REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 marca 2020, 13:26 komentarzy 37

  (KPRM)

  Od 25 marca będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby.

  Premier zapowiedział kolejne obostrzenia. - Są one konieczne, aby ograniczyć etap rozprzestrzeniania się koronawirusa - mówił Mateusz Morawiedki. Jak mówił, wzrost liczby zachorowań "jest istotny, znaczący". 

  Od 25 marca do 11 kwietnia będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego, czyli np. zakupów. Dodatkowo, w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby. Nie dotyczy to rodzin, osób w stałym pożyciu oraz osób mieszkających obok. Będzie można np. pomagać sąsiadom.

  - Można również wychodzić z psem, bądź na spacer, ale nie wolno gromadzić się w grupach, na bulwarach czy na placach zabaw - dodawał minister zdrowia Łukasz Szumowski.

  Wchodzące w życie od środy przepisy przewidują również, że w kościołach nie będzie mogło przebywać na mszy świętej więcej niż 5 osób, nie wliczając w to księży czy ministrantów.

  Najnowsze rozporządzenie ministra zdrowia do ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych wprowadza zmiany w organizacji komunikacji miejskiej. Dopuszczalne będzie zapełnienie autobusu w 50% miejsc siedzących. 

  - Wiem, że jest trudno, wiem, że jesteście zmęczeni, ale tym bardziej muszę prosić o jeszcze więcej. Zostańcie w domu - apelował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

  Dotychczasowe, wprowadzone już wcześniej obostrzenia obowiązują bez zmian. Przestrzegania rozporządzenia będzie pilnować policja, wojska obrony terytorialnej oraz Wojsko Polskie. Za załamanie przepisów będzie grozić mandat - od 500 złotych do 5 tys. złotych.

  - Podejmujemy te decyzje po to, by kupić sobie czas - dla nas wszystkich, dla lepszego przygotowania służby zdrowia. Mamy już 19 szpitali jednoimiennych i chcemy przygotować kolejne, by wyprzedzać bieg wydarzeń - dodawał szef rządu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 123

  • 49
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 17
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 20
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  37Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bolo1 37 6 miesięcy temu

   Siedzieć w domu, myć się często, a nie jak dotychczas raz na tydzień.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antypis 36 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Oczywiście zakaz nie dotyczy wyborów, po trupach do celu. Słów brak. Czy przejrzycie w końcu na oczy elektoracie PiS????

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paweł W-wa 35 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Ludzie wychodzą i nic sobie z tego nie robią. Będą mieli na własne życzenie stan wyjątkowy :-(

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirek 34 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Ten zakaz na niewiele się zda, jeśli nie wprowadzą nakazu noszenia masek, żeby nie zarażać innych. Większość osób nie wie, że jest zarażona, dopóki nie ma objawów. Do tego pojawiają się w mediach sprzeczne informacje, na temat tego jak długo wirus pozostaje w powietrzu. Ale rządy innych państw, np. Czech nakazują nosić maski. Chyba mają ku temu jakiś powód. Może po prostu zdrowy rozsądek. Ten rząd powinien stanąć przed trybunałem stanu. A wszyscy debile chodzący bez masek powinni być aresztowani i zamknięci w jednym pomieszczeniu, aby się od siebie pozarażali i umarli - oszczędzono by w ten sposób życie normalnych ludzi. Chodząc bez maski jesteście potencjalnie mordercami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pi-ka 33 6 miesięcy temu

   Tylko maski z filtrem hepa na wirusa są skuteczne, a tzw. chirurgiczne to każdy może sobie zrobić z kalesonów. Wszystkie maski co kilka godzin trzeba wymieniać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~x 32 5 miesięcy temu

   Czy Ty jesteś człowieku jakiś niedorozwinięty umysłowo? Rozumiesz w ogóle co napisałeś?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorekvvv 31 6 miesięcy temuocena: 31% 

   Gdyby nie PiSowska ciemnogrodzka dyktatura było by normalnie! Profesor Grodzki człowiek będący autorytetem medycznym i moralnym mówił tak: - "Mamy zdecydowanie większą szansę, że zachorujemy na zwykłą grypę. Najlepiej w ogóle nie chorować, ale relacje między koronawirusem a schorzeniami infekcyjnymi, które co zimę kładą nas do łóżka, jest z punktu widzenia medycznego nieco inna niż w popularnej wiedzy medialnej". - źródło ONET. PiSowscy zwyrodnialcy oddzieli nas od świata, zamknęli nasze restaurację, nasze galeria handlowe, chcą nas wykończyć i przejąć władzę na dekady! Powinniśmy ogłosić marsz miliona na Wiejską i wszystkich ich osądzić! Swobodny przepływ kapitały i ludzi to KONIECZNOŚĆ i ŚWIĘTE PRAWO!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 30 6 miesięcy temuocena: 32% 

