REKLAMAA1-AUTO-WIMAR---11-09----10-01-2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 maja 2020, 10:44 komentarzy 8
  Słynna scena z serialu odtworzona!

  Słynna scena z serialu odtworzona! (Bakcyl Studio/Ars Chori)

  "Nie będzie kabaretu, będzie chór!" - tymi słowami z serialu "Alternatywy 4" rozpoczyna się się filmowo-muzyczna laurka z okazji piątkowych imienin Stanisława nagrana z udziałem chóru "Ars Chori". Ursynowscy śpiewacy nagrali nową wersję słynnej sceny z barejowskiego serialu o mieszkańcach budującego się bloku.

  Nikt chyba tyle nie zrobił dla rozsławienia budującego się Ursynowa, co reżyser Stanisław Bareja. Dzięki jego serialowi "Alternatywy 4" nasza dzielnica trafiła do historii popkultury. Film do dziś jest doskonałym źródłem wiedzy o absurdach życia w PRL-u, a wiele kadrów przerabianych jest na memy, wyśmiewające obecną rzeczywistość.

  Wykreowany przez Stanisława Bareję jego imiennik, gospodarz domu Stanisła Anioł, grany przez Romana Wilhelmiego, należy do jednych z najbardziej znanych serialowych postaci. Nic dziwnego, że z okazji imienin Stanisława, obchodzonych 8 maja, nie mogło zabraknąć przypomnienia tych dwóch zasłużonych dla Ursynowa postaci.

  Z inicjatywy społeczników z Bakcyl Studio, byłej radnej Goretty Szymańskiej i Marcina Ślusarczyka powstała nowa wersja sceny serialu, w której lokatorzy ul. Alternatywy 4 wspólnie śpiewają pieśń na cześć gospodarza domu. Tym razem w role mieszkańców wcielili się członkowie ursynowskiego chóru "Ars Chori", kórzy na co dzień specjalizują się w śpiewaniu a'capella utworów muzyki dawnej.

  - Nagraliśmy to jeszcze zimą w węźle ciepłowniczym. Chcieliśmy, aby chór wystąpił na żywo podczas uroczystości odsłonięcia murali przy ulicy Grzegorzewskiej, ale się to nie udało. Skorzystaliśmy więc teraz z wcześniejszego nagrania, aby z okazji imienin Stanisława stworzyć muzyczną pocztówkę - mówi mówi Bartek Podlewski z Bakcyl Studio.

  Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku na bocznych ścianach bloków przy Grzegorzewskiej 1 i 3 powstały dwa murale. Na wyższym przekrój klatki schodowej, a na niej obsada serialu spacerująca w górę i w dół, na niższym mapa z zaznaczonymi miejscami Ursynowa, w których kręcono poszczególne sceny serialu "Alternatywy 4".

  VIDEO: Zobacz kultową scenę z "Alternatywy 4" w nowym wydaniu!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 63

  • 38
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 11
   BRAK SŁÓW

  8Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.4369 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020