REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 lipca 2021, 16:01 komentarzy 2

  (SK)

  Ranking ursynowskich liceów publicznych jest niezmienny od lat. Na pierwszym miejscu Kamyk, później Kossuth i Czartoryska. Okręgowa Komisja Egaminacyjna podała wstępne wyniki matur na Ursynowie.

  Po przeanalizowaniu szczegółowych danych dotyczących szkół okazuje się, że publiczne licea na Ursynowie nie odbiegają zdawalnością od tych śródmiejskich. Liceum im. Aleksandra Kamińskiego może pochwalić się 100% zdawalnością. W Kossuthcie nie zdały 2 osoby, a w Czartoryskiej 3. Statystyki zaburza jedyne w dzielnicy liceum dla dorosłych przy ul. Szolca-Rogozinskiego - na 117 osób przystępujących do egzaminu dojrzałości, zdało jedynie 35. To dlatego na Ursynowie, ogólnie rzecz biorąc, w tym roku aż 15 proc. maturzystów oblało egzamin dojrzałości.

  A jak uczniowie sobie poradzili z poszczególnymi przedmiotami? Maturzyści z Kamyka otrzymali 86% z matematyki, 68% z jezyka polskiego i 98% z języka angielskiego. Nieco gorzej wypada Liceum im. Lajosa Kossutha: 69% z matematyki, 60% z języka polskiego i 92% z  języka angielskiego na poziomie podstawowym. Wyniki tego liceum są najbliższe statystycznemu wynikowi ze stolicy. W okolicach średniej znajduje się również Liceum im. Księżnej Izabeli Czartoryskiej: 67% z matematyki, 58% z języka polskiego i 92% z angielskiego.

  Niepubliczne podnoszą średnią

  Najlepszymi niepublicznymi liceami pod kątem zdawalności matury okazały się ex aequo: Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Batalionu AK "Parasol", Liceum Ogólnokształcące Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II i Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji "Primus". W tych liceach zdawalność wynosiła 100%.

  Średni wynik z języka polskiego w naszej dzielnicy to 60%, natomiast z matematyki - 67%. Zaoczne liceum dla dorosłych zaniżyło także te wyniki. Uczniowie tej szkoły otrzymali średnio 47% z j. polskiego i zaledwie 29% z matematyki. Przypomnijmy - aby zdać maturę należy otrzymać minimum 30% z egzaminu.

  Ogromne wrażenie robią wyniki uczniów z IV SLO - czyli "Parasola". Są najwyższe spośród wszystkich szkół średnich na Ursynowie. Uczniowie tej szkoły otrzymali średnio 89% z podstawowej matematyki, 68% z podstawy języka polskiego i aż 99% z języka angielskiego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 64

  • 41
   BARDZO PRZYDATNY
  • 6
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Uczeń 2 2 miesiące temuocena: 71% 

   Z maturą czy bez i tak na bezrobocie albo emigrację.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Heniek 1 2 miesiące temuocena: 78% 

   Na układy nie ma rady. Masz wujka w Pisie, czy w PO, kariera ze ho ho...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3376 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021