REKLAMAA1-ENELMED---15-07----15-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 marca 2020, 06:43 komentarzy 18

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO/Salsa Libre)

  Instruktorka tańca, która prowadziła zajęcia m.in. na Ursynowie, poinformowała, że testy wykazały u niej obecność koronawirusa. Szkoła tańca Salsa Libre poszukuje wszystkich osób, które miały styczność w chorą nauczycielką. Dyrekcja Domu Sztuki oświadczyła, że w ostatnim czasie instruktorki nie było na Wiolinowej.

  Magda Glińska - warszawska instruktorka tańca, prowadziła kursy w szkole Salsa Libre m.in. w Domu Sztuki przy Wiolinowej były to zajęcia z bachaty - tańca z Dominikany oraz bodymovementu. Zgodnie z informacją Salsa Libre na Ursynowie w poniedziałki i środy prowadzi trzy grupy. Jak poinformował nas dyrektor Domu Sztuki Andrzej Bukowiecki szkoła taneczna wynajmuje pomieszczenie w jego ośrodku, w ostatnim czasie instruktorki nie było jednak na Wiolinowej.

  - W okresie uznanym przez Sanepid za krytyczny, czyli od 6 marca, nie przebywała ona ani razu w Domu Sztuki - uspokaja dyrektor Bukowiecki.

  O stwierdzonym zachorowaniu swojej pracownicy poinformowała szkoła Salsa Libre, która prosi o kontakt osoby, które miały styczność z nauczycielką. Być może są wśród nich osoby z Ursynowa.

  - Wszystkie osoby, które miały z nią bezpośredni kontakt przez 14 dni wstecz od czwartku są w mniejszym lub większym stopniu zagrożone. Prosimy Was w miarę możliwości o pozostanie w domu i obserwowanie ewentualnych objawów a w razie czego niezwłoczny kontakt z Sanepidem - tel. 606 108 040. Na prośbę Sanepidu tworzymy listę osób, które uczestniczyły w kursach z Magdą w terminie od 6.03 (piątek) do 10.03 (wtorek) włącznie - pisze szkoła w swoim oświadczeniu.

  Informacje należy wysyłać na maila szkoły: zapisy@salsalibre.pl. Nauczycielka szuka też osób, które brały z nią udział w imprezie tanecznej 6 marca, gdzie nie było rejestracji. Wówczas jako była didżejką na imprezie Dos Mundos.

  "Nie chciałabym tam wracać nawet na 5 minut"

  Od kilku dni instruktorka czuła się źle, bolały ją stawy. W czwartek miała stan podgorączkowy 37,7 stopnia, w sobotę pojawiły się duszności. W niedzielę wieczorem kobieta poinformowała w mediach społecznościowych, że podczas testów na oddziale zakaźnym wykryto u niej koronawirusa. Prosi o przekazywanie tej informacji oraz otwarcie mówi o tym, jak przebiega u niej choroba.

  - Myślałam, że to zwykłe przeziębienie, a dostałam wynik na koronawirusa! Teraz, na polecenie Sanepidu, będę tworzyła listę. Jeśli wiecie, że mieliście kontakt ze mną, w trakcie kursu lub poza nim, to zgłoście się do Sanepidu, który nakaże kwarantannę - mówi Magda Glińska.

  Magda Glińska czuje się dobrze. Wróciła do domu, po dwugodzinnym pobycie w izolatce szpitala zakaźnego. Apeluje do wszystkich, aby pozostawali w domach i nie rozprzetrzeniali wirusa.

  - Możecie sobie nie zdawać sprawy z tego, że jesteście zakażeni! Czuję się dobrze, nie wyłaźcie z domu i nie zarażajcie. Byłam w izolatce 2 godziny nie chciałabym wracać tam nawet 5 minut! Wielki szacunek dla lekarzy z pogotowia i medyków - mówi Glińska.

  W mediach społecznościowych opowiada jak przebiegała jej wizyta w szpitalu. Najpierw przez wiele godzin nie mogła się dodzwonić do Sanepidu ani szpitala. Gdy to się wreszcie udało, zlekceważono jej zgłoszenie, dopiero drugi telefon pomógł.

  - W szpitalu są dwa spore namioty, w pierwszym dostajesz maseczkę i formularz, trzeba zachować odległość od innych osób. Skończysz wypełniać, od razu idziesz do drugiego namiotu, gdzie rozstawiają Cię z dała od innych, a dużo osób tam nie ma - ze mną były jeszcze trzy. Każdy w maseczkach - opisuje kobieta.

  Pielęgniarka robi wywiad i wstępne badania - oddech, puls, ciśnienie, temperatura. Jeśli nie masz objawów wystarczających na kwalifikację, idziesz do domu. Jeśli masz, idziesz w najdalszy kąt namiotu i po kilku minutach proszą Cię o wyjście i czekanie 3 metry od namiotów.

