REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 marca 2020, 14:26 komentarzy 30

  (policja)

  Z dnia na dzień rośnie liczba mieszkańców Ursynowa objętych kwarantanną. Już ponad czterysta rodzin ma zakaz opuszczania domu. Służby nie informują czy wśród nich są osoby zarażone koronawirusem. Jedno jest pewne, zdecydowana większość wróciła ostatnio z zagranicy.

  Przez ostatnich sześć dni na Ursynowie nastąpił bardzo szybki wzrost liczby rodzin zmuszonych do dwutygodniowej kwarantanny z powodu epidemii koronawirusa - z 25 do 426. Nie wiadomo z jakich przyczyn są one poddane odosobnieniu, wiadomości te nie są już upubliczniane.

  Jeszcze w piątek można było dowiedzić się np. czy są to powracający z zagranicy, czy też osoby, które nigdzie nie wyjeżdżały, a są tylko podejrzewane o kontakt z osobą zarażoną. Dziś dostępu nawet do takich danych nie ma też ursynowski Ośrodek Pomocy Społecznej, mający pod opieką wszystkich pozostających w kwarantannie. 

  -  W tej chwili jest to 530 osób. Dotąd tylko jedna rodzina potrzebowała naszej pomocy w dostarczeniu żywności. Reszta w tej trudnej sytuacji może liczyć na pomoc rodziny, przyjaciół lub sąsiadów - mówi dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy Marek Pawlęga.

  Pracownicy OPS w dostarczaniu rzeczy, o które poproszą osoby uwięzione w domu przez koronawirusa, mogą liczyć na wsparcie Wojsk Obrony Terytorialnej oraz policji. Paczki z zamówionymi produktami są przez nich zostawiane pod drzwiami mieszkania, aby nikt nie miał kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie.

  Policja codziennie sprawdza, czy osoby objęte izolacją przebywają w domu. Na Ursynowie, jak dotąd, nie było przypadku zleckeważenia zasad kwarantanny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 95

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 42
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Macio 30 6 miesięcy temuocena: 32% 

   Ursynowianie-blokersi. I co teraz? Siedzicie w tych swoich mieszkankach w kredytach na zamkniętych osiedlach. Te wasze autka w leasingach zaraz wam pozajmują. Z korpo was powywalają bo będą masowe redukcje. Co zrobicie zgrajo leminżych gołodupców żyjąca na kredyt? Zaraz znowu będziecie jeździć starymi Corsami i Yarisami i robić zakupy w Żabce na promocjach. Dziady jesteście i tyle ha ha ha ha ha ha

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 47 100 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 29 6 miesięcy temuocena: 72% 

   Macie vel Mati - i tak mój bilans jest dużo lepszy. Praca jest, oszczędności są, mieszkanie jest. A ty u mamuni pewnie na garnuszku w miasteczku małym z nudów nie masz co robić i troski swoje wylewasz. No nic, tak bywa, ale głowa do góry - może Ci się tez poprawi :-) Staraj się, bądź bardziej ambitny.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 76 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 28 6 miesięcy temuocena: 59% 

   ostatnio straszny jest wysyp na tym forum różnych pisowskich trolli piszących pod kilkunastoma nickami. Zieją wulgaryzmami i nienawiścią do "lemingów", "POpaprańców" itp. Czy szanowna Redakcja HU podpadła czymś, że ściągnęła na siebie ich uwagę? Czy to po prostu nadchodzące wybory? Aż dziw bierze, że można tak pluć na innych, zwłaszcza, że pisowcy to przecież także prawdziwi katolicy, znaczy się miłość bliźniego powinni wyznawać. Nie to co te wstrętne "lemingi".

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 34 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 27 6 miesięcy temuocena: 72% 

   Macio już drugą dekadę czeka "aż stanieje"

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 48 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Załamka 26 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Aby z dała od takich takich jak ty ludzi, szczęście ze na Ursynowie nie mieszkasz? Siedź sobie pełen jadu i nienawiści w swoim królestwie i opluwaj skoro tylko na to cię stać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 55 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Znafca 25 6 miesięcy temuocena: 0% 

   "ostatnio straszny jest wysyp na tym forum różnych pisowskich trolli piszących pod kilkunastoma nickami. Zieją wulgaryzmami i nienawiścią do "lemingów", "POpaprańców" itp." Czy zechcesz pod groźbą kary śmierci zeznać w sądzie że ten co wstawił komentarz popiera pis?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ur44 24 6 miesięcy temuocena: 100% 

