REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Organizacja Wigilii to kosztowne i pracochłonne zajęcie. Aby zmniejszyć związane z nim wydatki, warto przygotować ich plan. Dobrym pomysłem jest przejrzenie świątecznego menu i kupowanie prezentów w internecie. Dodatkowe środki pieniężne można uzyskać, biorąc szybką pożyczkę.

  Plan na świąteczny budżet to podstawa

  Przed rozpoczęciem pierwszych świątecznych wydatków należy ustalić dokładny plan. Powinien zawierać wszystkie prezenty, produkty spożywcze, gotowe potrawy, ozdoby, kartki świąteczne oraz inne dodatkowe wydatki. Warto jest zapisać, co i komu chce się podarować i ile przeznaczyć na to pieniędzy. Dobrze jest podzielić koszty na kategorie i zwrócić uwagę, w której można zaoszczędzić. Jeśli po rozplanowaniu budżetu na Wigilię okaże się, że przekracza możliwości finansowe rodziny, można skorzystać z szybkiej pożyczki. Chwilówka to dobry pomysł na dodatkowe kilkaset złotych. Okres jej spłaty wynosi od 15 do 45 dni i jest wybierany przez pożyczkodawcę. Obejmuje minimum formalności, które są załatwiane drogą elektroniczną. Aby ją dostać, wystarczy mieć aktualne zatrudnienie i być polskim obywatelem w wieku 21-73 lata.

  Wigilijne menu trzeba przeanalizować

  Przed zbliżającymi się świętami warto zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście wszystkie przygotowywane potrawy są potrzebne. Może się zdarzyć tak, że co roku zostaje mnóstwo sałatki jarzynowej, bo każda z cioć i babć także ją przygotowuje. Przy rodzinnych spotkaniach jest wiele więcej dań i nie każde cieszy się popularnością. Jeśli karp w galarecie nie jest ulubioną potrawą, warto z niego zrezygnować. Dobrze jest się zastanowić, czy ilość jedzenia nie jest zbyt duża w stosunku do możliwości rodziny i długości trwania świąt. W przypadku organizowania rodzinnej Wigilii najlepiej porozumieć się z gośćmi, aby dowiedzieć się, co chcą ze sobą przynieść i nie dublować potraw.

  Kupowanie prezentów przez internet

  Prezenty to bardzo ważny element następujący po rodzinnej Wigilii. Warto kupić je przez internet, gdzie ceny można porównać w porównywarkach cenowych. Można sprawdzić ofertę serwisów aukcyjnych, a także skorzystać z Black Friday związanego z ogromnymi wyprzedażami oraz Dnia Darmowej Dostawy. Wiele firm sprzedaje swoje produkty taniej w internecie niż w sklepach stacjonarnych.

  Samodzielne wykonanie ozdób i kartek świątecznych

  Zarówno ozdoby świąteczne, jak i kartki można z łatwością wykonać samodzielnie. W sieci jest mnóstwo filmików i tutoriali pokazujących, w jaki sposób je przygotować. Warto wypróbować ekologiczne ozdoby, takie jak łańcuch z orzechów. Można też powiesić na choince cukierki w kolorowych papierkach. Dobrym pomysłem jest owinięcie jabłek w błyszczące różnokolorowe folie i zawieszenie na mulinie. Wykonywanie ozdób i kartek świątecznych to wspaniały sposób na rodzinne spędzenie czasu.

  Zapisywanie wszystkich wydatków

  Podczas wigilijnych zakupów należy zapisywać wszelkie wydatki. Każde 10 czy 20 zł to równie ważna część budżetu.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1246 sekundy
  REKLAMA