REKLAMAA1-SanGiovanni--01-07----31-07-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  zdjęcie ze strony FB

  zdjęcie ze strony FB "Nie głosuję na P. Guziała"

  Sprawa "Kortów" czyli miejsca dla deskorolkarzy za Kopą Cwila wzbudza ogromne emocje. Urząd wydał decyzję o ich rozebraniu. Buldożery zrobiły to w ubiegły piątek. Ale pojawiła się szansa na odbudowę obiektu.

  Niespodziewana rozbiórka nielegalnego spotu rozdrażniła środowisko street skejtów na tyle, że założyli na Facebooku stronę "Nie głosuję na Piotra Guziała". W dwa dni stronę polubiło ponad 2.500 osób. Urząd dzielnicy dostrzegł zagrożenie - burmistrz natychmiast zaczął się tłumaczyć. - Rozbiórkę zarządzono bez mojej wiedzy, zrobił to podczas mojego zwolnienia lekarskiego, zastępca burmistrza - pisze w liście do skejtów Piotr Guział. Dzisiaj ma dojść do spotkania burmistrza z reprezentacją tego środowiska, jutro do otwartego spotkania na ten temat.

  Tymczasem pojawiły się już propozycje odbudowy zniszczonego miejsca. Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa zgłosiła pomysł prostego rozwiązania tej sprawy. To "inicjatywa lokalna" - procedura, którą warszawscy urzędnicy przewidzieli dla tego typu problemów.

  - Wystarczy złożyć do miasta stosowny wniosek przez Internet, cała procedura jest prostym rozwiązaniem, którego można dokonać w kilku krokach. Należy przy tym określić wielkość wkładu własnego (np. pracy społecznej) a następnie zwrócić się do miasta z prośbą o wsparcie rzeczowe lub usługowe oraz dokładnie opisać cel projektu i wykazać, że cieszy się on dużym zainteresowaniem społecznym. Z pewnością znalazłoby się wielu deskorolkowców, którzy chcieliby włączyć się w odbudowę Kortów - mówi Antoni Pomianowski z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

  Po wysłaniu i ocenie przez miasto wniosku wystarczy ustalić szczegóły realizacji i przystąpić do działania. Na koniec pozostaje wyłącznie rozliczenie całej akcji. "Inicjatywa lokalna" jest o tyle skutecznym rozwiązaniem, że pozwoliłaby na uprawomocnienie budowy skateparku, której brak stał się kilka dni temu pretekstem do eksterminacji "Kortów". Ponadto pomogłaby ona zdobyć niezbędne wsparcie w postaci materiałów budowlanych i narzędzi.

  Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa rozpoczęła już rozmowy ze środowiskiem skejtów na ten temat. IMU czeka też na efekty spotkania burmistrza, choć nie bardzo w nie wierzy.

  - Niestety okres przedwyborczy sprzyja pustym obietnicom, które za dwa miesiące zostaną zapomniane - kwituje prezes IMU, Antoni Pomianowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Jakub Greloff 6 ponad rok temuocena: 50% 

   Zapraszamy do podpisania petycji w sprawie odbudowy Kortów! http://www.petycjeonline.com/o...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nu 5 ponad rok temuocena: 43% 

   p. Pomianowski dobrze, że przedstawił Pan swój program i swój pomysł na Ursynów -> "Niestety okres przedwyborczy sprzyja pustym obietnicom, które za dwa miesiące zostaną zapomniane".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek 4 ponad rok temuocena: 47% 

   Pan Pomianowski musi nieźle Wam płacić, że mu taką reklamę robicie :) Ale całkiem fajnie spuentował swoją własną wypowiedź "niestety okres przedwyborczy sprzyja pustym obietnicom, które za dwa miesiące zostaną zapomniane" :D beka

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 3 ponad rok temuocena: 56% 

   Widzę że zupełnie nie przeczytał Pan artykułu. Ja nie składam obietnicy tylko zapraszam do wspólnego wniosku o Inicjatywę Lokalną. Polecam uzupełnić wiedzę przed trollowaniem.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nu 2 ponad rok temuocena: 33% 

   a ile tych Inicjatyw Lokalnych zostało zrealizowanych. Śmiech mnie ogarnia jak czytam takie dobre rady.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Pomianowski 1 ponad rok temuocena: 67% 

   Zrealizowane zostały te, które zgłoszono. Rozumiem, że skoro mechanizm jest jeszcze mało znany to znaczy, że nie warto z niego korzystać? Gratuluję filozofii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3367 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020