   A czy zechcesz pod groźbą tej samej kary zeznać, że nigdy nie pisałeś żadnego komentarza z różnych ników?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krokodyl 23 6 miesięcy temuocena: 29% 

   Każdy z nas tu się wypowiadających uważa się za człowieka rozumnego. Ale jak odmienne prezentujemy poglądy i to w sprawie wydawać by się mogło dla każdego oczywistej. Każdy swojego stanowiska "strzeże" jak "cnoty" przed jej utratą. Jednak są wypowiedzi pozbawione cnoty i tu zaczyna się problem. Bowiem dla każdego z nas znaczenie cnoty ma inne znaczenie. Dla mnie w obecnej sytuacji są to wartości moralne i etyczne. A naczelną wartością jest zdrowie i życie. I to nie z pobudek czysto egoistycznych, ale w znaczeniu społecznym w trosce o tych, których widzę w oknach swoich domów, jak z pokorą i zrozumieniem stosują się do zaleceń władz. Można popisywać się zachowaniami pozbawionymi cnoty i zgrywać się na walecznego. Tylko jakiej chwały i uznania się oczekuje w zamian? Można manifestować swoje odmienne stanowiska. Tylko czy można wówczas zaliczać siebie do człowieka rozumnego? Dziś liczy się wyłącznie umiejętność wyzbycia się swojego egoizmu w potrzebie zdrowia i życia innych ludzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mati 22 6 miesięcy temuocena: 46% 

   Ulżyło ci? To teraz spuść wodę

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~x22 21 6 miesięcy temuocena: 92% 

   Kurde idę zaraz na spacer póki mogę. Zaraz jakiś pies kichnie i nałożą kwarantannę na cały Targówek.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 20 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Kończy się 6 dzień kwarantanny, siedzimy w domu karnie. Nikt nas nie sprawdza.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emil 19 6 miesięcy temuocena: 59% 

   ~pol Sam się debilu zastanów. Specjalistyczne maski są drogie i trudno dostępne. Zwykła maska z materiału, nie ma chronić przed wirusem, ale daje zabezpieczenie przed kasłaniem na kogoś, czy napluciem, bo niektórzy mają soczystą wymowę. Dodatkowo zabezpiecza przed odruchowym dotykaniem twarzy, nosa. Jest wiele artykułów na ten temat. reddit.com/r/Polska/comments/fhptb0/maski_głupcze/ U nas PiS nie nakazał noszenia masek, bo zablokował ich sprowadzenie. Kontrakt na maski ma jakiś radny PiS z Chorzowa. Zakontraktowanie dostawy 5.000.000 maseczek ochronnych 3-warstwowych.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak-nie-leming 18 6 miesięcy temuocena: 42% 

   Proszę podać źródło tych maseczkowych rewelacji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~posiadaczka maszyny do szycia 17 6 miesięcy temuocena: 80% 

   Nie ma się co sprzeczać. Chcesz chodzić w maseczce, to ją sobie uszyj. Nie musisz mieć nowego materiału, wystarczy, że masz w domu bawełniane stare poszwy na pościel. Na jedną maseczkę potrzeba materiału o wymiarach ok. 40x20cm (+ paski na obrąbienie boków oraz troczki do zawiązania). Do tego drucik, aby maseczka dobrze układała się na nosie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 16 6 miesięcy temuocena: 0% 

   ~posiadaczka maszyny do szycia, a stare gacie mogą być?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~STOP BP 15 6 miesięcy temuocena: 13% 

   Gdyby nie PiSowska ciemnogrodzka dyktatura było by normalnie! Profesor Grodzki człowiek będący autorytetem medycznym i moralnym mówił tak: - "Mamy zdecydowanie większą szansę, że zachorujemy na zwykłą grypę. Najlepiej w ogóle nie chorować, ale relacje między koronawirusem a schorzeniami infekcyjnymi, które co zimę kładą nas do łóżka, jest z punktu widzenia medycznego nieco inna niż w popularnej wiedzy medialnej". - źródło ONET. PiSowscy zwyrodnialcy oddzieli nas od świata, zamknęli nasze restaurację, nasze galeria handlowe, chcą nas wykończyć i przejąć władzę na dekady! Powinniśmy ogłosić marsz miliona na Wiejską i wszystkich ich osądzić! Swobodny przepływ kapitały i ludzi to KONIECZNOŚĆ i ŚWIĘTE PRAWO!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 42 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 14 6 miesięcy temuocena: 56% 

   Masz dużo racji ale śmierdzi w Twoim komentarzu prowokacja. Da się wyczuć ze sam należysz do PiSuaru a tu tylko chcesz jątrzyć. Dajesz komentarz by potem sobie odpowiadać??

