REKLAMAA1 TOTALIZATOR 03.06.2022 - 03.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2022, 06:19 komentarzy 1

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (Fundacja w Sercu Matki)

  Czas najwyższy na odrobinę karnawałowego szaleństwa. Ten weekend na Ursynowie zapowiada się ciekawie! Przed nami koncerty i pokazy tańca. W DOK-u będzie można także poobcować ze sztuką.

  W tym roku karnawał jest wyjątkowo długi i potrwa aż do pierwszych dni marca. Mimo to warto już teraz znaleźć chwilę wytchnienia. Pomogą w tym imprezy organizowane na Ursynowie. W ten weekend centrum wydarzeń kulturalnych w naszej dzielnicy jest Dzielnicowy Ośrodek Kultury przy ul. Kajakowej. W programie koncert oraz pokazy tańca.

  Koncert Fundacji W Sercu Matki

  W sobotę o godz. 11 rozpocznie się koncert podopiecznych Fundacji W Sercu Matki, która zajmuje się odkrywaniem, rozwijaniem oraz pomnażaniem talentów. Na co dzień funkcjonuje przy kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa. Celem fundacji jest zapobieganie chorobom wynikającym ze złego trybu życia oraz łączenie ludzi.

  Wśród występujących będą zarówno muzykujące dzieci, jak i profesjonalni muzycy: m.in. pianista, profesor Marek Mizera, sopranistka Aleksandra Resztik, pianista Piotr Latoszyński, sopranistka Małgorzata Romańska, tenor Tadeusz Szlenkier oraz zespoły dziecięce.

  W repertuarze zarówno utwory z kręgu muzyki klasycznej jak i rozrywkowej oraz dziecięcej. Artyści wykonają m.in. utwory Fryderyka Chopina, pieśni Moniuszki, kolędy i utwory patriotyczne.

  Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązuje jednak rezerwacja wejściówek. Chęć przyjścia na wydarzenie można zgłosić pod nr tel. 789 455 823 lub wysyłając e mail na: agnieszka.sysik@fundacjawsercumatki.pl.

  Zimowa Gala Profil Dance

  W niedzielę o godz. 17 odbędzie się styczniowy pokaz taneczny wystawiany przez młodych tancerzy "Zimowa Gala Profil Dance". Na scenie DOK zaprezentują się grupy tancerzy oraz soliści szkoły tańca, którzy uczą się w murach ośrodka kultury na Kajakowej. Choreografie zostały opracowane w semestrze zimowym przez nauczycieli - Ewę Konecką i Małgorzatę Woszczyk.

  Natomiast o godz. 19 rozpocznie się pokaz w bajkowo-jazzowym klimacie, który przedstawią dzieci z grup Jazzowych i Modernowych oraz nastolatki z Zespołu Turniejowego Profil.

  Bilety na pokazy kosztują 15 zł. Można je zakupić u instruktorów zajęć Profil Dance. Rezerwacje przyjmowane są pod nr tel. 885 209 994. Dzieci mogą wejść na pokazy bezpłatnie.

  Wystawy w galerii DOK

  Przy okazji pokazu tanecznego czy koncertu można zobaczyć także 3 wystawy, które prezentują dorobek artystyczny malarzy i rysowników.

  Jednym z nich jest rysownik komiksów Roman Gajewski. Ekspozycja prezentuje prace, jakie wykonał w ciągu ostatnich 10 lat, czyli od początku swojej drogi twórczej. Wśród prezentowanych komiksów będzie można zobaczyć m.in. nagrodzone na międzynarodowych konkursach i takie, które zdobywały laury na ogólnopolskich przeglądach. Dzięki zebraniu ich w jednym miejscu można prześledzić drogę rozwoju, regresu i powrotu do formy, jaką odbył i nadal odbywa twórca. Wystawę Romana Gajewskiego pt. "Niezaszufladkowany" można oglądać do 7 lutego.

  Aż do Walentynek można oglądać wystawę malarki Marii Janusz pt. "W punkt". Pani Maria z wykształcenia jest konstruktorką mostów i tuneli. Od kilku lat maluje jednak w grupie malarskiej w Natolińskim Ośrodku Kultury pod opieką Krzysztofa Niemirki. Główne środki wypowiedzi jej prac to malarstwo olejne i akrylowe. Część prezentowanych na wystawie prac tworzona była przez panią Marię z myślą o ekspozycji w Dzielnicowym Ośrodku Kultury.

  Wystawa pt. "Suma splotów" Barbary Latochy przedstawia kolorowe i ciekawe tkaniny. Dla swoich wypowiedzi malarskich autorka znajduje miejsce na tkaninach, które wykonuje osobiście, używając wełny ręcznie przędzonej i barwników naturalnych. Wystawiała swoje prace w wielu krajach (23 wystawy indywidualne) m.in.: w Polsce, Niemczech, Francji, Belgii, Szwajcarii, na Węgrzech, w Finlandii, Szwecji, Holandii, w Austrii i w USA. Wystawa jest podsumowaniem ostatnich 10 lat pracy artystki i będzie ją można zobaczyć do 22 lutego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Asia58 1 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Wstyd. Kto się tam pokazuję tego ja nie szanuję.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4631 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105 01.06.2022 - 31.07.2022