REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2020, 13:17

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Samsung Galaxy S to flagowa linia smartfonów koreańskiego producenta, która spośród wszystkich urządzeń marki wzbudza największe sensacje i zainteresowanie. W świecie Androida premiera telefonów z tej serii, swoją rangą dorównuje premierze nowych iPhone'ów od Apple. Samsung Galaxy S20 to najnowsza generacja urządzeń, która została wprowadzona w aż trzech modelach. Urządzenia różnią się rozmiarem, posiadaną specyfikacją oraz ceną. Pojawia się zatem pytanie, jak wybrać model najbardziej dostosowany do naszych potrzeb bez zbędnego przepłacania? Podpowiadamy, które modele pasują do jakich potrzeb użytkownika.

  Jak wygląda specyfikacja i ceny Samsungów Galaxy S20?

  • Samsung Galaxy S20 – cena 3949 zł
  • Samsung Galaxy S20 Plus – cena 4399 zł
  • Samsung Galaxy S20 Ultra – cena 5999 zł

  Samsung Galaxy S20 czy Samsung Galaxy S20 Plus?

  Aby wybrać wersję smartfona najbardziej dostosowaną do naszych potrzeb, przede wszystkim należy zestawić ze sobą każdy z trzech modeli. Jak widać Samsung Galaxy S20 i Samsung Galaxy S20+ mają ze sobą bardzo wiele wspólnego, a to co je jedynie różni to rozmiar oraz pojemność baterii. Obydwa telefony posiadają tę samą specyfikację aparatu przedniego i tylnego, a jedyna różnica między nimi to dodatkowy, czwarty obiektyw w wyższym modelu. Jest to czujnik głębi, który służy do wykonywania zdjęć portretowych z efektem rozmazanego tła. Mimo wysoko rozwiniętej technologii smartfonów niestety, ale zdjęcia wykonywane za pomocą tego obiektywu na każdym smartfonie pozostawiają wiele do życzenia. Jest to raczej prototyp w fazie testów, dlatego nie ma potrzeby, by przykładać do niego tak dużą wagę i wybierać model Galaxy S20+ tylko ze względu na cztery obiektywy w myśl zasady „lepiej mieć niż nie mieć”.

  Istotna różnica jest natomiast w wielkości i pojemności baterii. Samsung Galaxy S20+ posiada bardziej uniwersalny rozmiar. Przy obecnej wielkości telefonów, dla wielu z nas Galaxy S20 będzie po prostu za mały. Inną kwestią jest wydajność akumulatora. Choć faktycznie bateria S20+ musi zasilać większy smartfon z większym wyświetlaczem, to mimo to, jego bateria zapewni dłużą pracę niż w S20. Biorąc pod uwagę większą pojemność baterii i większy rozmiar, za nieznacznie wyższą cenę, w tym starciu wygrywa dla nas Samsung Galaxy S20+.

  Samsung Galaxy S20 Plus czy Samsung Galaxy S20 Ultra?

  Zacznijmy od tego, że Samsung Galaxy S20 Ultra to model, którego parametry pod każdym kątem są „najlepsze”. Urządzenie posiada największy rozmiar, największą ilość pamięci ram i przechowywania, największą ilość megapikseli oraz największą pojemność baterii. Smartfon oczywiście swoje kosztuje i należy zapłacić za niego niemal 6 000 złotych. Kluczowe pytanie zatem brzmi: czy chcemy przeznaczyć taką sumę pieniędzy na telefon?

  Inną bardzo ważną kwestią jest to, że smartfon posiada najlepszą specyfikację, jednak pod kątem „liczbowym”. Choć przez ostatnie lata panował trend, by kupować smartfony tylko pod względem ilość megapikseli czy pojemność baterii to od pewnego czasu zaczynamy od tego odchodzić. Prawda jest taka, że na te parametry możemy patrzeć do pewnego stopnia, bo rzeczywistą weryfikację mamy dopiero podczas testów, które już teraz pojawią się na portalach typu YouTube. Wynika z nich, że choć rzeczywiście Galaxy S20 Ultra posiada „najlepszą” specyfikację to niewiele się różni pod kątem jakości wykonywanych zdjęć czy prędkości działania, a także czasu pracy.

  Samsung Galaxy S20+ posiada specyfikację godną prawdziwego flagowca i jak najbardziej można go nazwać najlepszym smartfonem marki. W dodatku jego cena jest całkowicie adekwatna do posiadanych parametrów, dlatego i w tym starciu wygrał dla nas Galaxy S20 Plus.

  Który model Samsunga Galaxy S20 najlepiej wybrać?

  Odpowiedź na to pytanie ma bardzo subiektywny charakter, ponieważ każdy z nas posiada inne potrzeby oraz budżet, którym dysponuje na zakup nowego smartfona. Jednak mimo to można doszukać się tutaj pewnych uniwersalnych wskazówek. Telefony pod względem wyglądu są do siebie bardzo podobne. Wszystkie trzy prezentują się nowocześnie i elegancko. Posiadają szklaną obudowę oraz mocno zakrzywiony wyświetlacz. Pamiętajmy jednak, że przy tego typu konstrukcji niezbędne jest odpowiednie zabezpieczenie smartfona, ponieważ w większym stopniu jest on narażony na uszkodzenia. W tym przypadku pomocnym tekstem może być: Szkło ochronne i etui do Galaxy S20 Ultra - które produkty warto kupić a których unikać.

  Tak więc o ile pod względem wizualnym smartfony są sobie równe, tak różnią się od siebie ceną i parametrami.

  Z całego zestawienia najbardziej opłacalnym modelem smartfonu jest Samsung Galaxy S20 Plus. Choć sprzedaż tych urządzeń ruszyła zaledwie kilka tygodni temu, już teraz można zauważyć, że największym zainteresowaniem cieszy się właśnie ten model.

  Decydując się na zakup urządzenia z tej półki, dodatkowe 400 złotych wydane względem najniższego modelu, zdaje się nie robi już tak wielkiego wrażenia. Zwłaszcza jeśli w perspektywie mamy kilkuletnie użytkowanie telefonu. Samsung Galaxy S20 Plus jest tym modelem, który cechuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Warto zachować tutaj zdrowy rozsądek  i zdać sobie sprawę z tego, że jest to profesjonalne urządzenie z najwyższej półki. To smartfon z najlepszym aparatem, procesorem oraz baterią. Jest to najlepiej wyważony model, który zaspokoi potrzeby nawet bardziej zaawansowanych użytkowników.

  Samsung Galaxy S20 jest natomiast dla osób, które chcą mieć po prostu flagowy smartfon, ale które chcą wybrać najtańszą opcję. Z kolei Samsung Galaxy S20 Ultra odwrotnie, jest to urządzenie dla osób, chcących mieć sprzęt ze specyfikacją, która pod każdym kątem  jest „naj” łącznie z ceną. Pamiętajmy jednak, że przy tym poziomie rozwinięcia technologii, tak wielka ilość GB w pamięci operacyjnej czy ogromna ilość megapikseli w aparacie nie zawsze przekłada się na najlepszą jakość. Na tym poziomie, kolejne ulepszenia, poza zmianami wizualnymi samego smartfona, są po prostu niemal niezauważalne.

  Źródło: opracowanie FD-Distribution.pl

  Artykuł załadowany: 0.2082 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020