REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Krewki Ursynów)

  "Twoja decyzja, czyjeś życie” - pod takim hasłem Klub Honorowego Krwiodawstwa "Krewki Ursynów" będzie czekał w sobotę przy ratuszu na chętnych do podzielenia się krwią z innymi. To również okazja, by zarejestrować się w bazie dawców szpiku oraz przynieść nakrętki dla chorej dziewczynki Oli Kamińskiej.

  To pierwsza w tym roku zbiórka krwi, ale druga już akcja Krewkiego Ursynowa. Podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej członkowie klubu zorganizowali Dzień Dawcy Szpiku.

  - Było wspaniale. Do bazy Fundacji DKMS Polska zapisało się ponad 10 osób. Bardzo dużo ludzi było też zainteresowanych na czym polega bycie dawcą szpiku. Powtarzam, to nic strasznego. Polega na pobraniu krwi, z której w separatorze są oddzielane komórki krwiotwórcze, które dostaje biorca - tłumaczy Jacek Okraszewski, prezes "Krewkiego Ursynowa".

  Po ubiegłorocznym wielkim sukcesie ursynowskich zbiórek - podczas 19 zbiórek udało się zgromadzić ponad 300 litrów bezcennego leku - organizatorzy mają nadzieję, że 2020 rok będzie jeszcze lepszy i nie zabraknie chętnych, którzy przyjdą do krwiobusa stojącego na ratuszowym parkingu.

  W najbliższą sobotę również będzie można zostać dawcą szpiku i przynieść plastikowe nakrętki, z których dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację dziesięcioletniej Oli Kamińskiej. Dziewczynka w wyniku wypadku doznała niedowładu czterokończynowego i wymaga kosztownej rehabilitacji.

  Nie zabraknie też... atrakcji artystycznych! Podczas zbiórki pojawią młodzi artyści z iM Rock Scena, a więc oddawanie krwi będzie uprzyjemnione muzyką.

  Krwiobus "Krewkiego Ursynowa" zaparkuje przy ursynowskim ratuszu w sobotę, 25 stycznia, w godz. 9:00-14:00.

  Kolejne akcje zaplanowane są na: 29 lutego, 28 marca, 25 kwietnia, 30 maja, 27 czerwca, 25 lipca, 29 sierpnia, 26 września, 31 października i 28 listopada. Patronem medialnym ursynowskiej zbiórki krwi jest portal Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3464 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021