REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Lokatorzy bloków w rejonie ulicy Hawajskiej mają wreszcie wody pod dostatkiem. Przez wiele miesięcy borykali się z jej brakiem, nawet przez wiele godzin w ciągu dnia. Powód? Ciągnący się od roku remontu wodociągu.

  Przebudowa sieci wodociągowej w rejonie ul. Hawajskiej trwa od 8 kwietnia 2019 r. Inwestycja, którą na zlecenie MPWiK realizuje prywatny wykonawca, obejmuje wymianę ponad 750-metrowego odcinka wodociągu wraz z przyłączami. Ma to zapewnienić dostawy wysokiej jakości wody.

  Rezultat tych prac daleki jest od oczekiwań mieszkańców. Remont, który ma już pięciomiesięczny poślizg, spowodował, że w kranach bardzo często nie było w ogóle wody.

  - To granda w biały dzień. Grzebią już prawie rok i nie mogą skończyć. Ogłaszają, że wody ma nie być tylko przez noc, a nie ma jej do południa, a zdarzało się, że do 18:00. W normalnych warunkach trudno tak żyć, a co dopiero jak jest epidemia i ręce trzeba myć częściej niż zwykle. Mineralną mam kupować i grzać w czajniku, żeby nie zachorować? - pyta zdenerwowana pani Irena, mieszkanka ul. Hawajskiej.

  Spółdzielnia "Imielin", na terenie której prowadzone są prace, wielokrotnie pisała do MPWiK skargi na marne postępy robót. Podkreślała, że częste przerwy w dostawie wody są ogromnym problemem dla mieszkańców. Nie dostała jednak odpowiedzi.

  Przy Hawajskiej sceny jak z "Misia"

  Na pytania Haloursynow.pl dotyczące kłopotliwego remontu MPWiK odpowiada, że prace, które zgodnie z umową miały zakończyć się 21 października ubiegłego roku przedłużyły się "z powodu problemów technicznych podczas włączania nowych odcinków do istniejącej sieci wodociągowej". Inaczej widzi to Tomasz Roślik, wiceprezes ds. eksploatacyjno-technicznych SMB "Imielin". 

  - Niestety firma, która podjęła się wykonania prac dla MPWiK nie ma ludzi. Jeśli jest jeden operator do dwóch koparek to mamy sceny jak z "Misia". To oburzające! - mówi.

  Również pan Emil, lokator bloku przy Hawajskiej, wskazuje podobną przyczynę przeciągającego się remontu. - Jak oni mają skończyć, jak nikt nie pracuje! Jest po 13:00 i żywego ducha nie ma. To co dzisiaj się dzieje to nie wyjątek, ale codzienność - mówił nam kilkanaście dni temu.

  Od tamtego czasu niewiele się zmieniło, poza tym, co teraz dla mieszkańców najważniejsze. Mają wreszcie bez zakłóceń wodę w kranach, ale nie dlatego, że prace się zakończyły. Miejskie wodociągi z powodu epidemii koronawirusa postanowiły zawiesić do odwołania wszystkie roboty w Warszawie, które wymagają odcinania mieszkańcom wody.

  Na Hawajskiej trwa teraz porządkowanie terenu, czyli odtwarzanie nawierzchni chodników, jezdni oraz trawników, które ucierpialy podczas wykopów. 

  - Spółka, jak wielokrotnie w przeszłości, zobligowała wykonawcę do jak najszybszego zakończenia działań na terenie SMB "Imielin". Przyłączenia zostaną zakończone, jak tylko pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Przepraszamy mieszkańców za utrudnienia oraz dziękujemy za wyrozumiałość oraz cierpliwość - mówi rzecznik MPWiK Marek Smółka. 

  - Rzeczywiście są robione porządki, wykopy pozabezpieczane, aby nikt nie wpadł, poza jednym przy Hawajskiej 13. Ale to niestety nie koniec. Jak przeminie epidemia znów zaczną się prace i nasze problemy - kwituje wiceprezes "Imielina".

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Krokodyl 2 2 miesiące temuocena: 73% 

   Słońce świeci od rana i woda wartkim strumieniem płynie z naszych kranów….hura ! Pełnia szczęścia. Ale mam trochę refleksji w związku z tą rewelacją. 1. MPWiK podlega Ratuszowi Warszawy, któremu przewodzi idol Warszawiaków Pan Rafał Trzaskowski. 2. Wyboru najlepszego wykonawcy dokonało MPWiK zgodnie z wszelką procedurą, której domniemam, że naczelnym przesłaniem było zapewnienie optymalnej realizacji tej inwestycji w czasie i finansowo. 3. Wykonawca już o 5 miesięcy przekroczył termin zakończenia prac i domniemam, że za zgodą MPWiK. 4. Czy nastąpiło celowe zatajenie przez MPWiK informacji technicznych dla Wykonawcy, które stały się dla niego przysłowiowymi kłodami ? 5. Czy MPWiK godząc się na zaistniały stan rzeczy dopłacił do tej inwestycji ? Czy też „miłosiernie” utrzymuje za wszelką cenę wykonawcę – egzekwując gwarancje z zawartej umowy - nie był w stanie zapewnić innego wykonawcy? 6. Czy rozporządzenia w sprawie Koronawirusa ograniczają działalność firm o tym profilu prac?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 1 2 miesiące temuocena: 89% 

   Witam mieszkańców Ursynowa - najpiękniejszej dzielnicy Warszawy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.325 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020