REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 czerwca 2021, 14:20 komentarzy 9

  (KZ)

  To druga Bożego Ciała w pandemii. W tym roku, po raz kolejny, w Warszawie nie będzie centralnej procesji, a tylko nieliczni proboszczowie zdecydowali się na procesję poza kościołem. Na Ursynowie dwie parafie zdecydowały się wyjść na ulicę.

  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało, to święto ruchome, które wypada 60 dni po Wielkanocy. W tym roku odbędzie się 3 czerwca, w pierwszy czwartek miesiąca. W Boże Ciało ulicami Ursynowa przechodzą tradycyjne procesje, które dla katolików nie są obowiązkowe. Obowiązkowy dla wiernych jest za to udział w mszy świętej.

  Decyzję o przeprowadzeniu procesji podejmuje proboszcz danej parafii. Według zaleceń ks. Tadeusza Sowy z Kurii Metropolitalnej Warszawskiej procesje mogą odbywać się:

  • wewnątrz kościoła z zachowaniem limitu 1 osoba na 15 m2 z obowiązkiem zakrywania ust i nosa maseczką i obowiązującym dystansem;
  • na zewnątrz, na terenie przykościelnym – z zachowaniem odległości między uczestnikami nie mniejszej niż 1,5 m; jeśli nie jest to możliwe, należy zasłonić usta i nos maseczką;
  • poza terenem kościelnym – z zachowaniem odległości między uczestnikami nie mniejszej niż 1,5 m; jeśli nie jest to możliwe, należy zasłonić usta i nos maseczką. Trasę procesji poza terenem kościelnym należy uzgodnić z właściwymi urzędami i służbami.

  Na Ursynowie tylko dwie procesje poza terenem kościoła

  W parafii bł. Edmunda Bojanowskiego przy ul. Kokosowej 12 procesja przejdzie ul. Orszady i ul. Kokosową. Wierni ruszą spod kościoła po Eucharystii o godz. 11.

  W Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. Komisji Edukacji Narodowej 101 nie będzie mszy świętej o godz. 12:30. Procesja z tego kościoła ruszy tuż przed południem i przejdzie z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, ulicami: al. KEN, Herbsta, Romera, Melodyjną i Wiolinową. Na zakończenie procesji, wierni zbiorą się pod kościołem i przyjmą uroczyste Błogosławieństwo Eucharystyczne.

  Dla kierowców procesja oznacza nieduże utrudnienia na trasie, na miejscu ruchem kierować będą wyznaczeni parafianie lub policja.

  W innych parafiach ursynowskich procesje przejdą jedynie wokół kościoła, na terenie świątyni. Tego dnia wyłączone zostaną tam również parkingi.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 62

  • 23
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 13
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Babcia Zosia 9 ponad rok temuocena: 67% 

   Ja tam nie mam nic przeciwko katolikom, ale mogliby się tak nie obnosić z tym na ulicach.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 8 ponad rok temuocena: 58% 

   powinni się jeszcze biczować albo przynajmniej pukać w głowę...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Irfy 7 ponad rok temuocena: 47% 

   Cóż... Jeśli komuś chce się w pełnym słońcu wlec w tłumie sędziwych osób, przy dosyć monotonnych i nieco demotywujących dźwiękach, to jest to jego własny wybór. Wręcz kwintesencja wolności. Dopóki za brak uczestnictwa w tym pochodzie nie ma żadnych kar finansowych, to niech sobie chętni chodzą do upadłego. Uciążliwe były przejścia tych kawalkad pod oknami, porównywalnie z tym, jakby pod oknem przechodziłyby mi jakieś "parady równości". Ale Kokosowa? Orszady? Tam są albo nieużytki albo wypasione domy, których właściciele raczej wyjechali na "czerwcówkę" albo mogą sobie pójść na tyły nieruchomości, gdzieś do ogródka, założyć słuchawki i nic nie słyszą. Więc nie ma tragedii.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiki 6 ponad rok temuocena: 39% 

   średniowiecze

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 5 ponad rok temuocena: 50% 

   "Wyznaczeni parafianie" o ile nie są funkcjonariuszami służb publicznych do tego uprawnionych nie mają prawa do kierowania ruchem i nie trzeba stosować się do poleceń takiej osoby.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roch 4 ponad rok temuocena: 71% 

   Pracownicy Astaldi też nie są funkcjonariuszami służb publicznych. Czy próbujesz ich rozjechać, kiedy np. wypuszczają ciężarówkę? Stawiam dolary przeciw orzechom, że bywasz na marszach kobiet i głosisz potrzebę tolerancji. Tyle, że ta według Ciebie polega na złośliwym przeszkadzaniu celebracji wielowiekowej tradycji. Pamiętam, dawniej czynili to aktywiści PZPR ale oni mieli chyba jednak więcej przyzwoitości.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BOSS 3 ponad rok temuocena: 36% 

   Maseczki na mordy maja załozyc i 2m dytansu społecznego, inaczej zakazac procesji. Jak złamia obostrzenia wlepiać 5tys mandatu od Sanepidu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niestety 2 ponad rok temuocena: 64% 

   właśnie tak wygląda mowa nienawiści, zastanów się człowieku co mówisz i jak piszesz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BOSS 1 ponad rok temuocena: 38% 

   ~niestety Tak wygląda przestrzeganie reżimu sanitarnego i higieny, katole to nie swięte krowy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.459 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022