  Później idziesz na oddział, gdzie jest osobne wejście dla ludzi z podejrzeniem "korony", osobna winda, dzwonisz do drzwi i czekasz 2 metry od nich aż ktoś po Ciebie przyjdzie. Prowadzą Cię do izolatki, gdzie masz do dyspozycji płyn do dezynfekcji i czekasz na lekarza. Dalej wywiad, kolejne badanie i decyzja czy będzie robiony test czy nie. Czekasz na pielęgniarkę - robi wymaz (cholernie nieprzyjemna rzecz). I czekasz na lekarza. Jeśli stan nie jest tragiczny, to do domu i czekasz na wynik. I tyle.

  Glińska dodaje, że - jak powiedzieli jej lekarze - u osób młodych i wyćwiczonych "koronawirus" przechodzi w miarę lekko. Nie trzeba brać żadnych leków, natomiast wskazane jest pić dużo wody - 2,5 litra dziennie. Pani Magda apeluje do wszystkich, aby nie lekceważyć żadnych objawów i zgodnie z zaleceniami nie wychodzić z domu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 229

  • 111
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 67
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 15
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Mieszkaniec2 18 5 miesięcy temu

   Co tam u Pani instruktorki?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sw 17 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Dom Sztuki przy Wiolinowej chyba zamknięty? Pracownicy z dyrektorem na 14 dniowej kwarantannie? Czy było odkażanie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 16 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Czytaj ze zrozumieniem

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~---- 15 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Czy Pani instruktor była za granicami kraju czy zaraziła się od swoich podopiecznych?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taniec z koronawirusami 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Dramat, szybkiego powrotu do zdrowia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~no 13 6 miesięcy temuocena: 38% 

   Przeżywa jak mrówka okres, wszystko jej nie pasuje, źle jej że miał się kto nią zająć. Mało wie o życiu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EW 12 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Redakcjo, kiedy były zajęcia z tą osobą w DS?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dom 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

   4.03

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 10 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Też życzę tej Pani, aby udało jej się wyleczyć ! Ale czegoś tu nie rozumiem ! W badaniu został potwierdzony ( tak wynika z treści artykułu) koronawirus i WYPUŚCILI JĄ DO DOMU !!! Trudno mi uwierzyć w prawdziwość ....... . Podstawowe pytanie: Jest zarażona ? czy nie ? Ta pani nie podaje również źródła potencjalnego zarażenia. A jest to bardzo ważna i istotna informacja dla czytelników - by uzmysłowić im skąd, kto i jak. Osobiście oczekuję niezwłoczne uzupełnienia i wyjaśnienia powyższych wątpliwości.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~facepalm 9 6 miesięcy temuocena: 36% 

   a po co ma zajmować miejsce dla kogoś kto potrzebuje opieki szpitalnej? wróciła do domu samochodem pewnie, dotknęła ze 2 klamki i sie izoluje. Na szczęście większość mieszkańców ursynowa stosuje sie do zaleceń i nawet jak dotknęło tych klamek to nie dotykało twarzy i umyło porządnie ręce, a poza tym ogranicza wychodzenie z domu do niezbędnego minimum i tych klamek pewnie nie dotykało... chyba że nie. A jeśli chodzi o źródło to mogę pomóc - zaraziła sie od innej osoby.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 8 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Niestety- o ile dobrze rozumiem, to taka jest decyzja władz. osoby zakażone, ale nie wymagające leczenia szpitalnego - mają przebywać we własnym domu. Niestety jaki bedzie tego efekt mozna sie domyślać. Chodzi o to, by łóżka w szpitalach były dla wymagających opieki szpitalnej.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bajzel 7 6 miesięcy temuocena: 88% 

   Jak to możliwe, że szkoła tańca nie dysponuje imienną listą uczestników kursu?! Przecież za lekcje się płaci, najczęściej są wydawane imienne karnety. Normalnie szkoły tańca lub/i instruktorzy, dysponują również kontaktem telefonicznym do swoich kursantów. O co tu chodzi?!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kuba 6 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Mogą być osoby, które chodzą do innych szkół a przyszły tylko na jedne zajęcia np. typu open czyli bez ustalonego poziomu. Można zapłacić gotówka za konkretne zajęcia a szkola zapisuje tylko imię i nazwisko.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~faceplm 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

   to jest dom sztuki, tam zajęcia nie są płatne i otwarte.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bajzel 4 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @Kuba owszem mogą, ale to wyłącznie grupa + 1x. Grupa, czyli stali bywalcy, powinni być znani szkole tańca lub/i instruktorce.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bajzel 3 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @faceplm obudź się! Gdzie ty żyjesz? Tylko niewielka część zajęć w DS jest bezpłatna i obowiązują zapisy. Szkoła tańca wynajmuje sale w DS i pobiera opłaty od uczestników kursu. Wejdź na stronę S/L to się przekonasz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ed 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Nie chodzi o zajęcia, bo listę z zajęć mają. Chodzi o to, że 6 marca była na imprezie tanecznej, a tam nie ma listy z kim tańczyła :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 1 6 miesięcy temuocena: 83% 

   Życzymy powrotu do zdrowia! Dziękujemy za tak szczere informacje.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3229 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-09—-30-09-2020