REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2019, 12:27 komentarzy 8

  (profile FB kandydatów: Sylwia Krajewska, Wojciech Zabłocki)

  Radna PO, która chciała progów zwalniających dla rowerzystów, a w wyborach samorządowych zdobyła najwięcej głosów na Ursynowie, znalazła się na listach wyborczych Koalicji Obywatelskiej. Znane nazwiska z naszej dzielnicy znajdziemy też na listach Prawa i Sprawiedliwości.

  Partie i komitety wyborcze szykują się do wyborów parlamentarnych, które odbędą się 13 października. Gotowe listy wyborcze mają dwa główne ugrupowania krajowe - Prawo i Sprawiedliwość oraz Platforma Obywatelska (pod szyldem Koalicji Obywatelskiej). Lewica, z SLD na czele, ujawniła na razie tylko "jedynki", podobnie jak Koalicja Polska złożona z PSL i Kukiza'15.

  W piątek swoje listy ogłosił PiS. Na 24. pozycji znajdziemy nazwisko Katarzyny Polak z Ursynowa. To 40-letnia radna ursynowska aż pięciu kadencji (od 2002 roku), jedna z liderek PiS w naszej dzielnicy. Dwa miejsca dalej Ewa Smalcerz, była radna miejska wybierana na Ursynowie i Wilanowie. 

  Z ostatniego 40. miejsca na liście PiS kandyduje 34-letni Wojciech Zabłocki, mieszkaniec Ursynowa, radny mazowiecki, a w poprzednich kadencjach samorządu radny miejski z Ursynowa, radny dzielnicowy. Był też burmistrzem Pragi Północ.

  - Ufam, że moja aktywność samorządowa posłuży teraz do dobrej zmiany naszego kraju - napisał Zabłocki na swoim profilu na Facebooku i - w nawiązaniu do swojego ostatniego miejsca na liście - zaproponował zabawę pod hasłem: "Co jest ostatnie, a wyjątkowe?". Jedna z odpowiedzi brzmiała: "Ostatnie pożegnanie".

  Na listach do Senatu z PiS w naszym okręgu wystartuje Lech Jaworski, były działacz... Platformy Obywatelskiej, wieloletni radny miejski. Przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi opuścił PO, będąc rozczarowanym oferowanym miejscem wyborczym oraz polityką swojej byłej partii.

  Radna od progów zwalniających dla rowerzystów

  W poniedziałek swoje listy wyborcze przedstawiła Koalicja Obywatelska. Wśród 40 nazwisk odnajdziemy ursynowian. Z 18. miejsca startuje radna ursynowska 44-letnia Sylwia Krajewska, która w wyborach samorządowych w okręgu na Kabatach dostała 4 450 głosów - to było najwyższe poparcie wyborców wśród wszystkich kandydatów do rad dzielnicowych w Warszawie. 

  Radna w ubiegłym roku zasłynęła pomysłem progów zwalniających na ścieżkach rowerowych, co wywołało burzę wśród internautów. W ursynowskim samorządzie zajmuje się głównie oświatą - jest szefową komisji edukacji.

  Z 32. miejsca listy KO kandyduje Elżbieta Leśniak. To mieszkanka ursynowskich Jarów, społeczniczka i działaczka PO. Natomiast z ostatniego, 40. miejsca wystartuje radna miejska z okręgu ursynowskiego Aleksandra Gajewska, współpracowniczka Rafała Trzaskowskiego, rzeczniczka jego komitetu wyborczego. 

  Kandydatem opozycji do Senatu z okręgu mokotowsko-ursynowsko-wilanowsko-wawerskiego będzie 82-letnia Barbara Borys-Damięcka, trzykrotnie wybierana na senatora z Warszawy. Marek Rocki, który tradycyjnie kandydował z naszego okręgu nie będzie się ubiegał o reelekcję. 

  Co ciekawe, początkowo na Ursynów i Wilanów Koalicja wyznaczyła Kazimierza Michała Ujazdowskiego, ale ostatecznie uznano, że jak na południe Warszawy jest to kandydat zbyt konserwatywny, więc wystartuje z okręgu praskiego, gdzie zmierzy się z Cezarym Jurkiewiczem.

  Do Sejmu z rodzinnego Żyrardowa (okręg płocki) kandyduje Beata Rusinowska - szefowa Dzielnicowego Ośrodka Kultury "Ursynów" przy Kajakowej. Rusinowska zostawała posłanką już dwukrotnie: w 2010 i w 2014 roku, mandat obejmowała po posłach zrzekających się go. Startowała w różnych wyborach aż 6 razy, ale bez powodzenia.

  Pozostałe komitety i partie zamierzające wystartować w wyborach nie podały jeszcze swoich list do wiadomości publicznej. Termin na zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów mija we wtorek 3 września.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 34

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 5
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~profesor98 8 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdy przyjdzie rewolucji czas, poleję się krew zdrajców ludu. Pasożytów żerujących na krwawicy ludzi pracy. Gnid społecznych jakimi są wszyscy "reprezentanci" ludu będący w istocie jego panami. Liczymy już dni do zguby waszej. Na jesieni zamiast gaci będą prani kandydaci. Ursynów jest CZERWONY!

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zimnylód 7 11 miesięcy temuocena: 0% 

   Sylwuchna chyba przekroczy ten próg w końcu ;)

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 6 11 miesięcy temuocena: 94% 

   Może by tak Robert Kempa też do sejmu albo gdzieś? I ten wymoczek jego Rabiej Klaudiusz Ostrowski? Fajnie by było jakby już ich nie było.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rowerzysta 5 11 miesięcy temuocena: 93% 

   Krajewska na tych progach zwalniających jakby mogła to pedalowalaby nawet i w kosmos. Duma ja rozpiera bo wszem i wobec trąbki tylko o tym! Prawda jest taka że nic poza tym durnym pomysłem nie wnosi.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zwolennik rowerow 4 11 miesięcy temuocena: 87% 

   Bidulenka krajewska- co by zrobiła bez tego "odkrywczego pomysłu z durnym progami- które jedynie mogłyby spowodować groźne wypadki niczym dziury u nas na klobuckiej

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~-Micky 3 11 miesięcy temuocena: 100% 

   Krajewska osiągnęła najwyższy wynik bo w minionych wyborach jakby na listach KO małpę wystawili z jedynki na kabatach to też by zdobyła najwięcej głosów :) Trzymam kciuki za tą durną babę, niech zniknie z Ursynowa...

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldo 2 11 miesięcy temuocena: 85% 

   Nie zapominajmy o samorządowej baronessie z Żyrardowa, czyli o dyrektor dzielnicowego ośrodka kultury przy Kajakowej która za zasługi dla partii kandyduje z wysokiego, 3 miejsca w Płocku.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seniorek 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

   nie no jaja se robisz koleś? Kobieton z Żyradowa z Płocka startuję? Trzeba mieć niezły tupet żeby się pokazywać po tym co w Żyradowie po sobie zostawiła.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3134 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020