REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 marca 2020, 17:20 komentarzy 10

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Odwołane wycieczki, ale na razie bez zawieszania lekcji w szkołach. Wojewoda oraz miasto ogłosili zalecenia dla placówek oświatowych i organizatorów imprez, związane z zagrożeniem epidemią koronawirusa. Dzielnica zastanawia się nad odwołaniem niektórych imprez. Dwie sportowe już odwołano.

  W szkołach stan napięcia panuje już od kilku dni. Dziś placówki dostały z kuratorium oświaty informację o tym, że w przypadku zagrożenia dyrektorzy mają prawo samodzielnie podjąć decyzję o zamknięciu szkoły. 

  - Na razie nie ma takiej potrzeby, ale nie wiadomo co będzie - słyszymy w jednej z ursynowskich podstawówek.

  Nad zawieszeniem zajęć w szkołach zastanawia się miasto. W środę prezydent Rafał Trzaskowski ma się spotkać w tej sprawie z premierem oraz prezydentami innych miast. Po wtorkowym, popołudniowym spotkaniu prezydenta z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem ogłoszono, że lekcje - na razie - nie zostaną odwołane. 

  - Czekamy na rekomendację rządu. Chcemy uniknąć chaosu, w której każdy podejmuje inną decyzję, konsultujemy się z innymi prezydentami. Porozmaiwamy z panem premierem. Jesteśmy przygotowani do podejmowania decyzji w ciągu najbliższych dni i najbliższych godzin - mówił prezydent stolicy.

  W Warszawie zamknięta została na razie jedna szkoła - nr 150 na Bemowie, gdzie jedno z dzieci miało mieć kontakt z koronawirusem. Na Ursynowie takich przypadków nie było.

  - Dyrektorzy dostali dokładne instrukcje jak się zachowywać w podobnych sytuacjach. Jeśli dyrektor widzi, że mogło przyjść dziecko z podejrzeniem zachorowania, może zawiesić funkcjonowanie szkoły do czasu uzyskania wyniku testów na obecność koronawirusa. Szkoła jest wówczas dezynfekowana - dodawał prezydent.

  Odwołają imprezy na Ursynowie?

  Dziś rano premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że imprezy masowe muszą zostać odwołane. Impreza masowa to taka, w której uczestniczy powyżej tysiąca osób na terenie otwartym lub pow. 500 osób w obiekcie zamkniętym. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych wprowadza też inne, niższe limity, ale wyklucza też z tej definicji imprezy organizowane w kinach czy szkołach. Dzielnice czekają więc na rekomendacje z urzędu miejskiego.

  - Wydziału Sportu odwołał już dwie imprezy w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Jutro zapadną decyzje co z innymi imprezami - mówi nam burmistrz Robert Kempa.

  Najbardziej prawdopodobne jest odwołanie sobotniego wykładu Wolnego Uniwersytetu Ursynowa ze względu na to, że impreza ta cieszy się największym powodzeniem wśród seniorów - najbardziej zagrożonych koronawirusem. Dzielnica poinformowała już o możliwości odwołania czwartkowego seansu filmowego w Multikinie w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego. W najbliższym czasie rusza Ursynowski Kalejdoskop Teatralny. Jutro lokalny ratusz ogłosi, czy spektakle się odbędą.

  Nie ma też decyzji w sprawie sobotniej imprezy charytatywnej organizowanej przez Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy Kajakowej na rzecz chorującego na glejaka mózgu 9-letniego Julka Wróbla.

  - Mamy mnóstwo przedmiotów przeznaczonych na licytacje. W przypadku odwołania imprezy, aukcje przeniesiemy do internetu - zapowiada Marzena Zientara, organizatorka akcji.

  Odwołanie sobotniego turnieju tańca sportowego w Szkole Podstawowej nr 100 na Tanecznej przed południem wykluczał jej organizator - Szkoła Tańca "Hand to Hand".

  - Nas przepisy ustawy o imprezach masowych nie dotyczą. Zresztą na publiczności jednorazowo będzie ok. 100 osób, więc nie spodziewamy się odwołania turnieju - mówi nam Jacek Sennewald, organizator.

  Dziś burmistrz na wieczornej sesji Rady Dzielnicy ma przedstawić radnym informację na temat przedsięwzięć profilaktycznych. Nie będzie w niej uczestniczyć radna Karolina Mioduszewska z Koalicji Obywatelskiej, która niedawno wróciła z Włoch i - mimo braku objawów choroby - jest na domowej kwarantannie.

