REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 kwietnia 2020, 15:00 komentarzy 3

  (SK)

  Ktoś chciał podpalić leżące drzewo przy Alei Kasztanowej. Wg relacji świadków starszy mężczyzna podłożył stos gazetek i go podpalił. Dzięki czujności małej dziewczynki i jej taty pożar nie rozprzestrzenił się.

  - O mały włos i nie mielibyśmy już Parku Przy Bażantarni - alarmuje mieszkanka Natolina. Jak relacjonuje, ok. 11:30 przy ściętym drzewie w Alei Kasztanowej pojawił się starszy mężczyzna w wieku około 70 lat. Starszy człowiek miał włożyć stos gazetek i ulotek pod stare drzewo i podpalić. Sam uciekł wgłąb leśnej części parku Przy Bażantarni. 

  Iskry i  zauważyła dziewczynka, która wyszła z ojcem na spacer. Dziecko zawróciło tatę ze ścieżki i wspólnie z innymi mieszkańcami próbowali ugasić ogień wodą z butelki. Na miejsce wezwano też straż pożarną, która szybko ugasiła niewielki pożar.

  - Potwierdzam takie zdarzenie. Pożar był mały, pod drzewem nie było dużo podpalonego materiału, udało się go szybko ugasić. Dobrze, że zostało to zgłoszone, dziękujemy za obywatelską postawę - mówi st. sek. Bartosz Maciąg z warszawskiej komendy Straży Pożarnej.

  Gdyby nie interwencja małej dziewczynki, jej taty oraz strażaków ogień mógł się szybko rozprzestrzenić, a leśna części parku przy Alei Kasztanowej ucierpieć w pożarze. Podobnie jak w lasach, tak i na miejskich terenach zieleni panuje susza. Podłoże jest pozbawione wilgoci, w Lesie Kabackim od kilku dni poziom wigotności utrzymuje się poniżej 10%, co po 5 takich dniach jest przesłanką do zamknięcia obszaru leśnego.

  Jest natomiast niema pewne, że mężczyzna, który podłożył gazety pod drzewo i je podpalił, nie zostanie pociągnięty do odpowiedzialności. Jak poinformował nas urząd dzielnicy w tym miejscu nie ma żadnego monitoringu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~marigold 3 miesiąc temuocena: 100% 

   w okolicy sporo kamerek niektóre ukryte, na pewno jest nagranie z którego kierunku przyszedł, opis jak wyglądał podali świadkowie, kwestia czasu i go znajdą

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~marigold 2 miesiąc temuocena: 100% 

   pewnie ten sam człowiek podpalił dąb Mieszko, który rośnie niedaleko Alei Kasztanowej, policja musi odnależć podpalacza

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stein 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Takie zachowania powinny być traktowane podobnie jak terroryzm. Przez jednego bezmyślnego szkodnika wybuchnąć może trudny do opanowania pożar.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3153 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020