REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2020, 15:34 komentarzy 8

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (nadesłane)

  Z soboty na niedzielę ktoś rozpalił ognisko w środku Lasu Kabackiego, między Nowoursynowską a stacją postojowo-techniczną Metra Warszawskiego. Leśnicy ostrzegają przed konsekwencjami takich nieodpowiedzialnych zachowań.

  Spalone gałęzie, dużo popiołu i butelka po alkoholu. Taki widok w ostatnią niedzielę, podczas spaceru po lesie, zobaczył pan Michał.

  - Ktoś sobie umilił wieczór... Około 40 metrów od wejścia do lasu znajduje się miejsce po ognisku - mówi nam mieszkaniec.

  Okazuje się, że to nie pierwszy taki przypadek, a nieodpowiedzialnych zachowań jest w Lesie Kabackim więcej. Najczęściej ogniska płoną przy ścieżkach leśnych na obszarze pomiędzy ul. Nowoursynowską a Stacją Techniczno-Postojową Metra Warszawskiego. 

  - Co roku odnajdujemy po kilkadziesiąt pozostałości po ogniskach w lasach na terenie całej Warszawy. Niestety, leśnicy nie są w stanie wszędzie być. Las Kabacki ma 30 km ścieżek i 17 km obwodu - mówi Andżelika Gackowska, wicedyrektorka Lasów Miejskich m.st. Warszawy. Jak mówi, pozostałość po niedzielnym ognisku zostanie uprzątnięta.

  Śmiertelne zagrożenie dla lasu

  Dla lasu rozpalenie ogniska jest śmiertelnie niebezpieczne. Zanim ktoś by go zauważył, byłby już rozwinięty i trudny do opanowania przez strażaków. W ostatnich dniach wilgotność ściółki nieco się poprawiła, wciąż każda iskra stanowi duże zagrożenie. 

  - Opady deszczu nie poprawiły znacząco sytuacji pożarowej w lesie. Krople deszczu często nie docierają do ściółki, są zatrzymywane przez korony drzew - mówi Gackowska. Aby wyeliminować zagrożenie pożarem musiałoby padać bez przerwy przez dwa miesiące, a na to się nie zanosi.

  Sprawa niedzielnego ogniska została zgłoszona służbom miejskim. Policja wysyła do Lasu Kabackiego swoje patrole konne, gorzej ze strażą miejską, która nie ma patroli pieszych. Obie służby obiecały przyjrzenie się północno-wschodnim okolicom lasu, gdzie leśnicy najczęściej odkrywają ślady rozpalanych ognisk.

  Lasy Miejskie Warszawy apelują o odpowiedzialne korzystanie z lasów oraz natychmiastowe zgłaszanie wszelkich niewłaściwych zachowań ze strony innych użytkowników policji lub straży miejskiej. Jeśli Las Kabacki ma nam służyć i jeśli mamy go pozostawić w nienaruszonym stanie dla następnych pokoleń taka czujność jest niezbędna.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 8 10 dni temu

   Straż miejska ma inne ważniejsze zadania: terroryzowanie parkujących po tym jak Burmistrz skasował kolejne setki miejsc, także w okolicy Lasu, hi, hi.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 7 14 dni temuocena: 33% 

   Pewnie deweloperzy sie spotkali i podzielili Kabaty.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabalan 6 15 dni temuocena: 100% 

   W sobotę i niedzielę w lesie i na łące między bocznicą kolejową i lasem były liczne spotkania klasowe. Zero straży miejskiej.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 5 15 dni temuocena: 88% 

   Buraczane bezmózgie śmieci

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 4 15 dni temuocena: 27% 

   Trzeba wprowadzić zakaz wstępu do lasu z powodu zagrożenia pożarowego.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 3 12 dni temu

   Ja bym wprowadził zakaz zagrożenia pożarowego z powodu wstępu do lasu..

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Natoliniak 2 15 dni temuocena: 92% 

   Szkoda że w takich miejscach nie ma kamer, wtedy ameby umysłowe dostały by nauczkę , srogi mandat z parę tysięcy i następnym razem by pomyślał.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 12 dni temuocena: 100% 

   Ognisko nie pali się 5 minut.. przynajmniej takie ogniska nie mają sensu.. Przez godzinę dwie lub więcej, dym się unosił a podniesione głosy rozgrzanych także piwkiem ogniskowiczów niosły się po okolicy. Ktoś na pewno widział i olał zagrożenie - nie zadzwonił po straż miejską a ta tymczasem drzemała w radiowozach albo przepisywała sobie notesiki..

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3094 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020