REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 listopada 2019, 10:15 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Michał Bajor - gwiazda tegorocznego Tygodnia Seniora

  Michał Bajor - gwiazda tegorocznego Tygodnia Seniora (Michał Bajor - Profil Promocyjny Artysty/Zosia Zija & Jacek Pióro)

  Choć jesień kojarzy się na Ursynowie z Tygodniem Seniora, to w tym roku nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na najstarszych czekać będą liczne koncerty, na najmłodszych warsztaty, spektakle i filmy.

  Listopad to czas, kiedy na Ursynowie kultura schodzi z plenerów do domów kultury i zacisza bibliotek. W najbliższych dniach czekają nas liczne koncerty i sztuki związane m.in. z obchodami Tygodnia Seniora oraz 35-leciem Domu Sztuki.

  Czas młodych

  Początek miesiąca należy do najmłodszych mieszkańców Ursynowa. Będą mogli wziąć udział w bezpłatnych sensach filmowych - Baranek Shaun. Faramageddon, a w drugiej połowie listopada obejrzeć długo wyczekiwaną Krainę Lodu 2. Instrukcja zdobycia bezpłatnych wejściówek do przeczytania w naszym artykule.

  Listopad to czas promowania młodych talentów w naszej dzielnicy. W piątek, 8 listopada odbędzie kolejny koncert w wykonaniu uczestników warsztatów muzycznych Muzyczne DOKowanie z DOK Ursynów. Tym razem usłyszeć będzie można standardy muzyki jazzowej w aranżacji młodych mieszkańców.

  A w piątkowy wieczór i w sobotę (8-9 listopada) młodzi muzycy będą mogli znów skorzystać w warsztatów iM  Rock Scena, które odbywają się już od 21 lat w Domu Kultury SMB „Imielin”. Uczestnicy uczą się tu wokalu i gry na instrumentach oraz przygotowują się do występu na scenie pod okiem profesjonalnych muzyków.

  fot. Uczestnicy kolejnych warsztatów rockowych, spotykają sie na Imielinie od ponad 20 lat (iM Rock Scena).

  Znajdzie się także coś dla miłośników zupełnie innych twórczych działań – w niedzielę, 10 listopada odbędą się warsztaty malowania figurek fantasy dla uczestników w każdym wieku. W ursynowskim ratuszu będą czekali instruktorzy oraz stanowiska do malowania: farby, pędzle i plastikowe figurki. Wstęp jest bezpłatny, a uczestnicy zabiorą swoje prace do domu.

  W przeddzień Święta Niepodległości Dom Sztuki zaprosi najmłodszych widzów - na dostosowaną do dziecięcego odbiorcy - opowieść o Józefie Piłsudskim. Bohaterem przedstawienia jest niesforny Ziuk Piłsudski – uczeń i młody wojownik o sprawę polską.

  W tym samym dniu młodzież będzie mogła obejrzeć spektakl przygotowany przez licealistów z Reprise Company, opowiadający o temacie bardzo ważnym dla tej grupy wiekowej – dręczeniu, mowie nienawiści, depresji, trudach dopasowania się do grupy. Musical „Heathers" wystawiany był na Broadwayu oraz West Endzie. Przedstawienie będzie prezentowane będzie w języku angielskim.

  Ciekawą propozycją dla najmłodszych jest spotkanie z Teatrem Cieni, które odbędzie się 17 listopada w MAL-u przy ul. Kłobuckiej. Dzieci poznają historię tego zapomnianego teatru i obejrzą spektakl. Po sztuce odbędą się warsztaty artystyczne, podczas których mali widzowie wykonają własne lalki ze specjalnego papieru.

  Wiwat Niepodległa!

  Z okazji Święta Niepodległości, tradycyjnie w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze oraz odbędzie się koncert patriotyczny pt.: „Wolna i Niepodległa”. Wysłuchamy utworów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, a także z pieśni patriotycznych z okresu Powstania Listopadowego, II wojny światowej oraz z Powstania Warszawskiego.

