REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2018, 15:04 komentarzy 58

  (SK)

  Rowery, wózki dziecięce, szafy i pudła to częsty widok na korytarzach bloków. Zamiast trzymać rzeczy w mieszkaniu wielu lokatorów wystawia je na zewnątrz i blokuje przejście. W razie pożaru taki zagracony korytarz może być śmiertelną pułapką. Spółdzielnie i wspólnoty mają prawo usuwać takie rzeczy bez zgody i wiedzy mieszkańców - wynika z ostatniego wyroku sądowego.

  Nie ma znaczenia, czy to blok z wielkiej płyty czy apartamentowiec. Spora część mieszkańców traktuje przestrzeń wspólną jako część swojego lokalu. Wózki, rowery a zimą sanki nie wzbudzają aż tak wielu kontrowersji, gorzej jeśli na korytarzu powstaje składzik rzeczy niepotrzebnych lub rzadko używanych. 

  - Ludzie robią sobie przedpokój na zewnątrz. Najbardziej drażnią mnie szafki z butami i wystawianie worków ze śmieciami. To już szczyt lenistwa i nieliczenia się z innymi. Zwłaszcza latem czasem śmierdzi jak w zsypie - mówi pan Zbigniew, mieszkaniec Kabat.

  Względy estetyczne są ważne, ale zastawione korytarze stwarzają realne niebezpieczeńswo, o czym przypominają spółdzielnie i strażacy.

  - Parę lat temu w Kamieniu Pomorskim spaliły się żywcem 23 osoby, zapewne miałyby szansę przeżyć, gdyby udało im się dobiec do wyjść ewakuacyjnych. Nie zdołali, bo korytarze były zastawione i ktoś kto nie dopilnował porządku poszedł do więzienia. Ja nie chcę - mówi Piotr Janowski, prezes Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej "Jary", największek na Ursynowie. I zapowiada zdecydowane kroki - usuwanie gratów z korytarzy.

  Spółdzielnia mieszkaniowa ma bowiem prawo je usuwać. Tak uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach, a na jego wyrok można się powoływać w całej Polsce.

  Sprawa zaczęła się, gdy straż pożarna nakazała gliwickiej spółdzielni usunięcie wszystkich łatwopalnych rzeczy, które w razie pożaru będą blokować bezpieczną ewakuację z budynku. Zarządca nie chciał tego zrobić, tłumacząc się, że nie może ruszać rzeczy lokatorów i odwołał się do sądu. WSA nie miał wątpliwości.

  - Przepisy ustawy o ochronie przeciwpożarowej nie wprowadzają dowolności. Mówią one jasno, że obowiązki utrzymania i użytkowania całego budynku spoczywają na zarządcy, czyli spółdzielni lub wspólnocie mieszkaniowej - czytamy w wyroku. Za niewywiązanie się z obowiązku grozi wielotysięczna grzywna.

  Gdy sytuacja prawna jest jasna, spółdzielnie czy wspólnoty mieszkaniowe nie mają wyjścia i muszą dbać, by korytarze były bezpiecznymi drogami ewakuacyjnymi w razie pożaru. - Na razie będziemy ostrzegać lokatorów, a potem sami będziemy usuwać ich rzeczy bez pytania o zgodę - zapowiada prezes "Jarów" Piotr Janowski.

  Na podobne kroki zdecydowały się inne ursynowskie spółdzielnie. Najpierw będą informacje dla mieszkańców, a potem inspekcje pracowników spółdzielni. Gdy po wezwaniu lokatorzy nie usuną swoich rzeczy z przejść, zrobią to za nich spółdzielnie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 840

  • 624
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 105
   PRZYDATNY
  • 15
   OBOJĘTNY
  • 13
   NIEPRZYDATNY
  • 29
   WKURZONY
  • 26
   BRAK SŁÓW

  58Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~none 58 7 miesięcy temuocena: 75% 

