REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Od września Ursynowskie Centrum Krav Maga rusza z kolejną edycją kursów i szkoleń z zakresu sztuk walki. Od 20 lat główny instruktor klubu Piotr Pietrzykowski nieprzerwanie przekazuje swą wiedzę kolejnym rzeszom chętnych. Odkąd jako jeden z pierwszych w Polsce ukończył kurs instruktorski z zakresu Krav Maga dąży do popularyzowania tego systemu. 

  Krav Maga powstała w latach 30 na użytek armii, następnie została przystosowana dla potrzeb cywilnych. Z definicji nie jest to sport, gdyż służy samoobronie, nie występuje w niej element współzawodnictwa, nie ma też jasno określonych reguł. Jednak na treningach naprawdę można się zmęczyć. Kursanci stopniowo wprowadzani są w możliwości skutecznej obrony siebie i swoich bliskich.  Krav Maga bazuje na podstawowych odruchach każdego człowieka. W asortymencie każdego kravera są uderzenia, pchnięcia, kopnięcia czy dźwignie. Dla Piotra Pietrzykowskiego kluczowa jest nauka najskuteczniejszych technik pozwalających wyjść z opresji bez uszczerbku zdrowia osadzona w realnych sytuacjach.

  Początki szkolenia to walka wręcz, prawidłowe uderzanie czy unikanie ciosów. Mając już solidne podstawy, nowicjusze uczą się wykorzystywać do samoobrony przedmioty codziennego użytku jak klucze, długopis czy plecak. Bardziej doświadczeni poznają techniki obrony przed napastnikiem uzbrojonym w kij, nóż czy broń, a także walkę w parterze. Aby odwzorować realizm danej sytuacji treningi mogą odbywać się nie tylko na sali gimnastycznej, lecz także w jadącym tramwaju, w parku, czy podziemnym przejściu. Przerobienie takich sytuacji „na sucho” obniża poziom stresu i pozwala lepiej wykorzystać swoje umiejętności podczas napaści. Dla chętnych uczestników zajęć organizowane są dodatkowe kursy posługiwania się bronią czy pałką teleskopową, ciekawe seminaria czy dodatkowe treningi prowadzone przez zaproszonych gości. 

  W ursynowskim klubie ćwiczy kilka grup wiekowych o różnym poziomie zaawansowania. Często w zajęciach uczestniczą całe rodziny. Największą uwagę przykładamy do prawidłowego szkolenia dzieci. Bardzo ważne w ich rozwoju jest pokazanie jak stawiać swoje granice, jak reagować w kontakcie z dorosłym agresorem, czy poradzić sobie w sytuacji stresowej. Tutaj szkolenie zaczyna się przez proste zabawy i naukę przydatnych odruchów i ćwiczenia ogólnorozwojowe.

  W klubie nie ma górnego limitu wieku. Każdy kto chciałby spróbować swoich sił jest mile widziany. Do treningów można dołączyć w dowolnie wybranym momencie. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każdy mógł wdrożyć się w nie bez problemu.

  Ursynowscy Kraverzy trenują na salach gimnastycznych Szkoły Podstawowej im. Juliana Ursyna Niemcewicza mieszczącej się pod adresem Puszczyka 6. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. Od nowicjuszy nie wymaga się przynoszenia żadnego profesjonalnego sprzętu. Wystarczy strój i buty sportowe, woda do picia i pozytywne nastawienie. Reszta pozostaje w rękach trenerów, którzy zadbają o odpowiednią rozgrzewkę, rozciągnięcie, wzmocnienie,  masę ćwiczeń technicznych, a także takich spalających mnóstwo kalorii. 

  Więcej ciekawych informacji, nowości i danych kontaktowych można znaleźć na Facebooku Krav Maga Warszawa – Ursynów lub na stronie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 18

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.4646 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023