Koszykarska ekstraklasa wróciła na Ursynów. Legia przegrała z Anwilem

14:44, 24.11.2018 Sławek Kińczyk Aktualizacja: 15:30, 24.11.2018
Skomentuj SK SK

Mistrzowie Polski przerwali dobrą passę koszykarzy Legii Warszawa. W meczu 9. kolejki Energa Basket Ligi w Arenie Ursynów Anwil Włocławek pokonał stołecznych 103:72.

Na Ursynowie Legia zagra w tym sezonie trzy mecze w kolejnych rundach ekstraklasy. Zmiana lokalizacji podyktowana jest remontem hali na Bemowie, gdzie zazwyczaj grają legioniści.

Dziś obejrzeliśmy pierwszy mecz - z mistrzem Polski Anwilem Włocławek. Mimo pełnej trybuny i bardzo gorącym dopingu, zwłaszcza grupy kibiców ursynowskich, gospodarze nie byli w stanie nawiązać równej walki z przeciwnikami. Pierwszą kwartę Legia zagrała dość leniwie, potem nieco się ocknęła i przez drugą kwartę grała jak równy z równym (25:23), ale wciąż był to mecz jednostronny. Anwilowcy robili pod koszem stołecznych co chcieli.

W trzeciej kwarcie przewaga urosła do 25 "oczek", a w połowie ostatniej odsłony zrobiło się nawet 90:60 dla gości. Anwil grał zespołowo, nie miał słabych punktów, a każdy zawodnik wchodzący z ławki był potencjalnym zagrożeniem dla stołecznej ekipy. Mecz zakończył się wynikiem 72:103 (16:29, 25:23, 12:25, 19:26).

Tak skończyła się trwająca cztery mecze dobra passa warszawskiego zespołu, który w tabeli Energi Basket Ligi zajmuje 5. pozycję.

Arenę Ursynów legioniści w tym sezonie zmagań ligowych odwiedzą jeszcze dwa razy. 2 stycznia podejmą Stelmet Enea BC Zielona Góra, a 19 stycznia - TBV Start Lublin. Pozostałe spotkania legioniści rozgrywać będą w hali OSiR Bemowo, przy ulicy Obrońców Tobruku 40.