REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Ursynoteka)

  Wraz z kolejnym lockdownem wraca akcja "Ursynoteka na wynos". Książki z bibliotek można zamówić mailowo i odebrać, niczym zamówienie w restauracji. Poprzednia edycja akcji cieszyła się ogromną popularnością.

  - Nie wybrażam sobie wytrzymania trudów pandemii bez czytania książek - śmieje się Renata, 23-latka z Ursynowa. Bywalczyni ursynowskich bibliotek.

  - Książki w księgarniach są dla mnie zbyt drogie, przy moim pochłanianiu literatury, chyba nie starczyłoby na nie pensji - dodaje czytelniczka.

  Właśnie dla takich czytelników jak ona Ursynoteka wraz z lockdownem powraca do swojej hitowej akcji sprzed kilku miesięcy - "Ursynoteka na wynos". Skojarzenia z gastronomią na wynos nieprzypadkowe. Książkę zamawiamy, a następnie odbieramy w dogodnej chwili w jednej z bibliotek. Poprzednia edycja, która ruszyła 12 października, cieszyła się dużą popularnością.

  - Rezerwacje spływają co minuta kolejna. Nasza biblioteka w ogóle jest najbardziej oblegana, a teraz mamy jeszcze więcej czytelników – mówiła nam bibliotekarka z Braci Wagów. - Mamy ok. 50 wypożyczeń dziennie, co jest naprawdę dobrym wynikiem – dodawała bibliotekarka z placówki przy Wasilkowskiego.

  W sumie - wg danych Ursynoteki - "na wynos" czytelnicy zamówieli ponad 29 tys., 1,5 tys. filmów, 1,2 tys. audiobooków oraz 299 czasopism.

  Zamawianie proste jak drut

  Sprawa jest prosta. - Czytelnik zamawia poprzez katalog on-line, e-mailowo, w wyjątkowych wypadkach telefonicznie wybrane publikacje. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia czytelnika potwierdza termin odbioru, rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę z zamówionymi egzemplarzami. Zostawia ją na stoliku przed wejściem, którą czytelnik odbiera po otrzymaniu potwierdzenia smsem lub mailem - przekazuje ursynowska Biblioteka Publiczna.

  Podobnie, jak zamawianie dań na wynos w restauracjach, zamawianie książek nie jest całodobowe. Bibliotekarze potwierdzają zamówienia codziennie w godz. od 15 do 18, ale z wyjątkiem środy (12-15).

  Książkę możemy oddać kiedy chcemy, ale tylko do wrzutni znajdujących się przed bibliotekami. Na Ursynowie jest ich dziesięć, a więc nie przy wszystkich filiach. Dodatkowo przy bibliotece na ul. ZWM wrzutnia jest wyłączona ze względu na remont elewacji. Bibliotekarze zapowiadają, że w takich przypadkach na zewnątrz będą wystawiane pudła na oddawane pozycje.

  Placówki kultury, w tym biblioteki, mają zostać ponownie w pełni otwarte 29 marca. Czy tak się stanie? To zależy od sytuacji epidemiologicznej i decyzji rządu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3699 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021