REKLAMAA1-SanGiovanni--01-10----31-10-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2020, 13:09 komentarzy 36

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Dwie kolejne ursynowskie szkoły zawieszają zajęcia w klasach z powodu koronawirusa. W obu zachorowały nauczycielki. Są też doniesienia o podejrzeniu zachorowania wśród pracowników obsługi w jednym z przedszkoli. Sanepid nie chce zlecać testów, dlatego wśród rodziców i pracowników oświaty narastają obawy i złość.

  Rośnie dzienna liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce. Dziś Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy 1136 nowych przypadków zakażeń. Na czele Mazowsze - 149 przypadków.

  Coraz więcej zachorowań dotyczy placówek oświatowych. Na Ursynowie do grona pięciu szkół i przedszkoli, w których wystąpiły przypadki koronawirusa, dołączyły dwie podstawówki: nr 319 przy ul. ZWM oraz 310 przy ul. Hawajskiej. W obu na Covid-19 zachorowały nauczycielki.

  Przykład niewydolności prac służb sanitarnych mamy w szkole przy Hawajskiej. Wg naszych informacji nauczycielki nie ma w szkole już od poprzedniej środy. Przez tydzień czekała na wynik testu, a wraz z nią kilkudziesięcioro uczniów, których uczy oraz ich zaniepokojonych oczekiwaniem rodziców.

  - Wynik przyszedł dopiero we wtorek, a decyzja o tym, że zawieszone są zajęcia zapadła dopiero w środę. Sanepid polecił zawiesić zajęcia tylko na 24 i 25 września. To paranoja! - słyszymy od naszego informatora.

  Przez dwa dni do szkoły nie będą uczęszczać uczniowie pięciu klas: 4b, 5a, 6b, 7b, 8c. Reszta uczniów szkoły przy Hawajskiej ma normalne lekcje.

  Podobny przypadek jest w jednym z ursynowskich przedszkoli, gdzie na wynik testów czeka pracownica kuchni, której mąż ma potwierdzone zakażenie wirusem. Została poproszona przez dyrekcję placówki o nieprzychodzenie do pracy, przynajmniej do czasu uzyskania wyniku testu. Kobieta nie ma prawa ani do zwolnienia lekarskiego, ani do zasiłku.

  W tym samym przedszkolu pracownica, której mąż leży w szpitalu w stanie ciężkim z powodu koronawirusa również nie może doczekać się na testy ze strony Sanepid. Służby doradzają jej obserwowanie ew. objawów.

  Dzisiaj koronawirus zawitał też do Szkoły Podstawowej nr 319 przy ul. ZWM. Na Covid-19 zachorowała nauczycielka nauczania wczesnoszkolnego. Dzielnica, jako organ prowadzący placówki oświatowe, zgodziła się na zawieszenie zajęć w jednej klasie od dziś aż do przyszłego piątku, 5 października.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 270

  • 30
   BARDZO PRZYDATNY
  • 18
   ZASKOCZONY
  • 19
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 87
   WKURZONY
  • 109
   BRAK SŁÓW

  36Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Piotr919 36 miesiąc temuocena: 75% 

   Ciekawe jest to że dzieci z obu klas mają starsze rodzeństwo w szkole na Wokalnej, a tu żadnego zagrożenia nikt nie widzi. ????

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aa 35 miesiąc temuocena: 100% 

   które klasy na wokalnej?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stefek Pizza 34 miesiąc temuocena: 17% 

   Ten cały sanepid to nadaje się do badania kału, też w sumie dobrze tego nie zrobią. Zamknąć szkołę na dwa dni to jest śmiech na sali. Moja córka chodzi do szkoły, dzieci grupują się na przerwie, część bez maseczek, panie wychodzą z sekretariatu bez maseczek. Rząd chce nam zafundować drugą hiszpankę!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fake pandemia 33 miesiąc temuocena: 50% 

   Stefek jak pandemia potrwa 8 lat jesteś za 8 letnia izolacją lockdawnem i ogólnie downem.... MYŚL

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zatroskany 32 miesiąc temuocena: 0% 

   Niestety, już na zafinfował. Na życzenie wyborców PIS. Teraz odpokutują a po pomoc sugeriję na Nowogrodzką. Kaczynski wyleczy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fake pandemia 31 miesiąc temuocena: 33% 