   @seniorek, Ostrożniej z ironią i sarkazmen, bo sporo czytelników tego forum to wyznawcy totalnej opozycji, więc... Sam zobaczysz jak Cię zminusuja.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emil 29 6 miesięcy temuocena: 57% 

   To jest debilne rozumowanie. To tak, jakby nie przejmować się morderstwami, bo w wypadkach samochodowych ginie więcej ludzi. Gdyby nie było ograniczeń, to wirus by się rozprzestrzeniał i mutował w sposób nieograniczony.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ret 28 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Powtorze spod innego artykulu: w krajach, ktrore wirus zaatakowal dwa tyg. przed Polska jest zero wychodzenia poza: sklep, lekarz, apteka, szpital polowy. Zmarli na lodowisko (Mardyt). Aktywnosc fizyczna, jesli ktos jeszcze "musi", w promieniu 1 km od miejsca zamieszkania przez godzine max. O ile ma sie ma odwage wysc, poza koniecznoscia. Nastepne wyjscie moze byc na lodowisko lub pod namiot ustawiony pod szpitalem. 20% zarazonych wymaga hospitalizacji. Smietelnosc we Wloszech 8,2%. W Hiszpanii lekarze zostali doktorami Mengele: respirator dostaja jednostki o "wyzszej wartosci spolecznej". Mlody, silny sportowiec czy pracownik naukowy? Urzednik z ministerstwa czy ojciec rodziny z kredytem zatrudniony w korporacji? Milego spacerowania. Dotykania klamek, jezdzenia windami, chodzenia po klatkach schodowych - wszak od tego zaczynamy wyjscie i tak je konczymy. Za dwa tygod. bedzie "urobek" dziejszego wychodzenia, np. mozna zostac przyczyna smierci sasiada.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 27 6 miesięcy temuocena: 24% 

   Boisz sie dzbanku. Ja za chwile na rower siup. Zobaczysz mnie w lesie kabackim i kenie. Uuuu boj sie. Niech zuje koronawirus

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 26 6 miesięcy temuocena: 75% 

   @ B to że złapiesz wirusa i umrzesz jakoś niespecjalnie mnie martwi. Ot selekcja naturalna. Szkoda tylko ludzi, których po drodze zarazisz, tylko tego

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 25 6 miesięcy temuocena: 31% 

   Koronawirus nie zabije dzbanku. Jest jak katarek.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 24 6 miesięcy temuocena: 63% 

   Naprawdę nie wypada trolować wobec śmierci tylu osób...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 23 6 miesięcy temuocena: 27% 

   Po raz kolejny poraża poziom głupoty prezentowany przez autorów wpisów używających nicków: Jako, Zorro, AdamB, Kiki, MarekG. Przygłup chce błysnąć przed kolejnym Przygłupem wyłącznie poziomem własnej głupoty. Jakąś ich część stanowią pewnie dzieciaki i to też musi zastanawiać i budzić w Nas (dorosłych ) niepokój. Czy dla tej części ww. "autorów" jest jeszcze jakieś remedium ? Jest to pewnie grupa zaliczająca się do tzw. Pustaków na którą jest jedne tylko skuteczne lekarstwo ..... . Proszę dajcie upust swojej wyobraźni, by im ( autorom uzmysłowić, co z takimi "elementami" skutecznie należało by uczynić ?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ambroży 22 6 miesięcy temuocena: 14% 

   Brawo Rekin 100% racji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 21 6 miesięcy temuocena: 68% 

   no więc co chciałbym ze mną skutecznie uczynić? Za to, że nie popieram linii jednej partii, jednego narodu, jednego wodza? Co chciałbym ze mną zrobić, bo w twoich oczach jestem gorszym sortem? Masz jaja, napisz, co robicie ludziom, którzy myślą inaczej niż kaczy wódz.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~B 20 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Na rowerem siup. Bójcie sie dzbanki

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lea 19 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Czy ty " jako" masz jakiś kompleks jaj? Pod wszystkimi artykułami każesz innym pokazywać jaja.... Zaczynam się o ciebie martwić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 18 6 miesięcy temu

   @ Lea hmm.... mam nadzieję, że nie :-)) Ale dobra, postaram się ograniczyć, sorka.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 17 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Zakaz łażenia bez sensu, a na polance Raabego przed szkołą podstawową biegają po bieżni młodzi "nieśmiertelni" grupami, mądrzy inaczej rodzice spacerują godzinami z małymi dziećmi. Teraz są odważni, jak zachorują to będzie lament i ratujcie! Oby nie zapłacili najwyższej ceny życia za swoją głupotę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieistotny 16 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Lepiej siedzieć przed tv i obrastać w tłuszcz, łapać nadciśnienie i obżerać się chipsami. Człowieku, to właśnie zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna powoduje że ludzie są odporni na choroby wirusowe. A wirusa i tak złapiesz, bo całkowicie izolować się nie da, tylko od twojej odporności będzie zależało czy zachorujesz, czy wirus zostanie zneutralizowany. Biegam czasami po bieżni Raabego i będę to robił nadal, bo to jest właśnie niezbędna aktywność życia codziennego.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 15 6 miesięcy temuocena: 29% 