   Od tłumaczeń dot. braku rowerowni czy wózkarni, można paść ze śmiechu. Czy ktoś zmuszał do zakupu mieszkania bez dodatkowych pomieszczeń typu piwnica, wózkarnia, rowerownia itp.? Trzeba było myśleć co się kupuje a nie po latach mieć pretensje, że się mózgu nie użyło przy zakupie i teraz "zróbcie mi rowerownie". Żenujące nie są spółdzielnie czy administracje, tylko roszczeniowi właściciele, którzy nie pomyślą a potem szukają wymówek wskazujących tylko na to jak bardzo są ograniczeni. Osobiście uważam, że wszystkie takie rzeczy należałoby wyrzucić do kontenera na gruz i wywieźć. Nie masz balkonu, dodatkowego pomieszczenia, mieszkasz w kawalerce i masz dzieci plus wózek, sanki, rowerki itp. Niestety, nie każdy żyje komfortowo, nie każdego stać na full wypas ale nie zmienia to faktu, że taki stan rzeczy nie uprawnia i nie tłumaczy zastawiania korytarzy.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania32 57 8 miesięcy temu

   Czy ma ktoś może sygnaturę tego wyroku

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Monikaa 56 9 miesięcy temu

   A jak jest z wyjściami ewakuacyjnymi w Waszych blokach? Czy są łatwo dostępne?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~I 55 9 miesięcy temuocena: 25% 

   Rowery mogą stać! Teraz wszystko dla rowerów, nawet ścieżka rowerowa na Puławskiej w grudniu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 54 9 miesięcy temuocena: 14% 

   W niektórych budynkach na Ursynowie nie ma wózkarni gdzie można by trzymać wózek. Ktoś mówi że w mieszkaniu? Ok, można w mieszkaniu tylko nie za bardzo wyobrażam sobie by kobieta z dwójką małych dzieci znosiła ciężki wózek z trzeciego piętra nie mówiąc już o jego w noszeniu.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 53 9 miesięcy temuocena: 79% 

   Nie może być tak, że wygoda jednej osoby jest ważniejsza od bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. U mnie też nie ma wózkarni, więc wózek trzymałem w bagażniku samochodu. Brak wózkarni nie upoważnia do zastawiania dróg ewakuacji na wypadek pożaru.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mara 52 9 miesięcy temuocena: 47% 

   Ma Pan absolutną rację! Ale nie mówię o zastawianiu drogi. Nie o to chodzi. Chodzi o to by nie popadać w skrajności. Wiadomo że nikt wózka nie postawi w przejściu klatki tak aby wszyscy się przeciskali. Ale już złożony pod ścianą, w kącie co to komu przeszkadza, a ułatwi komuś życie. Po za tym jeden ma samochód drugi nie ma. Ja też trzymam złożony wózek w samochodzie. Ale też potrafię zrozumieć osobę która z trzeciego piętra schodzi z małymi dziećmi i trzyma wózek np. pod skrzynką na listy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jan 51 9 miesięcy temuocena: 25% 

   Jaka wygoda? jak ma kobieta wnieść wózek gondolę na 4 piętro? Co to za pomysł z bagażnikiem, ma kupić busa i blokować miejsce parkingowe? U nas wózek stoi w drzwiach, bo pierwszeństwo mają rowery. Jeśli wózek pani z 4-tego zostawi jako pierwsza dalej od drzwi, to przestawiają, bo im rowery nie mieszczą się.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aleheca 50 9 miesięcy temuocena: 24% 

   sądy powszechne ,rejonowe są jeszcze na prawie komunistycznym i tam potrzebna jest głęboka reforma. jakaś przybłęda zwana prezesem ,która nie podlega praktycznie żadnej odpowiedzialności za s.m ,kontroli spółdzielców powinna skierować sprawę do sądu na uciążliwego lokatora. to jest tylko pretekst żeby nadal istniały s.m i okradły bezkarnie spółdzielców. to ostatni bastion mafii, złodziei mafii komunistycznej w polsce. jak długo tacy prokuratorzy , sędziowie będą rozstrzygać w niby wolnej polsce na prawie stalina? w s.m .też są ludzie którzy mają akty notarialne i są współwłaścicielami nieruchomości zarządzanymi a prezes ma tylko powierzone administrowanie zwykłe odnoszące się do pobierania opłat. wystarczy się odwołać do wyższej rangi sądu i taki sędzia zostanie skarcony i obniży się takiemu gorliwemu stalinowcowi uposażenie. szerzenie komunizmu i jego praw jest karana w polsce

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rrz 49 9 miesięcy temuocena: 14% 

   WYROK II SA_Gl 429_18 . Nieroby ze Spółdzielni wynajęli prawnika zamiast posprzątać. Taki sam stan rzeczy jest we Wspólnocie Mieszkaniowej, jest totalny niedasizm powtarzany przez zarządców.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niemiec 48 9 miesięcy temuocena: 92% 

