REKLAMAA1 SanGiovanni 01.03.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 marca 2022, 18:42 komentarzy 4

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Wpadka radia powstańczego nadającego z Ursynowa. We wtorkowy wieczór wyemitowany został program z proputinowskimi tezami. Stacja przeprosiła za to, ale sprawą zajęła się już Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

  Radio "Jutrzenka" to mała stacja założona przez nieżyjącego już Andrzeja Cieleckiego, byłego żołnierza AK, powstańca, a w latach 80. opozycjonistę. Od 2001 roku radio ma koncesję, codziennie z nadajnika na bloku przy Dereniowej 4 nadaje w godzinach 12-24 swój program w paśmie 99,5 FM. To głównie audycje o charakterze patriotycznym i historycznym.

  Najpierw koronasceptycy, a teraz proputinowcy

  W czasie pandemii na antenie zaczęły się pojawiać treści o charakterze antyszczepionkowym i koronasceptycznym. We wtorek wieczorem na falach pojawił się program, w którym słuchacze usłyszeli przekaz zgodny z kremlowską propagandą.

  Sprawę nagłośniła dziennikarka "Dziennika Gazety Prawnej" Klara Klinger, która usłyszała to na własne uszy.

  Obecna właścicielka radia "Jutrzenka", żona zmarłego kilka lat temu założyciela, Elżbieta Cielecka miała stwierdzić w rozmowie z "DGP", że "nie wiadomo, jaka jest prawda, i że trzeba zawsze pokazywać racje obu stron". Co więcej, "ona tej audycji nie słuchała i być może wyemitowano ją przez przypadek". 

  Ale wyemitowano też fragmenty z tezami o działaniu w Ukrainie laboratoriów biologicznych, głoszonymi przez ambasadora Rosji przy ONZ. Słuchacze usłyszeli je bez komentarza. Mało tego, audycję powtórzono.

  Prezes stacji przeprasza i rezygnuje

  Dziś na zarzuty dotyczące rozsiewania kremlowskiej propagandy w związku z wojną na Ukrainie odpowiedział prezes radia "Jutrzenka", mniejszościowy udziałowiec Paweł Badzio. W oświadczeniu przeprosił słuchaczy za "wypadek przy pracy".

  Przyznaje w nim, że na antenie wyemitowano treści, które mogły być „bronią informacyjną” Moskwy. I z którymi zespół radia się nie zgadza. W rozmowie z dziennikiem wyjaśnił, że program jest poza jego kompetencjami, ale nie zwalnia go to z odpowiedzialności. - Byłem niedawno w Ukrainie, trudno mi uwierzyć, że do tego doszło – mówi Badzio, były dziennikarz m.in. Polskiego Radia i TV Republika. W piątek zrezygnował z funkcji prezesa stacji.

  O sprawie została powiadomiona Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. - Do KRRiT wpłynęła skarga i rada natychmiast podjęła działania - powiedziała rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska.

  Nadawca został wezwany do przekazania zapisu audycji i złożenia wyjaśnień. - Rozpoczęliśmy również monitoring tej stacji. Jeśli zarzuty się potwierdzą, to mogą być podstawą nawet do wszczęcia postępowania o cofnięcie koncesji - poinformowała Brykczyńska.

  - W przypadku zwykłego naruszenia przepisów w grę wchodzą środki dyscyplinujące: upomnienie, wezwania do zaniechania lub kara finansowa. Jednak w tym przypadku sytuacja jest wyjątkowa i zarzuty bardzo poważne, dotyczą bowiem szerzenia dezinformacji na temat rosyjskiej agresji na Ukrainę - dodała rzeczniczka KRRiT.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 96

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 11
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 32
   WKURZONY
  • 33
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dark 4 2 miesiące temuocena: 50% 

   Najśmieszniejsze jest to, co do Putinowskich tez, że jakie by one nie były - nie najeżdża się obcego kraju.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Powstaniec 3 2 miesiące temuocena: 57% 

   Dziadek zmarł, to juz nie to samo radio. Zamknać !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 2 2 miesiące temuocena: 57% 

   radio świr nie jutrzenka

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jjb 1 2 miesiące temuocena: 62% 

   Nie warto słuchać tego guana.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4396 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022