 miesięcy temuocena: 88% 

   @Zofia - plany budowy Ciszewskiego-bis powstały kiedy ty jeszcze mieszkałaś w swoim Kraśniku

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lop 2 8 miesięcy temuocena: 91% 

   O to, to! Frosty do Kraśnika!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkanka Stokłosów 1 8 miesięcy temuocena: 25% 

   Po pierwsze zniszczenie rezerwatu jest zbrodnią. Myśle, że optujący za tym nigdy tam nie byli (bo po co kontakt z resztkami przyrody). Po drugie Ciszewskiego przy Leclerku w godzinach szczytu już teraz jest zakorkowana. Rondo z Anody też trudno przejezdne. Wiem bo mieszkam na Ciszewskiego i żeby wjechać na Stokłosy muszę z tego ronda korzystać. Po trzecie wąska Płaskowicka jest przykładem głupoty do kwadratu. To przecież najbardziej oczywisty wjazd na S2 z dużej części Wilanowa. Węzeł Przyczółkowa to mistrzostwo świata niekompetencji przy planowaniu drogi szybkiego ruchu.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.485 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023