   Hrabia de qnendza, herbu słoma w butach ... Mieszkanie w bloku to nie wieś, żeby barachło za drzwiami trzymać. Wróc do swej wioski i tam trzymaj śmieci za oknem.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ello 47 9 miesięcy temuocena: 72% 

   A niby kto powiedział, że „wózki, rowery i sanki nie wzbudzają aż tak wielu kontrowersji”?! Jeśli chodzi o utrudnianie ewakuacji, to nic nie byloby tak skuteczne, jak przewracające się rowery czy wielkogabarytowe wózki! Nic też tak nie irytuje, jak rdzawo-solone zacieki pozostawione na posadzce przez sanki. Wywalać wózki, rowery i sanki na równi ze śmierdzącymi buciorami sąsiadki. A worek ze śmieciami i śmierdzące pampersy, które sąsiedzi wystawiają na wycieraczkę, rozsmarowywać im na drzwiach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wert 46 9 miesięcy temuocena: 33% 

   od kiedy w Polsce mamy prawo precedensu ?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~castel gandolfo 45 9 miesięcy temuocena: 89% 

   odkąd walczymy z polskim zidioceniem Narodowym

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 44 9 miesięcy temuocena: 38% 

   ~castel gandolfo, mylisz się. Jakoś w sprawie naliczania podatku od miejsc postojowych w garażach, nie działa i w Warszawie rżną nas równo choc w innych miastach wyroki są przyjaźniejsze (i zgodne z logiką, zresztą) dla mieszkańców

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PP 43 9 miesięcy temuocena: 75% 

   Ja wstawiłem wypoczynek do windy i moi sąsiedzi są bardzo zadowoleni.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abcd 42 9 miesięcy temuocena: 57% 

   I jaka krzywde zrobia komus, kto wystawia worki na smieci na korytarza oni je usuna?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tygrys 41 9 miesięcy temuocena: 84% 

   Brawo. Tak powinno być. To co jest na korytarzu po 24 godzinach powinno być wywożone na wysypisko. Buty nie buty, rowery, sanki, wózki, nie mówiąc o starych rumplach. Było kupić większe mieszkanie albo komórkę lokatorską, a najlepiej dom z podwórkiem i tam robić bajzel. To samo w garażach podziemnych: skarby pod plandeką albo w kartonach - czort wie, co tam jest.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawda 40 9 miesięcy temuocena: 84% 

   kiedy wiocha przenosi się do miasta tak właśnie się kończy bo człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy. Maniery pozostają i nawyki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~. 39 9 miesięcy temuocena: 100% 

   A może właśnie miastowi tak robią lub tacy i tacy? Przez takich ludzi jak Ty mamy jakieś dziwne podziały. Każdy ma swoją głowę czy miastowy czy ze wsi... albo myślisz albo nie. Koniec. A ty ewidentnie jesteś stereotypowym "miastowym", ale co jest bardziej obraźliwe: "WIELKI MIASTOWY" czy "WIEŚNIAK" ? Myślę, że to i to ma tą samą moc.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~za 38 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Narescie! Mam dosyc tego skladowiska na korytarzu przy moich drzwiach, bo panom -ojcom niechce sie wozkow dzwigac.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zibi_potul 37 9 miesięcy temuocena: 97% 

   Wyrok oczywisty dla myślących. Na co dzień uciążliwy, ale w wypadku pożaru (w nocy) może uratuje kilku ludziom życie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Józef,,,, 36 9 miesięcy temuocena: 79% 

   pracownicy spółdzielni to elektorat prezesów, więc nie można ich karać za nieróbstwo.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lea 35 9 miesięcy temuocena: 95% 

   Jak jeszcze wieśmaki zrozumieją, że korytarz nie jest miejscem na zostawianie śmieci - będzie super!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pogorzelec 34 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Żal wam wyrzucić jakiegoś grata albo nie chce się wynieść niepotrzebnych śmieci. Obyście nie musieli przeżyć pożaru w budynku zwłaszcza takiego pożaru w którym giną ludzie, palą się żywcem. Ja jestem po takim przeżyciu.....trauma pozostała

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Członek spółdzielni 33 9 miesięcy temuocena: 86% 