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~URRRRAAAAAA 13 6 miesięcy temuocena: 54% 

   ~Aba czujny nkwudzista wszędzie widzi prowokacje. Z rewolucyjnym POzdrowieniem

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ja 12 6 miesięcy temuocena: 17% 

   ~STOP BP piknie napisane ;-) a że tekst swój cel osiągnął świadczy chociażby wpis od ~Aba poniżej. Nie ma nic piękniejszego niż ból d. KODowskiej gawiedzi ;-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 11 6 miesięcy temuocena: 41% 

   @ja - rozbawiłeś mnie przy porannej kawie :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Macio 10 6 miesięcy temuocena: 45% 

   Aba, w pisuarze to cie matka k..wa robiła z własnym bratem

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 9 6 miesięcy temuocena: 30% 

   Macio vel Mati - nie próbuj obrażać. Wiesz ze to jest symptom braku argumentów, frustracji, może nawet zazdrości. Zamiast pluć jadem, zajmij się czymś pożytecznym, zajmij czymś ręce czy umysł, może maseczkę uszyj :-)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Okulista 8 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Ten złodziej z metra cięty,powinien popracować na pierwszej lini w szpitalu zakaźnym,a nie chować się po norach.To wyjątkowa kreatura.Tylko kasa i koperty .Ten nadmuchany pawian to dla Polaków jest 3 ale od końca

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AndrzejS 7 6 miesięcy temuocena: 12% 

   Taaaa na pewno, kolejny fake news. Mieszkam na Ursynowie i nie widziałem ani jednej osoby chorej czy na kwarantannie. Przestańcie siać zamęt i strach !

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • AZX 6 6 miesięcy temuocena: 89% 

   Chcesz powiedzieć że znasz wszystkie osoby z naszej Dzielnicy? Nie ośmieszaj się. Moi sąsiedzi są w kwarantannie tylko dlatego że byli poza Polską służbowo. Siedź w domu i nie pisz głupot.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Aba 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Andrzej - nie widziałeś bo w domach siedzą. Poza tym chorego nie odróżnisz od zdrowego. Przecież billboardu z sobą nie nosi. Wysil się czasem trochę intelektualnie - to nie boli

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emil 4 6 miesięcy temuocena: 32% 

   Zakazy na niewiele się zdadzą, jeśli nie wprowadzą nakazu noszenia masek, żeby nie zarażać innych. Większość osób nie wie, że jest zarażona, dopóki nie ma objawów. Do tego pojawiają się w mediach sprzeczne informacje, na temat tego jak długo wirus pozostaje w powietrzu. Rządy innych państw, np. Czech nakazują nosić maski. Chyba mają ku temu jakiś powód. Może po prostu zdrowy rozsądek. Ten rząd powinien stanąć przed trybunałem stanu. A wszyscy debile chodzący bez masek powinni być aresztowani i zamknięci w jednym pomieszczeniu, aby się od siebie pozarażali i umarli - oszczędzono by w ten sposób życie normalnych ludzi. Chodząc bez maski jesteście potencjalnie mordercami. Polskie społeczeństwo jest tak samo głupie jak polski rząd. Macie taki rząd, bo lepszego nie umiecie wybrać, więc przestańcie narzekać i się ogarnijcie. Maseczki można sobie uszyć samemu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 3 6 miesięcy temuocena: 28% 

   DEBILU. Gamoniu. Wbij sobie do tego pustego łba,że zwykła maseczka ,a tym bardziej ta uszyta w domu nie spełnia ŻADNYCH norm. Muszą to być maseczki z normami FPP3 ,bo zwykłe mają zbyt duże pory ,żeby zatrzymać bakterie. Załóż sobie na pysk swoją brudną skarpetkę i przestań już tu jęczeć. Najmundrzejszy gamoń świata. DEBIL W MASCE NIE SPEŁNIAJĄCYCH ŻADNYCH FUNKCJI POZA DOBRYM SAMOPOCZUCIEM . Kretyn.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • AZX 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   @pol - Twój komentarz jest na takim samym poziomie jak Emila. Zamiast obrażać powiedz co uważasz nie wyzywając i obrażając innych bo inaczej to z siebie robisz debila.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Problem, że masek brak. ~pol kazdy niech podejmuje decyzje za siebie, ktoś chce nosić niech nosi co się tak ekscytujesz?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3373 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020