Zamknij

Kredyt konsolidacyjny - zmniejsz swoje raty

22:47, 21.08.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 22:55, 21.08.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Masz zobowiązania finansowe, które stają się dla Ciebie uciążliwe? Kredyt konsolidacyjny jest usługą, która będzie w stanie pomóc Ci zmniejszyć miesięczne opłaty i zamienić kilka zobowiązań w jedno, na znacznie korzystniejszych warunkach.

Z czym związane jest zawarcie umowy konsolidacyjnej? Kto z takiej oferty skorzysta i co zrobić, by faktycznie cieszyć się niższymi kosztami wcześniej zaciągniętych zadłużeń? W tym artykule odpowiemy na podstawowe pytania, które z pewnością interesują osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z konsolidacji.

Kredyt konsolidacyjny - tylko dla wybranych zobowiązań

Wielu kredytobiorców, korzysta z usług banków, a także firm pożyczkowych. Jednak klienci, którzy chcą skonsolidować swoje zadłużenia, muszą pamiętać, że konsolidacja nie obejmuje zadłużeń udzielanych przez parabanki. Dlatego też z kredytu konsolidacyjnego skorzystać mogą osoby, którym zależy na połączeniu zadłużeń w jedno zobowiązanie, ale tylko tych, które zostały zaciągnięte w tradycyjnych bankach.

Chcąc spłacić zobowiązania udzielane poza bankami, można rozważyć zaciągnięcia w tym celu kredytu gotówkowego, który coraz częściej wykorzystywany jest do konsolidacji innych zobowiązań. Kredyt gotówkowy tego typu, ma zazwyczaj elastyczne warunki związane z wysoką maksymalną kwotą kredytu oraz długim okresem spłaty, sięgającym nawet 120 rat. Dzięki temu zadłużenie zbliża się swoimi warunkami do standardowych kredytów konsolidacyjnych.

Mniejsze raty - co wpływa na obniżenie opłat?

Co sprawia, że konsolidacja kredytu obniża koszta zadłużeń, które do tej pory sprawiały Ci trudności w spłacie?

Bank finansując spłatę Twoich zobowiązań, łączy je w jeden kredyt i dzięki wydłużeniu okresu spłaty, a także niskiej stopie oprocentowania, jest w stanie obniżyć wartość raty, jaka będzie wymagana od klienta co miesiąc. Harmonogram spłat może zostać ustalony nawet na długi okres, sięgający 10 lat, co jednocześnie zwiększa zdolność kredytową usługobiorcy. Pamiętaj, że niższa rata nie oznacza, że zadłużenie będzie tańsze pod względem całkowitego kosztu kredytu.

Zanim podpiszesz umowę

Niezależnie od tego, na jaką ofertę kredytową się zdecydujesz, koniecznie porównaj usługi dostępne w różnych bankach. Unikaj kredytów z wysoką prowizją i zainteresuj się rzeczywistą roczną stopą oprocentowania kredytów konsolidacyjnych oraz gotówkowych. Sprawdź, które z nich mają atrakcyjniejsze warunki i będą w stanie zapewnić Ci niskie opłaty, które w przypadku konsolidacji są najważniejsze. Skorzystaj z darmowego rankingu kredytów, który znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji i pozwoli uniknąć wysokich kosztów.

Zadbaj także o swoją historię kredytową. Bank nie udzieli Ci kredytu konsolidacyjnego, jeśli masz na swoim koncie kilka zaległych spłat i nie trzymasz się ustalonego harmonogramu zadłużeń. Dlatego też warto zastanowić się nad konsolidacją, zanim Twoja sytuacja będzie tak niekorzystna, że nie będziesz w stanie regulować zobowiązań.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%