REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Filip Springer

  Filip Springer (Culture.pl)

  REKLAMA

  Zjechał Polskę wzdłuż i wszerz. Odwiedził 31 miast, które po 1999 roku straciły status stolicy województwa. Wnikliwie obserwował i rozmawiał z ludźmi - włodarzami, aktywistami, nauczycielami, przedsiębiorcami i zwykłymi mieszkańcami. Filip Springer już w piątek opowie o swojej przygodzie, dzięki której powstała książka "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast". 

  Tłumacz architektury i kolekcjoner wizualnych absurdów - tak określono kiedyś Filipa Springera. Reportera możemy kojarzyć głównie z opisu miejskiego pejzażu i gorzkiej refleksji na jego temat. Autor sięga jednak głębiej i w "Mieście Archipelag" skupia się na człowieku i jego codzienności. 

  Springer w trakcie pracy nad książką poznał problemy, troski, nadzieje i radości mieszkańców wszystkich zakątków Polski. Na nowo zdefiniował pojęcia małomiasteczkowości i życia wielkomiejskiego - mimo widocznych różnic wszystkie miejscowości mają ze sobą coś wspólnego. W efekcie otrzymujemy obraz migotliwy, niejednoznaczny, pełen kontrastów i dziwów.

  Książka powstała w wyniku dokumentalnego eksperymentu. Proces twórczy był na bieżąco obecny w Internecie i innych mediach. Reportaż to zwieńczenie drogi, którą autor relacjonował w czasie rzeczywistym.

  Spotkanie z Filipem Springerem odbędzie się już 15 września - najbliższy piątek - w Ursynotece, przy al. KEN 21. Start o godz. 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1469 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018