REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Parkomat w stolicy

  Parkomat w stolicy (ZDM)

  Na razie nie ma mowy o zniesieniu opłat za parkowanie w Warszawie, dotyczy to również miejsc przed szpitalami. Prezydent Rafał Trzaskowski poinformował, że miasto dopiero analizuje czy pójść w ślady Gdyni i Krakowa.

  Mieszkańcy Gdyni i Krakowa od 16 marca nie muszą płacić w swoich miastach za parkowanie. Ma to zachęcić do rezygnacji z korzystania z komunikacji publicznej na rzecz własnych samochodów. Chodzi o to, aby jak najmniej osób narażało się na kontakt z innymi.

  - WHO zachęca do zrezygnowania z komunikacji publicznej na czas pandemii - autobusy, tramwaje czy metro są źródłem transmisji koronawirusa. Oczywiście część osób nie ma wyboru i musi z nich korzystać, ale może racjonalnym byłoby zawieszenie opłaty za parkowanie w Warszawie? W ten sposób więcej ludzi wybierałoby dojazd do pracy samochodem, nie mówiąc już o tym, że parkomaty także są źródłem zarazków - twierdzą działacze Projektu Ursynów, który jako jedno z pierwszych lokalnych stowarzyszeń zaczęło upominać o zniesienie opłat.

  Również grupa stołecznych radnych Nowoczesnej - koalicjanta Platformy Obywatelskiej we władzach miejskich - zasugerowała prezydentowi, że w trosce o mieszkańców pomysł ten warto przenieść na stołeczne podwórko.

  Na razie jednak zniesienia opłat parkingowych nie będzie. - Prowadzimy analizy, żeby decyzje podejmować racjonalnie i w porozumieniu z innymi miastami. Będziemy się wzorować na najlepszych rozwiązaniach - powiedział prezydent Rafał Trzaskowski na konferencji prasowej poświęconej działaniom miasta w związku z koronawirusem.

  Będzie odkażanie parkomatów

  Miasto nie zamierza na razie znieść opłat również za parkowanie przed szpitalami, obawiając się, że zabraknie tam miejsc dla najbardziej potrzebujących.

  Będzie za to odkażanie parkomatów. Firma, która je obsługuje przynajmniej raz dziennie zdezynfekuje przyciski w tych urządzeniach. Prezydent zaapelował też, żeby w czasie epidemii rezygnować z płacenia za parkowanie w ulicznym automacie. 

  - Przypominam, że system parkowania można obsługiwać za pomocą aplikacji ze swojego telefonu komórkowego i wszystkich do tego zachęcam - powiedział Rafał Trzaskowski. 

  Nie będzie w najbliższym czasie ograniczania funkcjonowania komunikacji zbiorowej, ponieważ - wg prezydenta - radsze kursu spowodują, że w każdym autobusie będzie więcej ludzi, a to może ułatwić rozprzestrzenianie się koronawirusa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Znafca 8 3 miesiące temu

   Mi ta sprawa lotto bo mnie nie dotyczy i nie wiem czy będzie dotyczyć bo prawa jazdy nie planuję kombinować ale widać że to jest po prostu objaw chciwości.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mój komentarz 7 3 miesiące temuocena: 33% 

   Gratulacje dla lemingów. Wasi wybrańcy mają was w nosie, lekceważą wasze potrzeby i bez końca doją z kasy. Będą mieli na cenne tęczowe inicjatywy. Tak wygląda miasto rządzone przez pederastów.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artur 6 3 miesiące temuocena: 100% 

   Pracuję w centrum miasta. Od czasu zawieszenia zajęć w szkołach przez cały dzień bardzo dużo miejsc parkingowych stoi pustych. Argument że opłata sprzyja rotacji i bez niej wielu kierowców nie znajdzie wolnego miejsca nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Wielu zatrudnionych pracuje zdalnie, a przez miasto w godzinach szczytu jedzie się jak o 4 nad ranem. Ruch jest znikomy, co widać nawet na filmach z dronów publikowanych na głównych portalach. Chyba chodzi więc o kasę. Szkoda, że kosztem zdrowia mieszkańców.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really? 5 3 miesiące temuocena: 86% 

   Jeśli będą tak samo odkażane jak autobusy to powodzenia! Kijem lepiej wybierać.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wracaj 4 3 miesiące temuocena: 33% 

   A co? Poscik na haloursynow potrafisz napisać a używać aplikacji sky cash już nie? Śmieszne

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 6 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józio 3 3 miesiące temuocena: 34% 

   Bardzo dobrze. Parkowanie w Warszawie jest i tak śmiesznie tanie. Więcej samochodów to więcej smogu, a to nie jest dobre dla zdrowia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Really 2 3 miesiące temuocena: 64% 

   Otłuszczone słoiki które wszędzie gdzie mogą to samochodem - niech płacą

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3744 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020