  Decyzje o odwołaniu spotkań i imprezy podejmują już ursynowskie spółdzielnie, które również są animatorami życia społecznego. Do końca marca zawieszona zostaje działalność klubu seniora przy ul. Puszczyka - ogłosiła spółdzielnia "Jary". Jej pracownicy apelują też, aby spółdzielcy ograniczali kontakt ze spółdzielnią.

  - Zachęcamy, aby osoby ze sprawami, które nie wymagają osobistej obecności w siedzibie spółdzielni kontaktowały się telefonicznie lub mailowo. Pracownicy spółdzielni pozostają do Państwa dyspozycji na nie zmienionych zasadach w godzinach pracy spółdzielni - apelują "Jary".

  Burmistrz: Pomóżmy seniorom

  O pomoc seniorom zaapelował do mieszkańców Ursynowa burmistrz Kempa.

  - Główny Inspektorat Sanitarny zaleca seniorom, aby ograniczyli przebywanie w miejscach publicznych i poprosili bliskich o pomoc w codziennych czynnościach. Może macie starszych sąsiadów? Warto zaoferować im pomoc na przykład w zrobieniu zakupów - zachęca szef zarządu dzielnicy.

  Od dziś w związku z koronawirusem obowiązuje zakaz odwiedzin w Centrum Onkologii przy ul. Roentgena.

  AKTUALIZACJA: Organizator turnieju tanecznego "Hand to Hand" poinformował, że przesunął imprezę na inny termin.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 106

  • 60
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 32
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~jaro 10 10 dni temu

   na skrzyżowaniu KEN i Belgradzkiej przyciski działają nadal , niestety

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 9 19 dni temuocena: 86% 

   Pani radna ( z Platwormy Obywatelskkiej) Karolina Mioduszewska po powrocie z Włoch przebywa na domowej kwarantannie ! Pani radna udała sie do siedliska zarazy w celu .... ? Szanowna Pani radna i wielu innych jej podobnym turystom, co to "musieli" jechać do Włoch, kiedy wszem i wobec trąbiono by tam nie jechać !!! Powinno się ....... . I niech każdy dopowie sobie sam , co należy uczynić z takimi bezmózgowcami. W obrazie majestatu zaraz powiedzą: Przecież Marszałek Senatu Pan profesor Grodzki też był, wrócił i żyje. No i czym się wykazał? Odwagą czy głupotą? Jaki dał przyklad ? Szkoda słów ..... gdy widmo ...... puka do naszych drzwi.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rumburak 8 20 dni temuocena: 64% 

   Wszystko odwołają, ale bieganie po KENie się odbędzie choćbyśmy wszyscy mieli paść.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rumcajs 7 19 dni temuocena: 40% 

   Bieganie jest zdrowe. Ale sterczenie ma mszy nie, a tego zdaje sie nie bardzo chca wylaczyc.

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~911 6 20 dni temuocena: 74% 

   Podstawówki to najgorsze siedlisko wirusów. Czemu nie są zamknięte? Za chwilę będzie jak we Włoszech przez to pudrowanie rzeczywistości. A rodzicomatołków, za przyprowadzanie swoich chorych progenitur to powinno się pociągać do odpowiedzialności finansowej za każdego chorego, który miał styczność z ich dzieckiem, chorym nie tylko na koronawirusa, ale i z grypą czy jelitówką.

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kwasek 5 20 dni temuocena: 0% 

   Odwołać dla dobra narodu! Kto wogole chodzi do teatru? Stare baby i biedota co nie ma na HBO!

   Edytowany: 19 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teatr 4 20 dni temuocena: 92% 

   Taaa. Zwłaszcza że bilet do teatru kosztuje od 50zl w górę a HBO na miesiąc niebotyczna kwotę ok 30zl. Kogo na to stać!!!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 3 19 dni temuocena: 100% 

   Czy nazywasz się Kwasek ? Czy masz prawo posługiwać się tym szlachetnym nazwiskiem ? To jedno z najstarszych polskich nazwisk...

   Edytowany: 19 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~misza 2 20 dni temu

   czy są jakieś informacje na temat spektakli w m.kinie? 17 i 18.03, nic nie znalazłam na ten temat?

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dddd 1 20 dni temuocena: 0% 

   Na razie nie ma. Jutro decyzje

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2026 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020