REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  W czasie pandemii wzrosła ilość sklepów internetowych, które do tej pory działały tylko stacjonarnie. Niestety możliwość sprzedaży stacjonarnej legła w gruzach kiedy zamknięto galerie handlowe oraz wprowadzono obostrzenia dotyczące liczby osób przebywających w sklepie. Większość przedsiębiorców musiała ratować swoje dotychczasowe biznesy i poszukiwała innych rozwiązań. Jak zatem poradzić sobie z logistyką i systemami jej wdrożenia?

  WMS - co to jest?

  Do prowadzenia magazynu sklepu internetowego, niezależnie od jego tematyki niezbędny jest Warehouse Management System, czyli System Zarządzania Magazynem, znanym pod skrótem WMS. Jest to system śledzący i analizujący procesy przepływu towaru w magazynie. Przedstawia również stan realizacji tych procesów pracownikom kierującym pracą magazynu. Dzięki systemowi działającemu bez przerwy w trybie online możliwe jest podejmowanie decyzji na bieżąco. Decyzje te są przetwarzane przez WMS i przekazywane do odpowiednich pracowników. Każde wykonane zadanie w magazynie jest odpowiednio dokumentowane.

  Korzyści systemu WMS

  Wprowadzenie systemu do magazynu niesie same korzyści. Przede wszystkim zwiększa wydajność pracy magazynu. Dzięki systemowi widzimy pracę naszego sklepu i możemy go kontrolować w każdej chwili. Dzięki kontroli możemy w odpowiedniej chwili wprowadzić zmiany bądź poprawki usprawniające pracę magazynu. Widoczną korzyścią z wprowadzenia systemu WMS do magazynu jest redukcja kosztów utrzymania magazynu. Jego kontrola przez system sprawia, że poprawia się wydajność magazynu, co umożliwia redukcję pracowników i sprzętu. Zazwyczaj jednak wykorzystywany jest na rosnący przepływ magazynowy, bez konieczności zatrudniania kolejnych pracowników.

  Dobry i profesjonalny system powinien bez problemu integrować się z innymi systemami na przykład sterującymi urządzeniami na magazynie. Zdecydowanie najważniejszym elementem profesjonalnego systemu WMS jest jego intuicyjność. Głównie chodzi o to, by w sposób prosty i przejrzysty przeprowadził pracownika przez szereg zleconych zadań. Musi w sposób prosty komunikować jaką czynność w danym momencie należy wykonać. Dzięki właśnie takiemu sprawnemu działaniu usprawnia się działanie magazynu w sposób automatyczny i zdecydowanie widoczny gołym okiem.

  Kiedy należy wprowadzić system WMS?

  Zazwyczaj osoby planujące założenie sklepu, gdzie magazyn będzie jego integralną częścią, już na początku szukają odpowiedniego oprogramowania. Jednak w sklepach działających do tej pory stacjonarnie, dopiero wejście na rynek online zmusza do tego, by tym tematem szerzej się zainteresować. Zazwyczaj jednak moment zwiększenia ilości zamówień w sklepie, kiedy zaczyna to już przerastać pracowników, to jest ten moment kiedy musimy już dość poważnie pomyśleć o usprawnieniu naszego sklepu. Jak widzisz z wprowadzenia systemu WMS w twoim magazynie mogą wynikać same plusy. Wiele sklepów korzysta z nich, aby usprawnić swoją pracę oraz wysyłkę towaru. Dzięki temu zarówno my jak i klient wie, na jakim etapie jest jego zamówienie.

  Artykuł załadowany: 0.3929 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022