REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2021, 12:51 komentarzy 3

  (BD)

  Setki ursynowskich drzew oznaczone są kolorowymi symbolami. Znaki na pniu najczęściej źle się kojarzą. Wiele osób obawia się, że to informacja dla drwala. Jak się okazuje istotny jest kształt symboli, to od niego zależy jaki los czeka drzewo.

  Każdy namalowany znak na drzewie kojarzy się wielu miłośnikom przyrody z najgorszym. Jeśli jest czerwony, rośnie obawa, że na drzewo zapadł wyrok i zostanie ono wycięte. Nic bardziej mylnego. Postanowił to wyjaśnić wiceburmistrz Ursynowa Bartosz Dominiak, zajmujący się m.in. kwestiami zieleni.

  "Kolor nie ma znaczenia"

  Na Ursynowie jest kilkanaście tysięcy drzew. Sukcesywnie są one sprawdzane m.in. przez dzielnicowych specjalistów, którzy oceniają ich stan. Czasami drzewo trzeba leczyć, a w skrajnych wypadkach wyciąć. Nie robią jednak tego sami, lecz pracownicy wynajętych firm, którzy po symbolu na drzewie wiedzą co mają zrobić.

  - Stosujemy czytelne i intuicyjne znaki, których kolor nie ma żadnego znaczenia. Zależy tylko od tego, jaką puszkę ma przy sobie osoba znacząca. Kropka lub kółko to informacja, że drzewo wymaga dodatkowej specjalistycznej pielęgnacji. Drzewa do wycinki oznaczone są symbolem X - wyjaśnia wiceburmistrz Bartosz Dominiak.

  Nie tylko kropka i krzyżyk

  Podobne oznaczenia stosuje się w Lesie Kabackim. - Na drzewie przeznaczonym do usunięcia malowany jest krzyżyk, natomiast jeśli ma być tylko podkrzesane z suchych i chorych gałęzi na pniu widnieje kółko - mówi zastępca dyrektora Lasów Miejskich, Andżelika Gackowska.

  A co oznacza na drzewie kółko z kropką w środku? Takie tajemnicze znaki na drzewach w Lesie Kabackim dwa lata temu zelektryzowały mieszkańców Ursynowa. To również nie były wyroki na drzewa, a znak geodezyjny, oznaczający drzewo liściaste. Na Ursynowie trwała wówczas modernizacja osnowy geodezyjnej, czyli punktów, na podstawie których geodeci mierzą grunty, sporządzają mapy do ksiąg wieczystych oraz niezbędną dokumentację.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 42

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mieczyslav 3 miesiąc temu

   "To również nie były wyroki na drzewa, a znak geodezyjny, oznaczający drzewo liściaste." Niestety, ale to nieprawda. Jako geodeta który ową inwentaryzację wykonywał i osobiście te znaki malował informuję zainteresowanych, że takie malowania na drzewie oznaczają, że od tego drzewa była brana miara lokalizacyjna do znaku geodezyjnego znajdującego się w pobliżu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Jaro 2 miesiąc temu

   Dziwna sprawa z tymi znakami... W okolicach Górki Kazurki pojawiły się także na drzewkach, na niektórych też są ofoliowane wydruki z informacją dot. drzewa. Początkowo myślałem, że to jaja, bo na cieniutkim drzewku, jakich dziesiątki dookoła, widniało, że umierające i zagraża życiu ludzkiemu... A nie różniło się niczym od okolicznych. Może się po prostu nie znam... ;-)

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Władcaipanpszczelarza 1 miesiąc temuocena: 73% 

   Ehhh ta nasza pszczółka bartosz... Tak ciężko pracuje, tak się napina... Szkoda tylko, że żadnych dla nas efektów z tego nima.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4619 sekundy
  REKLAMAA2 - SBM Ursynów 14.05.2021 - 20.05.2021