   Ok. Zgadzam się z wyrokiem. Jestem za. Zawsze jednak musi być to ale. Więc zaczynamy. Mieszkam w Warszawie w bloku należącym do jednej z największych spółdzielni w tym mieście. Spółdzielnia też wypowiedziała wojnę graciarzom na korytarzach. Rozumiem, przepisy ppoż. Ale te same przepisy nakładają na zarządcę budynku utrzymanie obecnej infrastruktury ppoż w nienagannym stanie, oznaczenie dróg ewakuacyjnych, zainstalowanie oświetlenia awaryjnego a także stosowania drzwi na klatki schodowe, które spełniają co najmniej minimalne wymiary. Pracownica spółdzielni po wysłuchaniu mojej opinii odwróciła się na pięcie i poszła w swoją stronę. Temat usuwania gratów z korytarzy umarł śmiercią natychmiastową. Żałuję, że moja spółdzielnia nie robi nic, aby zapewnić swoim członkom chociażby minimalne poczucie bezpieczeństwa ppoż. Szkoda.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wer 32 9 miesięcy temuocena: 90% 

   Prosta sprawa - zgłoś do straży pożarnej na inspekcję - przyjadą , sprawdzą i wydadzą opinię lub ukarzą winnych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kazik 31 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Czyli uważasz, że niesprawny hydrant w budynku jest dostatecznym uzasadnieniem zastawiania korytarza szafą?? Raczej odwrotnie !!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąsiad 30 9 miesięcy temu

   Zgłoś na Walnym wniosek o podniesienie opłat administracyjnych to będziesz miał nawet tryskacze :-)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 29 9 miesięcy temuocena: 88% 

   U mnie tez stoją. Ławy. Szafki. Pufy. Torby z gazetami. Nie chce się. Wykłócać. Sąsiadka. Robi. Bałagan. Spółdzielnia. Nie sprząta od lat. Tylko moczy. Dół. Wiec zero reakcji.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TR 28 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Chorujesz na astmę?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szary obywtel 27 9 miesięcy temuocena: 63% 

   A co z brudasami co 10 lat naprz. mieszkają a nie raczą ani razu klatki sprzątnąć,czy okna umyć .W umowie najmu jest zapis iż lokatorzy dbają sami o czystość na klatkach .Jak takie pindzie ryndzie zmusić.Spódniczki to maja do pępka,upindrykolone hrabianki a syf pod drzwiami,które narobiły też jej dzieci.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 26 9 miesięcy temuocena: 87% 

   Mycie klatki schodowej należy do spółdzielni, a nie lokatorów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~balcerek 25 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Twój gospodarz domu nazywa się Anioł?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama 24 9 miesięcy temuocena: 24% 

   A może jakaś alternatywa dla wózków ? W małym mieszkaniu często nie ma miejsca na wózek i o ile nie zagradza przejścia powinien móc atać na zewnątrz, chyba że spółdzielnia udostępni jakąś komórkę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 44 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bemowianin 23 9 miesięcy temuocena: 81% 

   na korytarzu zakaz stania roweru wózka nawet wtedy kiedy spółdzielnia nie ma pomieszczenia na wózki takie są przepisy przeciw pożarowe i trzeba je egzekwować

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 30 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zomo 22 9 miesięcy temuocena: 85% 

   Przeprowadź się do jednorodzinnego. Zbudujesz sobie komórkę lub nawet garaż.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lokator 21 9 miesięcy temuocena: 85% 

   Masz małe mieszkanie to nie znaczy, że wszyscy muszą potykać się lub przechodzić slalom gigant z Twoich fantów. Albo zamień mieszkanie na większe, albo postaw to sobie w piwnicy u siebie, albo wykup sobie gdzieś garaż, albo przeprowadź się do domku. A jak Cie nie stać na powyższe to Twój problem a nie reszty lokatorów.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawda 20 9 miesięcy temuocena: 85% 

   trzymaj swoje manele w swoich 4 ścianach albo kup sobie większe lokum. Komórki możesz mieć na wiosce w mieście a zwłaszcza w bloku coś takiego nie istnieje

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wefr 19 9 miesięcy temuocena: 35% 

   Widać tu samych miastowych ...Patrząc po wpisach to pewnie jednemu z drugim ojciec za pół pola kupił mieszkanie w wielkim mieście teraz paniska. Trochę empatii dla innych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tygrys 18 9 miesięcy temuocena: 92% 

   To może jak ja jestem mało przystojny i nie mogę se znaleźć kobity, a twoja się nudzi sama w domu, to przyjdę, użyję i jeszcze chapnę coś z lodówki. Co ty na to?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirelka 17 9 miesięcy temuocena: 82% 

