REKLAMAA1-PAAR-(X2)-19-08----18-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 stycznia 2019, 16:26

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dla wielu przedsiębiorstw tabor samochodowy jest konieczny do prawidłowego działania, dla innych stanowi dodatek lub premię dla pracowników. W tym przypadku, jak i poprzednim, flota samochodowa może świadczyć o prestiżu i profesjonalizmie danej firmy. Wskutek czego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na kupno lub wynajem floty samochodowej, a co za tym idzie, zatrudnienie kogoś na jeszcze nowe stanowisko na rynku pracy: fleet managera. Jakie więc są korzyści posiadania floty samochodowej?

  Co to jest flota samochodowa i jakie są jej rodzaje?

  Flota, inaczej tabor samochodowy, jest to głównie zespół pojazdów należących do jednej firmy lub oddziału. Może pełnić różne funkcje np. transportowe, przewozowe lub też czysto marketingowe i poprawiające wizerunek firmy. Flotę dzieli się na osobową i ciężarową (czasami również na towarową). Flotę osobową najczęściej używają sieci taksówek, zakłady transportu publicznego, ale również policja i pogotowie ratunkowe. Korzystają z nich również małe firmy prywatne. Większe firmy posługują się flotą ciężarową.

  Efektywne zarządzanie flotą

  Bardzo często pojazdy nie są przypisanie do konkretnego pracownika lub trasy. Nad tym, komu przydzielany jest dany samochód i w jakim celu, decyduje i kontroluje właśnie fleet manager. Do jego innych funkcji należy również dbanie o wybór i kontrolę pojazdów (szczególnie techniczną). Bada on również zużycie paliwa i, co za tym idzie, styl jazdy i czas pracy kierowcy. Do bardziej efektywnego i klarownego zarządzania flota monitoruje się każdy pojazd za pomocą oprogramowania do monitoringu GPS. System ten informuje m.in. o:

  • Zużyciu paliwa przez dany pojazd,
  • Aktualnej lokalizacji pojazdu,
  • Stan ruchu drogowego, który pozwala wybrać wygodniejszą trasę,
  • Czas pracy i przerw pracownika,
  • Styl jazdy kierowcy (czy nie przekracza prędkości),

  Korzyści posiadania floty samochodowej

  Flota samochodowa, która pełni funkcję np. dodatku lub premii może służyć również jako marketing dzięki oznaczeniu pojazdów za pomocą logo firmy. Liczy się również marka samochodów. Im bardziej uznana, tym wyższy prestiż i rozpoznanie firmy. W innym przypadku sprawnie zarządzana flota przyczynia się do skuteczniejszej i szybszej obsługi klienta, dzięki monitorowaniu tendencji użytkowania aut. Gdy kupno całej floty stanowi zbyt duży koszt można zdecydować się na leasing, za który odpowiedzialny jest fleet manager. Dzięki leasingowi floty nie musimy się martwić za wysokie koszty serwisów lub napraw. Zmniejsza się również odpowiedzialność za administrację pojazdów.

  Podsumowanie

  Kupno lub leasing floty samochodowej nie tylko zwiększy efektywność firmy, ale może również podnieść jej status i uznanie na rynku krajowym, a nawet zagranicznym. Warto poszerzyć załogę o stanowisko fleet managera oraz zainwestować w monitoring GPS, dzięki któremu o wiele łatwiej i czytelniej kontrolować całą flotę, rozliczać się z pracownikami i monitorować ich wydajność.

  Szukasz informacji na temat efektywnego zarządzania flotą? Sprawdź https://www.verizonconnect.com/pl/.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4468 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019