REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (FHO)

  REKLAMA

  Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, jak co roku, oferuje cegiełki na rzecz hospicjum w postaci unikatowych kalendarzy ściennych, które zawierają prace konkursowe dzieci i młodzieży z warszawskich szkół i przedszkoli.

  Kolorowe, radosne kalendarze w pastelowych odcieniach składają się z prac wyłonionych w dorocznym konkursie literacko-plastycznym, którego tematem przewodnim jest “dobro”. Konkurs ten jest nieodłącznym elementem każdej z edycji organizowanego przez Fundację programu Pola Nadziei. Kalendarze-cegiełki można zakupić w siedzibie Fundacji przy ul. Pileckiego 105 na Ursynowie, do czego Fundacja gorąco zachęca - zostały już ostatnie sztuki! Koszt cegiełki to 20 złotych.

  Niezwykła kampania, niezwykła relacja

  Fundacja od 2015 roku realizuje program Pola Nadziei. Ciągłość tego przedsięwzięcia pozwala na tworzenie więzi, stałych relacje, dzięki którym, wspólnie z wieloma społecznościami: szkolnymi i przedszkolnymi, darczyńcami, mediami, biznesem, społecznością lokalną, administracją samorządową i oczywiście FHO-ską, odczarowuje stereotypowy wizerunek hospicjum. Z miejsca, gdzie trafia się, aby umrzeć, staje się tym, do którego przychodzi się spędzić resztę życia - godnie i bez bólu.

  Pola Nadziei to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja i ich przyjaciół. Jego zadaniem jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei niesienia bezinteresownej pomocy oraz pozyskiwanie pieniędzy na rzecz potrzebujących. Symbolem programu są żonkile. Z początkiem jesieni społeczność lokalna zbiera i sadzi cebulki żonkili. Kiedy zakwitną wiosną, są rozdawane w ulicznych kwestach.

  Fundacja Hospicjum Onkologiczne od 1990 roku niesie bezpłatną pomoc pacjentom zmagającym się z trudami choroby onkologicznej. W skali roku 130-osobowy zespół otacza opieką 3 200 pacjentów (w ramach hospicjum stacjonarnego i domowego). Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu darczyńców oraz wolontariuszy.

  Już w sobotę w Domu Kultury Imielin odbędzie się charytatywny koncert na rzecz hospicjum. Dla wszystkich, którzy wykupili bilety-cegiełki wystąpi znany satyryk i dziennikarz - Artur Andrus.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1544 sekundy
  REKLAMA