   ~nieistotny Przecież tu chodzi również o to, żebyś np. jako bezobjawowy nosiciel wirusa nie zaraził innych ludzi, już teraz możesz być nosicielem i nic o tym nie wiedzieć, dlaczego chcesz narażać innych, w imię czego - pobiegania?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~patka 14 6 miesięcy temuocena: 100% 

   nie ma zakazu wychodzenia z domu. jest zakaz wychodzenia z domu bez powodu. to jest różnica jednak. chodzi o to aby ludzie np mój tata, którzy nie mają nic ważnego do zrobienia/załatwienia SIEDZIELI W DOMACH.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AdamB 13 6 miesięcy temuocena: 47% 

   Co z nami biegaczami???? to jedyna odskocznia, aby nie zwariować!!! od nikogo się nie zarazimy, sami też nie zarażamy w biegu... :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciekawi mnie 12 6 miesięcy temuocena: 55% 

   A dlaczego biegacie po ścieżkach rowerowych i niejednokrotnie POD PRĄD??

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 56 45 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Skaj 11 6 miesięcy temuocena: 69% 

   Biegacze nagminnie plują na lewo i prawo.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kiki 10 6 miesięcy temuocena: 68% 

   Dla mnie bieganie to spacer więc nie widzę przeciwskazań.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natolin 9 6 miesięcy temuocena: 59% 

   A skąd wiadomo, że biegacze nie są zarażeni i sami nie zarażają? wszyscy przechodziliście testy na koronowirusa i są ujemne? Wolne żarty.... Inni ludzie mogą jakoś zrezygnować ze swoich pasji np. pływanie, tenis, siatkówka i inne zajęcia, tylko wy jesteście święte krowy. Macie jakiś system na omijanie koronawirusa, to nie bądźcie egoistami, cały świat czeka na takie cudo. Biegaczy omijam duuuużym łukiem.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TS 8 6 miesięcy temuocena: 77% 

   To akurat proste jest, panie Ciekawski. Skoro kalesoniarze jezdza po ulicach i chodnikach choc maja sciezke rowerowa, to czemu dziwi was, ze ktos biega po sciezce rowerowej. Ty trenujesz do tour de france, to niech on sobie trenuje do maratonu. Nie ma za co.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jak dziecko 7 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Biegajcie biegajcie w Hiszpanii taka impreza to koszt 601 euro, a co z żeglarzami? A co z nami grzybiarzami? A co a co...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ciekawi mnie 6 6 miesięcy temuocena: 86% 

   Ej biegacze pomijam podszczypywanie kolesia którego rower wyprzedza wszędzie czy jest pieszym czy kierowca to naprawdę- czemu biegacie pod prąd?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 5 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Rząd wprowadza zakazy, aby autobusy nie były zatłoczone, a Rafiutek w ramach oszczędności ogranicza liczbę kursów.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 4 6 miesięcy temuocena: 77% 

   Ale wybory 10 maja - absolutny brak przeciwwskazań?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 36 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 6 miesięcy temuocena: 64% 

   @zorro Wybory z pewnością zostaną odłożone.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 2 6 miesięcy temuocena: 94% 

   ~~ Ursynowianin nawet z dzisiejszych wypowiedzi władzy wynika, że nie ma ku temu żadnych przesłanek. A tak na szybko. Przy około 1700 -1800 głosujących w statystycznym lokalu na Ursynowie to np. w takiej szkole na Wilczym Dole powinno wejść i wyjść po ponad 5000 osób w jedną stronę (3 obwody). Czyli przez wejście powinno przejść łącznie 10 tys osób plus ew. towarzyszące (np. dzieci). POliczcie sobie średnią na minutę.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 1 6 miesięcy temuocena: 65% 

   Przełożenie wyborów to "oczywista oczywistość", jak mawia Kaczyński, a wypowiedzi do mediów są po to by pograć sobie z bezmyślna opozycją, która po takich słowach się nakręca i biega jak kot z pęcherzem. Kaczor pewno ma setny ubaw jak widzi i słyszy ich oburzenie i biadolenie. Frustracje totalnej opozycji - sceny jak z "Ucha prezesa".

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3553 sekundy
  REKLAMAA2-ZapkiexyLuksusowe-GIGANT400--01-09----30-09-2020