REKLAMAA1 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 grudnia 2021, 15:17 komentarzy 7

  (SK)

  W zeszłym roku rekolekcje i kolędy musiały przenieść się przez pandemię do internetu lub zostać odwołane. Teraz - dzięki szczepieniom - księża wracają do wizyt w domach, choć z duża ostrożnością i tylko na wyraźne życzenie. Niektóre ursynowskie parafie wstrzymują się z indywidualną kolędą do wiosny.

  W niektórych parafiach, gdzie odwiedzin parafian nie będzie - duchowni zdecydowali się na specjalne msze. Gromadzą one sąsiadów spod jednego adresu. Ci, którzy będą chcieli przyjąć kapłana na indywidualne kolędowanie, muszą tę chęć zgłosić wcześniej.

  Tylko dla zdrowych lub zaszczepionych

  Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN 101 poszła jeszcze dalej. Zdecydowała się na dwie formuły kolędowania. Msze kolędowe rozpoczynają się od razu po świętach - od 27 grudnia codziennie o godz. 18 (z wyjątkiem niedziel i świąt) przez miesiąc. Każde nabożeństwo będzie skierowane do mieszkańców innych ulic. Na pierwsze zaproszeni są parafianie z ulic: ZWM, Zamiany i Wiolinowej.

  Po mszy świętej będzie wspólne kolędowanie przy żłóbku, rozdanie wody święconej oraz obrazków kolędowych z błogosławieństwem mieszkania, aby po powrocie do domu głowa rodziny dokonała tego obrzędu poświecenia domu - informuje parafia Wniebowstąpienia Pańskiego.

  Ci, którzy chcieliby przyjąć księdza po kolędzie w domu, muszą zgłosić taką chęć w kancelarii parafialnej lub zakrystii. Duchowni z al. KEN podkreślają, że będą odwiedzać domy tylko zdrowych lub zaszczepionych mieszkańców.

  Karteczki w skrzynkach na listy

  Księża z Kabat postanowili informować parafian o kolędzie, wrzucając karteczki do skrzynek na listy. Na każdej znajdzie się adres e-mail i data odwiedzin duchownego. Ci, którzy chcą przyjąć kapłana z parafii św. O. Pio, muszą poinformować o tym mailowo lub w kościele. Mogą też w dniu, który został zapisany na karteczce umieścić na drzwiach napis "Zapraszamy na kolędę". Do pozostałych mieszkań księża nie będą pukać.

  W parafii bł. Edmunda Bojanowskiego z Kokosowej księża również planują odwiedzać mieszkańców. Będą pukać do każdego, ale jak twierdzą - zrozumieją, jeżeli ktoś z obawy przed pandemią ich nie przyjmie.

  Niektóre wspólnoty w ogóle zrezygnowały z tegorocznych odwiedzin duszpasterskich. Parafie św. Tomasza z Imielina, bł. Władysława z Gielniowa i św. Apostołów Piotra i Pawła z Pyr rezygnują z kolęd indywidualnych. Zapraszają jednak do świątyń na sąsiedzką modlitwę. Być może odwiedzą parafian, gdy sytuacja pandemiczna się ustabilizuje.

  - Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, jak będą wyglądały nasze wizyty w domach parafian. Pewne jest jedno - czekamy aż się wszystko uspokoi. Najprawdopodobniej odwiedzimy mieszkańców na wiosnę - mówi ks. Maciej Koźba z parafii w Pyrach.

  W parafii św. Tomasza msze święte dla sąsiadów z Imielina ruszają po świętach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 61

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~estim 7 6 miesięcy temu

   Skad wiedza, ze "zdrowi"? Pewnien naukowiec od covida z kraju anglosaskiego trzy razy dziennie sie testowal i publikowal swoje testy. W koncu rano zdrowy, po poludniu zdrowy. Wieczorem mial juz test dodatni. Zarazal juz dwa dni wczesniej. Zaszczepiony, oczywiscie.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gliza 6 6 miesięcy temuocena: 60% 

   Ta uwaga była zbędna.... Logiczne, że chorzy ludzie nie zaproszą nikogo. Nawet księdza... A zaszczepiony? A chory który jest zaszczepiony tym bardziej. Więc uwaga jest bezsensowna.... Wystarczyło powiedzieć że zdrowi... Albo bez tego...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 5 6 miesięcy temuocena: 57% 

   Chyba w tacy brakło, jak się ludzie obudzili, że bozia wcale piorunem nie strzela, jak się nie pójdzie w niedzielę "bo tak trzeba", to teraz próby kompensat robią.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gelo 4 6 miesięcy temuocena: 35% 

   No to moja noga już nie postanie w tym kościele

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursyniak 3 6 miesięcy temuocena: 64% 

   i tak nie chodzisz, więc po co tak mącisz?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 2 6 miesięcy temuocena: 0% 

   a co nieszczepiony i oburzony zasadami? klasyka beznadziejności

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 1 6 miesięcy temuocena: 63% 

   dalej owieczki, czas na golenie!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4949 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022