REKLAMAA1 Pizzeria105  13.11.2021 - 12.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 października 2021, 14:28

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej nowych produktów. Często ciężko jest nam wybrać odpowiednie kosmetyki. Pielęgnacja twarzy to jeden z najważniejszych czynników, aby zadbać o zdrowy, promienny i młodzieńczy wygląd skóry. Wybór właściwych kosmetyków to pierwszy krok w stronę właściwej i zdrowej cery. Ważne jest, aby kosmetyków używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Czym różni się pielęgnacja poranna od wieczornej? O tym niżej.

  Kroki codziennej pielęgnacji twarzy

  Od pory dnia zależy jakich kosmetyków będziemy używać i składników w nich zawartych. W wieczornej pielęgnacji skorzystamy z kwasów i witaminy C. Wieczorem wykonamy demakijaż oraz dokładniejsze oczyszczanie.

  Pielęgnacje poranną, zaczniemy od mycia twarzy. Do oczyszczania twarzy użyjemy żelu bądź pianki. Kolejnym krokiem będzie zastosowanie toniku. Jest on niezbędny do wyrównania PH skóry i sprawia, że składniki odżywcze zawarte w naszych kosmetykach lepiej się wchłaniają. Następnie nałożymy serum i krem. Tutaj w zależności od cery mogą to być produkty nawilżające, czyli takie, które w składzie mają np kwas hialuronowy, działanie samoregulujące czy przeciwzmarszczkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć dwa działania. Możemy wybrać serum nawilżające, ale postawić na kremy przeciwzmarszczkowe. Ostatnim, ale jednym z najważniejszych etapów jest nałożenie kremu z filtrem SPF. Po taki krem sięgamy niezależnie od pogody. 

  Wieczorna pielęgnacja wymaga od nas dokładnego oczyszczenia. Musimy dokładnie usunąć makijaż i zanieczyszczenia. Do demakijażu możemy użyć płynu micelarnego lub olejku. Po usunięciu makijażu przechodzimy do mycia twarzy dowolnym produktem. Po oczyszczeniu twarzy możemy zastosować maseczkę https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/maski/. Maski stosujemy 2-3 w tygodniu. Pomogą one dogłębnie nawilżyć, odżywić lub oczyścić skórę. My zyskamy kilka minut relaksu. Później używamy serum. Pora wieczorna daje nam możliwość nałożenia kwasów https://www.beautyspaexpert.pl/kategoria-produktu/kosmetyki/organic-series/kwasy/. Kwasy używamy parę razy w tygodniu na zmianę ze zwykłym serum. Po wchłonięciu się produktu nakładamy krem do twarzy.

  Kosmetyki do pielęgnacji twarzy- cera tłusta

  Codzienna pielęgnacja twarzy powinna być dostosowana do typu cery, jaką mamy. Wiele osób boryka się z cerą problematyczną, czyli z tłustą cerą. Kosmetyki do cery tłustej powinny być odpowiednio dobrane. Musimy pamiętać o tym, że cerę tłustą nie można tylko wysuszać, ale również nawilżać.

  Powinniśmy wybierać kosmetyki o lekkiej konsystencji. Najlepiej unikać tłustych produktów z dużą zawartością olejków. Skórę problematyczną trzeba dobrze oczyszczać rano i wieczorem. Raz w tygodniu użyjmy peelingu enzymatycznego, aby dokładnie oczyścić skórę, ale nie podrażnić. Wybierając tonik,  postawmy na ten bez zawartości alkoholu. Na dzień wybierzmy delikatny lekki krem nawilżająco-matujący, najlepiej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie sebum. Niezbędnym uzupełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące. Dobrze sprawdzi się też kwas glikolowy lub salicylowy stosowany jako serum parę razy w tygodniu.

  Warto zadbać o naszą cerę. Wybierajmy sprawdzone kosmetyki i dostosowane do naszych potrzeb.

  Artykuł załadowany: 0.2914 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021