   No ja mam statystykę z mojej rodziny zachorowało 38 osób z czego 10 w wieku 70 - 80 lat , babcia 94 lata pozostała część do osoby w wieku około 30 i kilkoro dzieci 8 do 12 lat. Zachorowała moja rodzina jaki rodzinę moich braci i kuzynów. U mnie żona gorączka 2 dni, ja sraczka tydzień gorączka 6 dni ból brzucha i głowy. Dzieci 1-2 dni stan podgorączkowy i ból brzucha i głowy. U brata 1 dziecko wymioty 4 dni , 2 dziecko jak i rodzice brak objawów. Moi rodzice 84 i 75 lat mama 2 miesiące po operacji- osłabiony organizm- endoproteza stawu biodrowego , jak grypa 14 dniu w łóżku, już jest ok. Tata silny człowiek lekka chrypa i ogólne zmęczenie przez tydzień. Pozostała rodzina 7-14 dni lekkiej grypy i po objawach. W tydzień po pozytywnym teście zrobione badania rentgen płuc krew mocz- wszystkie ok. Babcia 94 lata ciocia 72 lata po kilku chemiach, wszyscy mają się dobrze, każdy zniósł covid lepiej niż infekcję.... Najdłużej i najbardziej męczyl się kuzyn jadą często mc gówniei lubi cole..

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Filantrop 30 miesiąc temuocena: 36% 

   Co za granda w biały dzień.... Że chore dzieci siedzą w domach... To zrozumiałe.... Że zdrowe dzieci są blokowane na kwarantannach... To czyste kur××*×o...! Kto się za to weźmie... Wychowujemy pokolenie debili uczonych zdalnie... Sportowców trenowanych zdalnie..... Studentów medycyny robiących zdalne doświadczenia... I będą się nadawać tylko do zdalnego leczenia... Kiedy te zakute łby się ogarną i zrozumieją ze niszczymy sami siebie...!!!!!!!!!! Pneumokoka się nie boicie? Tylko korony? Zal zal zal.... :( Te testy niewiarygodne powodują taka panikę.... Ech.... Dramat... Kiedy skończą z tymi durnymi niewiarygodnymi diagnozami... Które nie stwierdzają choroby człowieka!

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 29 miesiąc temuocena: 85% 

   zjedz snikersa

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Realista-123 28 miesiąc temuocena: 82% 

   Idź mądralo popracuj na oddziale COVIDowym w Szpitalu Wolskim, na Szaserów albo Wołoskiej. Albo idź, pomądrzyj się w którymś zarażonym Domu Pomocy Społecznej, gdzie ludzie umierają, a w statystykach wpisują im zgon na niewydolność krążeniowo-oddechową, a nie na COVID.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~F. 27 miesiąc temuocena: 0% 

   Oj żeby tylko chcieli brać takie osoby jak ja do pracy.... ;)... Myślisz że mnie wpuszcza tam? O naiwności..

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Swój Nick 26 miesiąc temuocena: 100% 

   W sp319 są już 2 klasy na kwarantannie (jedna trzecia, jedna szósta). Zaczęło się od jednej. Zobaczymy czy przegonią Hawajską

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Srovid 25 miesiąc temuocena: 27% 

   O jakiego wirusa chodzi? Przepraszam, ale nie mam Tv, więc nie orientuję się o co chodzi....

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fake pandemia 24 miesiąc temuocena: 50% 

   Gdybyś miał tv wiedział byś o jakiego swirusa chodzi jeden przypadek ,ten sam, ciężki przypadek pokazywany jest po 100 razy.... Tak żebyś przypadkiem nie przegapił i żebyś wiedział jak zabójcza jest ta choroba....

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joasia 23 28 dni temuocena: 100% 

   tak myślałem, że to fałszywa pandemia, chcą wprowadzić NWO i stąd pewnie ten wymyślony wirus :-/

   Edytowany: 28 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 22 miesiąc temuocena: 57% 

   Państwo z tektury w pełnej krasie. Ale spokojnie suwereny - zaraz największy mąż stanu wszechczasów zostanie super wicepremierem i wszystko uporządkuje.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aw 21 miesiąc temuocena: 100% 

   moje dziecko chodzi do 319 i 3 nauczycielki sa odesłane do domu , i cala klasa jedna 3 ,

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ur 20 miesiąc temuocena: 100% 

   A co z rodzeństwem tych dzieci z 3A. Chodzą do innych klas w szkole i do przedszkola.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kitya 19 miesiąc temuocena: 67% 

   Moja sąsiadka jest emerytowaną nauczycielką ale jeszcze uczy bo brak nauczycieli,lubi zwiedzać nasz piękny kraj a po weekendzie ,w poniedziałek ma 5 lekcji swojego przedmiotu i kontakt z ok.150 licealistami.....na razie wszyscy zdrowi na szczęście.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Xxx 18 miesiąc temuocena: 92% 

