REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Łuszczyca jest jedną z tych chorób przewlekłych, która jest uciążliwa i wpływa na pogorszenie wyglądu. Najbardziej charakterystycznymi jej objawami są stany zapalne na skórze, paznokciach i w stawach. Przy czym pierwsze symptomy wiążą się z różowymi wykwitami. Z reguły są one na łokciach czy kolanach, ale pojawiają się też na głowie, czy wokół pępka.

  Chociaż łuszczyca jest chorobą znaną od lat, dotąd nie są zbadane wszystkie czynniki, odpowiedzialne za jej występowanie. Wśród przyczyn wymienia się m.in. stres, urazy skóry, infekcje gardła, czy skutki uboczne przyjmowania niektórych leków. Przy dużych zmianach skórnych należy pójść do lekarza. Natomiast przy niewielkich wykwitach, nieraz wystarczające są kremy na łuszczyce i inne preparaty dostępne w aptece bez recepty.

  Łuszczyca a atopowe zapalenie skóry

  Zdarza się, że oba te schorzenia są ze sobą mylone. Jednak pomimo tego, że łączą je zmiany skórne, przebieg choroby jest inny. Łuszczyca ma taką samą częstotliwość występowania, niezależnie od płci i wieku. Natomiast atopowe zapalenie skóry najczęściej pojawia się u dzieci i często mija po paru latach. U dorosłych ma pełnoobjawową postać. Leczenie atopowego zapalenia skóry uwzględnia nie tylko stosowanie zewnętrznych preparatów, ale przyjmowanie leków przeciwświądowych, przeciwalergicznych. Istotna jest też codzienna pielęgnacja.

  Czym leczyć łuszczycę?

  Udając się na wizytę lekarską, lekarz najpewniej przepisze tabletki na receptę. Jednocześnie ważne jest leczenie miejscowe, czyli stosowanie odpowiednich maści, kremów i szamponów. Są to specjalne preparaty, których zadaniem jest przede wszystkim łagodzenie podrażnień, natłuszczanie i zmiękczanie. Jeśli chorobą zostaje dotknięta skóra głowy, zaleca się specjalne żele, oliwki i szampony. Weryfikując skład poszczególnych produktów, warto zwrócić uwagę, czy znajduje się w nim olej arachidowy, rycynowy lub lniany. Często obecna jest też parafina ciekła i kwasy tłuszczowe. Ważne są też emolienty, wspierające leczenie podrażnień i zabezpieczające przed wysuszaniem. Z kolei w maściach często znajduje się mocznik.

  Gdzie kupić produkty na łuszczycę?

  Wszystkie niezbędne kosmetyki i leki, jakie stosuje się w leczeniu łuszczycy, są dostępne w każdej dobrej aptece. Jeśli są to lekarstwa przepisywane na receptę, kupimy je tylko w aptece stacjonarnej. Natomiast, kiedy interesują nas kremy na łuszczycę, szampony, żele, które nie wymagają recepty, to znajdziemy je zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Drugie są szczególnie warte uwagi, jeśli jednocześnie chcemy kupić więcej leków i kosmetyków. Z reguły apteki prowadzące sprzedaż w internecie, mają znacznie niższe ceny, co pozwala na oszczędności. Osoby cierpiące na łuszczycę muszą stosować całą serię preparatów stworzonych z myślą o nich, a to naraża na duży koszt. W przypadku, gdy cały zestaw będzie zamówiony w jednej aptece, to nawet przy doliczonej wysyłce, całość wyjdzie taniej, niż gdyby wszystko było kupione w aptece stacjonarnej.

  Artykuł załadowany: 0.189 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO