REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wykupienie ubezpieczenia OC to jeden z obowiązków, jakich musi dopilnować każdy kierowca. Bez aktualnej polisy nie mamy uprawnień do prowadzenia samochodu, a w razie kontroli przez policję możemy otrzymać mandat. Nie da się jednak ukryć, że składki odprowadzane na ubezpieczenie mogą znacząco nadszarpnąć nasz domowy budżet. Dlatego też wiele osób szuka sposobów na to, by obniżyć koszty OC. Istnieje na to kilka skutecznych metod, które w połączeniu mogą nam zagwarantować wyjątkowo korzystną ofertę.

  Gdzie wykupić ubezpieczenie OC?

  O oszczędnościach należy pomyśleć jeszcze zanim podpiszemy umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. W żadnym wypadku nie należy pochopnie podejmować decyzji w kwestii wyboru ubezpieczyciela – w ten sposób możemy stracić szansę na tańsze rozwiązanie. Firmy działające na rynku w tym zakresie nierzadko mają dla swoich klientów interesujące zniżki, dlatego warto odpowiednio wcześniej poznać szczegóły i zapoznać się z propozycjami poszczególnych towarzystw.

  Zestawienie sobie ofert różnych ubezpieczalni to najlepszy sposób na to, by znaleźć korzystne ubezpieczenie OC w niskiej cenie. Nie musimy jednak w tym celu drobiazgowo wczytywać się w informacje zgromadzone w materiałach reklamowych czy też na stronach internetowych. Wystarczy skorzystanie z porównywarki OC, takiej jak Ocenapolis. To prosty w obsłudze kalkulator ubezpieczenia samochodu, gdzie po wpisaniu najważniejszych danych możemy uzyskać listę propozycji od ubezpieczycieli, co pozwoli nam wskazać rozwiązanie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.

  Bezpieczna jazda – tańsze OC

  Nie jest żadną tajemnicą, że towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie proponują różne promocje swoim stałym klientom. Na dodatek, im dłuższy okres prowadzenia samochodu, w trakcie którego nie spowodowaliśmy żadnej kolizji, tym większa szansa na atrakcyjny rabat. 

  Warto też zaznaczyć, że wiek kierowcy to jeden z głównych czynników, które decydują o ostatecznym koszcie OC. Przyjmuje się, że młode osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia za kierownicą, stwarzają nieco większe ryzyko na drodze, w związku z czym istnieje szansa, że mogą doprowadzić do stłuczki.

  Współwłasność samochodu

  Choć na lepsze zniżki mogą liczyć przede wszystkim starsi kierowcy, nie oznacza to, że młodsi nie mogą skorzystać ze sposobów na obniżenie kosztów OC. Warto rozważyć po prostu współwłasność samochodu. Jeśli prawo własności będziemy dzielić ze zdecydowanie bardziej doświadczoną w jeździe osobą, od razu staniemy się bardziej godni zaufania w oczach ubezpieczyciela, w związku z czym będzie mógł nam zaproponować niższe składki.

  Trzeba przy tym pamiętać, że dzielenie własności pojazdu nie oznacza, że będziemy mieli ograniczone uprawnienia. W taką spółkę najlepiej wejść z kimś z rodziny lub znajomym, kto po prostu razem z nami podpisze dokumenty, jednak pozostawi samochód wyłącznie do naszej dyspozycji.

  Płatność za polisę OC

  Każda umowa dotycząca ubezpieczenia zawierana jest indywidualnie. Wspólnie z przedstawicielem ubezpieczalni ustalamy wszelkie szczegóły, tak by warunki polisy były dla nas jak najbardziej wygodne. Jedną z kwestii, jaką należy rozstrzygnąć, jest sposób płatności składek. Możemy to robić co miesiąc lub w większych odstępach czasu.

  Jeśli chcemy zaoszczędzić, to zdecydowanie warto się zastanowić nad opłaceniem ubezpieczenia na rok z góry. Szacuje się, że w ten sposób możemy obniżyć koszt nawet o kilkadziesiąt procent. Jeśli składka zostaje rozłożona np. na miesięczne raty, to ostateczna suma jest znacznie większa.

  Marka i stan samochodu a cena OC

  Kwota, jaką będziemy musieli przeznaczyć na ubezpieczenie OC, jest w dużej mierze uzależniona od naszego pojazdu. Istotna jest nie tylko marka, ale także przebieg, wiek oraz stan techniczny, w tym chociażby pojemność silnika. Jeśli zatem dopiero przymierzamy się do kupna auta, to koniecznie trzeba sprawdzić, jak konkretne modele mogą uwarunkować sumę polisy OC. Dzięki temu już na starcie znajdziemy sposób na to, by zaoszczędzić całkiem sporą ilość gotówki bez większego wysiłku.

  Artykuł załadowany: 0.2288 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020