   Ciekawe jest to, ze uczniowie ze sp310, ktorzy mieli kontakt z chora nauczycielka nie sa na kwarantannie! tylko maja zawieszone zajecia na 2 dni. Dzieci biegaja wokol szkoly, po boiskach ,maja przeciez dwa dni wakacji. W poniedzialek wracaja do murow szkolnych do innych uczniow! Sanepid sanepidem, ale dyrektor tez powinien miec jaja i dzialac z werwa a nie czekac az wszystko bedzie na papierze, oficjalnie, z pieczatkami. Od tygodnia bylo wiadomo,ze nauczycielka i rodzic dziecka w jednej z tych klas sa chorzy (objawy na tyle silne ze zrobiono im testy!)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldona 17 miesiąc temuocena: 92% 

   Moje dziecko miało kontakt z chorą nauczycielką w SP310. Przechodziło przeziębienie i straciło węch. Oczywiście momentalnie zgłosiliśmy się na teleporadę do dużej ursynowskiej przychodni. Lekarz podsumował, że brak węchu o niczym nie świadczy i to na pewno objaw kataru. A tak w ogóle, to dzieci na COVID nie chorują. O żadnym teście oczywiście nie było mowy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gramma 16 miesiąc temuocena: 100% 

   @Aldona Brak węchu jak wszyscy wiemy świadczy właśnie o podejrzeniu COVIDu. Dbajcie o siebie i się izolujcie. A takiego lekarza raczej nie nazwałbym lekarzem

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Teleporada 15 miesiąc temuocena: 36% 

   To przypomnij sobie zwykle przeziębienie np rok temu.... Czy przy katarze nie traci się węchu...? Rok temu to był objaw przeziębienia a dziś Covidu... No ale przepraszam.... Zapomniałam. . Teraz na świecie jest już tylko jedna choroba...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ur 14 miesiąc temuocena: 71% 

   Zgadzam się,że brak węchu świadczy o covidzie. Przy covidzie nie ma kataru więc mówienie, że ktoś stracił węch bo ma katar to jakaś bzdura. Poza tym to,że np przez katar nie czuje się zapachów bo nos jest zapchany jeszcze nie świadczy o utracie węchu. Węch jest, tylko wydzielina zatyka nam nos i go nie czujemy. A przy covidzie przecież już nawet są osoby zdrowe a dalej borykają się z utratą węchu i smaku. Oczywiście nie wszyscy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 13 miesiąc temuocena: 56% 

   Kiedy wkońcu przejdziemy na edukację zdalną??

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~global 12 miesiąc temuocena: 51% 

   oby nigdy... nie ma czegos takiego jak zdalne nauczanie... albo normalna szkola albo zadna , ludzie uswiadomcie to sobie w koncu.......

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 11 miesiąc temuocena: 13% 

   I co z tego? Nic nas nie ochroni. Kto ma kopnąć w kalendarz teb kopnie. Wola Boska.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~legoland 10 miesiąc temuocena: 100% 

   koronawirus "zawitał" ...ludzie kto to pisal....:-( Ciekawe jak go tam przywitali...;)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc123 9 miesiąc temuocena: 92% 

   Chlebem i solą

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koronaściema 8 miesiąc temuocena: 67% 

   nie posrajcie sie... żądam rzetelnej informacji.... zachorowaly czy maja pozytywny test?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 7 miesiąc temuocena: 100% 

   nie mają wyniku bo sanepid nie zrobił im testów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Zły_porucznik 6 miesiąc temuocena: 68% 

   Otóż wcale nie musi chorować, wystarczy że jest pozytywny test i ma kontakt z innymi. Właśnie w ten sposób wirus rozprzestrzenia się w populacji - i jest to transmisja szczególnie niebezpieczna, bo nie jest ogniskowa. A w tej populacji znajdą się już ludzie, którzy zachorują poważnie. Skoro jest to ściema, to rozumiem że ok 1 mln ofiar (oficjalnie, bo ile zmarło w Chinach czy Brazylii trudno ustalić) w skali globalnej, to jest miasto wielkości Kolonii, to też ściema? A gdyby tak w w ciągu tych ostatnich 7 miesięcy na przykład milion osób globalnie zmarło na dżumę? To czy to byłaby ściema?

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 15 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fake pandemia 5 miesiąc temuocena: 57% 

   Zły porocznik czy pandemia można nazwać sytuację w której rocznie w Polsce umiera 400 000 osób, a na chorobę która ma być pandemia 2000 w ciągu pół roku???? Czemu nikt nie zakaże palić czy pić alkoholu??? Z tego powodu umiera co ok 30 osoba , nie co setna. Sprawdź również jak sytuacja wygląda w Szwecji ile jest zgonów procentowo ma liczbie mieszkańców gdzie nie było pandemia izolacji i lockdawnu oraz jak na tym wyszli

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3902 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020