REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Wodę z kranu można pić bez przegotowania

  Wodę z kranu można pić bez przegotowania (Apacz)

  Czy często wam się zdarza kupować butelkowaną wodę w sklepie? Nie warto – przekonuje MPWiK - nasza woda jest równie smaczna i bezpieczna. Czy rzeczywiście tak jest? 

  Woda z naszych kraów nadaje się do picia bez gotowania. Zawiera średnią zawartość jonów magnezu oraz wapnia. 

  - Woda jest poddawana szczegółowym badaniom. To sanepid określa czy nadaje się ona do picia, czy jest czysta i bezpieczna dla zdrowia. Codziennie wykonujemy także badania jakości wody produkowanej przez nasze zakłady. Należy jednak pamiętać, że przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne odpowiada za jakość wody do punktu sprzedaży wody odbiorcy usług, czyli do wodomierza głównego. Za jakość wody w dalszym odcinku instalacji wodociągowej odpowiada właściciel lub administrator. Sieć wodociągowa eksploatowana przez naszą spółkę jest na bieżąco monitorowana i czyszczona, a także modernizowana. Mamy stałą kontrolę nad wodą dostarczaną mieszkańcom, a wyniki badań jednoznacznie wskazują, że jest ona bezpieczna do spożycia – informuje Marzena Wojewódzka z zespołu prasowego MPWiK.

  To oznacza, że największy wpływ na stan czystości wody ma obecnie administracja budynku, do której należy dalsza część sieci wodociągowej. Jeżeli z kranu płynie żółta ciecz, jest to wina zardzewiałych rur w bloku.

  Chcąc skorzystać z wody kranówy, pamiętajmy o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad

  Po nocy zawsze spuśćmy co najmniej litr wody do zlewu – w ten sposób usuniemy drobnoustroje. Podobnie postępujmy po przyjeździe z urlopu. Możemy też raz na jakiś czas umyć wnętrze kranu detergentem. Pamiętajmy również, że korzystając z wody kranowej dbamy o środowisko. Nie wyrzucamy tony pustych plastikowych butelek.

  Na zdrowie!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5258 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022