Zamknij

Koronawirus i podróże: najbezpieczniejsze sposoby na przemieszczanie się

10:31, 15.04.2020 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10:35, 15.04.2020
Skomentuj pixabay.com pixabay.com

Obostrzenia w przemieszczaniu się transportem publicznym pojawiły się po ogłoszeniu stanu epidemicznego jako jedne z pierwszych. Od samego początku Ministerstwo Zdrowia zaleca, żeby - jeśli to tylko możliwe - nie korzystać, lub znacznie ograniczyć korzystanie ze środków transportu publicznego. Choć włodarze miast robią, co w ich mocy, żeby środki transportu publicznego były dezynfekowane, drzwi otwierane są automatycznie - bez konieczności naciskania guzików, a inspektorzy ZTM i policjanci kontrolują liczbę podróżujących pasażerów, najbezpieczniej podróżować transportem indywidualnym.

Zgodnie z ostatnimi zaleceniami, środki publicznego transportu zbiorowego nadal działają. Jednak w autobusie, tramwaju lub metrze tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta. Jeśli miejsc siedzących w pojeździe jest 70, to na jego pokładzie może znajdować się maksymalnie 35 osób. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę, czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.

Wszystkie te obostrzenia, wraz ze zmianami w częstotliwości kursowania autobusów, tramwajów czy metra sprawiają, że wielu z nas ma problem z dotarciem na czas tam, gdzie potrzebuje.

#BezpiecznaTaksówka na telefon

Kto tylko może powinien przemieszczać się własnym samochodem. Co jednak, jeśli nie mamy samochodu...? Rozwiązaniem jest zamówienie najtańszej taksówki w Warszawie.

Jeszcze na początku okresu obostrzeń taxi w Warszawie mocno odczuwało spadek liczby kursów w związku z pandemią koronawirusa. Mniejsza liczba kursów wiązała się nie tylko z obawami przed wychodzeniem z domu, ale przede wszystkim z faktem, ludzie pracują zdalnie. Także sami kierowcy rezygnowali z podejmowania kursów, z obawy przed zakażeniem.

Przegrody ochronne

Dlatego warszawskie korporacje taksówkarskie zaczęły wyposażać część swoich samochodów w specjalne przegrody oddzielające przednie siedzenia od tylnych kanap. W przeciwieństwie do prowizorycznych przegród foliowych, te można dezynfekować, nie są podatne na przebicia czy podarcia, bowiem wykonane są z innowacyjnego materiału o właściwościach poliwęglanu cechującego się odpornością mechaniczną i chemiczną. W Atu-Taxi większość samochodów wyposażona jest w takie właśnie nowoczesne przegrody.

Przegroda jest lekka i bardzo łatwa w montażu. Żeby spełniła swoje zadanie, konieczne jest wyłączenie przedniego siedzenia pasażera z dostępności w kursie, co oznacza, że taksówki wyposażone w przegrodę mogą przewozić o jedną osobę mniej niż pozwala na to liczba foteli w pojeździe. Jednak dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca nie ma bezpośredniego kontaktu z pasażerami i nie musi stale obawiać się o swoje zdrowie. Podobnie pasażerowie nie czują się zagrożeni ze strony kierowcy.

Pozostałe środki ostrożności

Oczywiście pasażerowie nie powinni dotykać ani przegrody ochronnej, ani klamek, oparć i innych elementów wewnątrz samochodu dłońmi, o ile to nie jest konieczne. Rozliczenie za kurs najlepiej przeprowadzić za pomocą aplikacji albo u kierowcy kartą płatniczą - chodzi o to, żeby ograniczyć do minimum konieczność bezpośredniego kontaktu.

Kierowcy taksówek są zobowiązani do dezynfekcji klamek i innych najczęściej dotykanych elementów oraz możliwie jak najczęstszej dezynfekcji powierzchni lub ozonowania wnętrza pojazdu. Rekomenduje się, żeby nosili rękawiczki oraz maseczki.

Niektóre korporacje taksówkarskie rejestrują każdy kurs w przypadku potrzeby zidentyfikowania kierowcy lub klienta, gdyby okazało się, że któryś z nich zachorował.

Jeżeli klient chce mieć pewność, że podjedzie po niego auto z przegrodą ochronną, powinien poprosić o to dyspozytora podczas zamawiania taksówki.

Najtańszy bezpieczny przewóz osób

Korzystając z taksówek korporacji Atu Taxi zaopatrzonych w przegrodę oddzielającą kierowcę od pasażerów możemy mieć pewność, że przewóz osób odbywa się w maksymalnie bezpieczny sposób. Bariera fizyczna w postaci przegrody oraz restrykcyjne stosowanie się kierowcy i pasażerów do zasad sanitarnych sprawiają, że przejazd taksówką jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż korzystanie ze środków komunikacji zbiorowej.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%