   W każdym bloku są piwnice lub komórki lokatorskie, bywa, że jest też balkon

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kalosz 16 9 miesięcy temuocena: 93% 

   Zmien mieszkanie

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 15 9 miesięcy temuocena: 82% 

   to se postaw na balkon czy "cóś". Kogo to obchodzi? skoro nie wiesz, jak sobie poradzic z (prostym) wózkiem to nie rozmnażaj się bo, najwyraźniej, nie dorosłaś do rodzicielstwa.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taz 14 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak sie czyta te komentarze, to sie człowiek cieszy, ze sie z miasta wyprowadził na wies (tak, wlasnie w ta stronę)...

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Danka 13 9 miesięcy temuocena: 50% 

   W Koszalinie na Sikorskiego własnie tak jest a spółdzielnia nic z tymnie robi.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lokatorka 12 9 miesięcy temuocena: 94% 

   Byłoby cudownie, gdyby rowery i inne przedmioty zniknęły z korytarzy w świetle prawa, bo przecież na kulturę osobistą i zdrowy rozsądek mieszkańców liczyć nie można. Wszystko, co stoi na korytarzu, przeszkadza w ewentualnej ewakuacji. Co więcej, "wystawiacze" nadużywają uprzejmości innych lokatorów, nie mówiąc o uzgadnianiu z nimi prawa do użytkowania przestrzeni wspólnej w określony sposób.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klawy ziutek 11 9 miesięcy temuocena: 90% 

   a SOMSIADY mojego brata wystawiaja na korytarz........buty

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sceptyk 10 9 miesięcy temuocena: 6% 

   Inspekcje nie powinny być przeprowadzane tylko przez pracowników spółdzielni, ale również przez strażaka który oceni stopień ryzyka. Rower nie jest elementem łatwopalnym (no może opony), i jeśli zostanie umieszczony w miejscu w którym nikomu nie przeszkadza (w tym strażakowi) to czemu go tam nie zostawić. Inną sprawą są śmieci. Zgodnie z opisaną w artykule logiką wystarczy je wystawić za drzwi i zrobić telefonicznie anonimowy donos na siebie, a pracownicy spółdzielni dokonają inspekcji i usuną je za lokatora.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 9 9 miesięcy temuocena: 96% 

   Tu nie chodzi o łatwopalność roweru, ale o blokowanie drogi ewakuacji.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Taz 8 9 miesięcy temuocena: 27% 

   @qwr Czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy... czy jeśli masz na końcu korytarza stojący rower/wózek, i nie przebiega tam ŻADNA droga ewakuacyjna, to w czym to przeszkadza?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Florysta 7 9 miesięcy temuocena: 78% 

   I wywalić wszystkie kwiatki z klatek, które zimą z balkonów trafiają na korytarz.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 6 9 miesięcy temuocena: 100% 

   i okna otworzyć nie można "bo kwiatkom zimno"! ale, ze np. jedzie kapuchą w całym korytarzu to jest ok...byle kwiatkom było dobrze

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 5 9 miesięcy temuocena: 29% 

   Wyrok został w konkretnej sprawie, na dodatek przez WSA. Można się powoływać, w formie argumentacji w swojej sprawie, ale nie żeby na podstawie indywidualnego orzeczenia w konkretnej sprawie wyrzucać komuś rzeczy. Do tego potrzebna byłaby uchwała NSA, plus podanie przepisów w oparciu o które została wydana taka uchwała.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misza 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

   I bardzo dobrze, może w końcu będzie porządek i znikną te wszystkie niepotrzebne graty z klatek schodowych.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drogi ewakuacyjne 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Porządek na drogach ewakuacyjnych, a drogi pożarowe kiedy się doczekają poważnego potraktowania przez władze ursynowskich spółdzielni?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~k2x 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   popieram, duzo tabliczek nieczytelnych ,,droga pożarowa", samochody parkują gdzie chca..... Należy wszędzie zrobić strefę zamieszkania i dzwonić na straż miejska

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Drogi ewakuacyjne 1 9 miesięcy temuocena: 100% 

   @k2x łatwo powiedzieć! "Należy wszędzie zrobić strefę zamieszkania", a jak spółdzielnia "nie widzi" problemu?! A przy oznakowaniu strefa ruchu, straż miejska "nie widzi" możliwości wystawiania mandatów!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2603 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019