  W poniedziałek, 11 listopada muzyka zagra także w kościele św. Katarzyny. W 210. rocznicę bitwy pod Raszynem usłyszymy utwory z tamtych czasów, m.in.: pieśni patriotyczne, marsze polskie, austriackie, teksty literackie opisujące bitewne zmagania pod Raszynem czy Marsz wojenny Księcia Józefa Poniatowskiego.

  Tydzień dla seniorów

  Obchody Tygodnia Seniora rozpoczną się od wycieczki zabytkowym „ogórkiem”, który pojedzie szlakiem „szemranej Warszawy”. Podczas wyprawy seniorzy dowiedzą się jak wyglądał świat przestępczy stolicy i czym się charakteryzował. Posłuchają o zapomnianych już zawodach przestępczych, a w programie m.in. zwiedzanie Muzeum Polskiej Wódki. Część wycieczki do pokonania pieszo. Czas trwania wycieczki to ok. 5 godz.

  Tydzień Seniora to jednak głównie wydarzenia muzyczne. Tym razem na scenie stanie ulubieniec publiczności - Michał Bajor, który 12 listopada w Multikinie zaprezentuje przeboje włoskie i francuskie w nowych aranżacjach. Na słuchaczy czekać będzie bardzo zróżnicowany recital, od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga, czy roztańczone „Quando, quando”, aż po dramatyczny „Hymn miłości” Edith Piaf.

  fot. Michał Bajor może liczyć na pełną salę podczas występu na Ursynowie (Michał Bajor - Profil Promocyjny Artysty/Rafał Masłow)

  W kolejnych dniach seniorzy będą mogli wysłuchać również na żywo tria operowego IL VOLO, filmowego koncertu Andre Rieu w programie „Zatańczymy?”, a także Magdy Umer i Bogdana Hołowni, którzy zaprezentują utwory z ostatniej płyty „Bezsenna noc”.

  Tydzień zakończy się w niedzielę, 17 listopada w Domu Sztuki koncertem piosenek Anny Jantar pt. „Bursztynowa Dama” w wykonaniu Małgorzaty Jareckiej. - Zależy mi na tym, żeby kultura, sztuka była dostępna dla wszystkich. Wiem, że Anna Jantar ma wciąż wielu wielbicieli, zresztą ja też jestem jednym nich. Nigdy nie przypuszczałam, mówiąc szczerze, że porwę się na tak znakomity repertuar, ale tak się stało – mówi Małgorzata Jarecka.

  Urodziny Domu Sztuki

  Jeden symboli Ursynowa Północnego świętuje w tym roku 35-lecie. 22 listopada pokazem filmu „Tajemnica Henriego Picka” rozpoczną się trzydniowe, weekendowe obchody jubileuszu Domu Sztuki, który został otwarty w 1984 roku.

  W kolejnych dniach Teatr Za Daleki – działający w Domu Sztuki niemal od początku – zaprasza na czarną komedię „Ranny  ptaszek”, autorstwa współczesnej kanadyjskiej dramatopisarki Colleen Murphy, w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza.

  Obchody zakończą się 24 listopada koncertem „Muzyka z krainy łagodności” . Usłyszymy muzykę brazylijską w wykonaniu wokalistki Grażyny Auguścik - jednej z czołowych polskich wokalistek jazzowych, absolwentką słynnej Berklee College of Music i gitarzysty Paulinho Garcii.

  Wszystkie wydarzenia kulturalne odbywające sie na Ursynowie oraz sposób na zdobycie bezpłatnych wejściówek są do znalezienia w naszym kalendarzu imprez.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~KABACIARA 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Michał Bajor. Urodzony 1815 roku, uczestnik powstania listopadowego, zesłaniec, weteran spod Monte Cassino, odznaczonym krzyżem Virtutti Militari przez Marszałka Ferdynanda Focha, ranny w Powstaniu Warszawskim, pierwszy polak w kosmosie, zwycięzca festiwalu piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze w 1973 roku. Gwiazda na miarę Ursynowa!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja tylko tak sobie 1 2 miesiące temu

   Tytuł mnie trochę wprowadził w błąd, bo pomyślałem, że znów coś tam pękło na Hawajskiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.312 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020