REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2021, 16:02 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (M.Mastykarz/Pałac w Wilanowie)

  W pałacu w Wilanowie ruszyła najbardziej efektowna wystawa świetlna w Polsce. W tym sezonie Królewski Ogród Światła będzie zachwycał do końca lutego 2022 roku.

  Piękny świetlisty tunel, świetlna karuzela, pół miliona diod! Świetlna ekspozycja od sezonu 2012/2013 jest jedną z największych atrakcji Warszawy podczas okresu jesienno-zimowego.

  - To będzie nasz dziesiąty sezon. Stworzenie tak wyjątkowego miejsca było wielkim wyzwaniem, ale dzięki najnowocześniejszej technologii udało się ożywić historyczne elementy i sprawić, że ogród stał się niezwykle popularny. Królewski Ogród Światła zyskał mnóstwo wiernych odbiorców, którzy odwiedzają go nawet kilkukrotnie podczas jednego cyklu - mówi Grzegorz Mazur z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

  Jak zapowiadają organizatorzy, wystawa w tej formie będzie z nami po raz ostatni. 

  - W 2022 roku kompletnie przebudujemy ekspozycję. Nowy projekt jest gotowy, a efektowne instalacje są w trakcie produkcji. Jestem przekonany, że nowa wystawa zachwyci gości jeszcze bardziej i sprawi, że z wizytą do Wilanowa przyjadą ludzie z najdalszych zakątków nie tylko Polski, ale też świata - dodaje Mazur.

  Inaczej niż zwykle, w tym sezonie od początku widzowie będą mogli podziwiać ekspozycję na Tarasie Dolnym. Tam będą odbywały się wyjątkowe pokazy świateł mieniących się w rytm muzyki.

  Ciesząca się wielkim powodzeniem Świetlna Karuzela zmieniła nieco położenie, aby być jeszcze bardziej dostępna dla zwiedzających, zwłaszcza tych najmłodszych. To przepiękna, zaprojektowana w prawdziwie królewskim stylu instalacja, mieniąca się setkami ciepłych świateł, ożywionych chłodnymi błyskami. Została skonstruowana tak, aby rozświetlać przestrzeń nawet, gdy nie będzie się poruszała.

  Cała wilanowska wystawa świetlna wykorzystuje pół miliona profesjonalnych energooszczędnych diod eko-LED, które pobierają osiem razy mniej energii niż tradycyjne żarówki. Odwiedzających wilanowski park do Królewskiego Ogrodu Światła po zmroku zaprowadzi 75-metrowy świetlisty tunel, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna.

  Na fasadzie budynku pałacu w piątki, soboty i niedziele będą pokazywane mappingi, a więc trójwymiarowe pokazy łączące światło, obraz i dźwięk. Wyświetlanie ich w taki sposób sprawia, że stwarzają one iluzję ożywionego budynku. Podczas mappingów w oknach pałacowych pojawiają się m.in. król Jan III i królowa Marysieńka, widzowie są świadkami wjazdu orszaku oraz pokazu tańców dworskich.

  - Tak jak w poprzednich latach planujemy imprezy okolicznościowe m.in. Mikołajki oraz Walentynki. Mamy także kilka dodatkowych projektów, które na razie muszą pozostać niespodziankami. Mamy nadzieję, że w tym sezonie pandemia znów nie przeszkodzi nam w sprawnym funkcjonowaniu ogrodu. Działaliśmy wedle zasad wyznaczonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i dzięki temu udało nam się zachować ciągłość funkcjonowania wystawy - mówi Grzegorz Mazur.

  Królewski Ogród Światła jest czynny codziennie od godz. 17 do godz. 21, a w soboty – do 21.30. Wejściówki można kupić on-line: https://bilety.wilanow-palac.pl/ albo w biletomatach na Przedpolu. Kasy stacjonarne są nieczynne. Bilet normalny kosztuje 40 złotych, ulgowy - 10 zł.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Nick6 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Cena zupełnie nie adekwatna.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 miesiąc temuocena: 100% 

   100% racji. Byłem kiedyś raz z rodziną i nie warto. Lepiej pojechać na spacer do lasu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~emeryt 1 miesiąc temu

   W którym dniu tygodnia jest darmowy wstęp?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.489 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021