REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2021, 10:15 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (K. Maj/KPRM)

  Od niedzieli, 6 czerwca kolejne łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią. Więcej osób będzie mogło wziąć udział w imprezach okolicznościowych. Otwarte zostaną sale zabaw dla dzieci, targi i konferencje. W komunikacji miejskiej wyższy limit pasażerów - 75 proc.

  - Sytuacja epidemiczna zdecydowanie się poprawia, a systematyczne luzowanie obostrzeń nie wywołuje negatywnych skutków w postaci przyspieszenia pandemicznego - mówił na konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielski.

  Dlatego już od 6 czerwca kolejne zmiany w obostrzeniach. Przywracona zostaje możliwość prowadzenia targów, organizowania konferencji z limitem, który obowiązuje w innych obiektach zamkniętych, czyli 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Otwarte będą mogły zostać sale zabaw dla dzieci - z takimi samymi limitami. Od poniedziałku zwiększa się też limit osób na imprezach okolicznościowych z 50 do 150. Do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych.

  Dobra wiadomość dla pasażerów komunikacji zbiorowej. Do 75 proc. rośnie liczba miejsc dostępnych w autobusach, tramwajach czy metrze.

  Od 26 czerwca kolejne luzowanie obostrzeń

  Co z dyskotekami, klubami czy imprezami masowymi? - Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie. Tu trzeba będzie w większym stopniu przypilnować zasad reżimu sanitarnego i limitu osób. To jednak zgromadzenia na dużą skalę. Rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca - powiedział minister Niedzielski.

  Wszystkie powyższe obostrzenia mają bowiem obowiązywać do 25 czerwca włącznie. A plan na okres wakacyjny od 26 czerwca do 31 sierpnia rząd ma przedstawić w przyszłym tygodniu. Po 10 czerwca ma zostać udostępniona aplikacja do potwierdzania faktu zaszczepienia, którą będziemy okazywać organizatorom imprez.

  Przypomnijmy, wcześniej wprowadzono inne poluzowania obostrzeń:

  15 maja zniesiony został obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Od 21 maja otwarto kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury.

  Od 28 maja restauratorzy mogą przyjmować gości wewnątrz swoich lokali, otwarte zostały także restauracje hotelowe. Tego dnia działalność wznowiły także kasyna, baseny i siłownie. Wszystko przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

  Od 4 czerwca będą mogły się odbywać między innymi koncerty na otwartym powietrzu i przy zasadach reżimu sanitarnego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ZnamCie 3 miesiąc temuocena: 80% 

   Super w końcu pójdę do Ursynowskiego Centrum Kultury Alternatywy na fajne darmowe koncerty i darmowe zajęcia. A nie. Nie pójdę bo Czubaszek otworzy 2023 roku jak zatrudnieni 35 osób i mu Kempa da 10 mln zł.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 2 miesiąc temuocena: 67% 

   LINK do pełnej treści rozporządzenia przydałby się

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5336 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021