REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-04----30-04-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 marca 2020, 19:30 komentarzy 25

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AR)

  Wieczorem kupcy ze stowarzyszenia prowadzącego bazarek "Na Dołku" zmienili swoją wcześniejszą decyzję. W najbliższy weekend targowisko będzie nieczynne.

  Jeszcze przed południem kupcy nie chcieli słyszeć o rezygnacji z handlu. Planowano wprowadzić ograniczenia w wejściu na bazarek, handel miał się odbywać normalnie. Decyzja kupców, podszyta strachem i niepewnością co do przyszłości finansowej ich działalności, a także brakiem formalnego zakazu organizowania handlu na wolnym powietrzu, została źle przyjęta przez mieszkańców Ursynowa. Fora internetowe były pełne oburzenia.

  - Żenada i brak odpowiedzialności - pisała pani Marta pod naszym artykułem opublikowanym w mediach społecznościowych. - Dla starszych osób to bardzo duże ryzyko. Pójdzie tam wielu mieszkańców, którzy rozwleką to "dziadostwo" (koronawirusa - dop. red.) po całym Ursynowie - pisali inni.

  W komentarzach wypowiadali się też obrońcy bazarku, którzy podkreślali, że dla kupców to najczęściej jedyne źródło utrzymania, a epidemia stawia ich w niezwykle trudnej sytuacji, bo przecież ich konkurencja - a więc markety i sieciowe sklepy spożywcze - może działać bez problemu.

  Mieszkaniec szykował doniesienie do prokuratury

  Późnym popołudniem do naszej redakcji dotarła wiadomość od mieszkańca Ursynowa, który przygotował do prokuratury doniesienie na szefów bazarku za decyzję o utrzymaniu weekendowego handlu. Zarzucał w nim kupcom "przygotowanie, poprzez zaniechanie działań mogących temu zapobiec, sprowadzenia poważnego zagrożenia epidemiologicznego na nieokreśloną znaczną liczbę osób", czyli przestępstwo z art. 168 kodeksu karnego, za które grożą nawet 3 lata więzienia.

  Wieczorem władze stowarzyszenia poinformowały wiceburmistrza Bartosza Dominiaka, że w najbliższy weekend bazarek będzie nieczynny. A wcześniejsze ustalenia zostają odwołane.

  - Jest to rozsądna decyzja kupców, którzy wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Po konsultacjach wewnętrznych bazarek będzie zamknięty przez najbliższy weekend z możliwością przedłużenia. Czekamy na rozwój wydarzeń - mówi w rozmowie z Haloursynow.pl Marek Polanowski, szef stowarzyszenia kupców.

  Dodał, że nie wiedział o szykowanym wniosku do śledczych. Żadna taka informacja do stowarzyszenia nie dotarła, więc nie miało to wpływu na ostateczną decyzję. Większe znaczenie miały apele Sanepidu, by nie narażać klientów.

  - Dziękuję kupcom, że dali się przekonać do auto-zamknięcia, mimo że takiego obowiązku nie nakazywało im prawo - skomentował zastępca burmistrza.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 82

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 12
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ur syn 25 15 dni temuocena: 67% 

   Bardzo rozsądna decyzja tylko dlaczego nie podjęta pod naciskiem rozumu tylko przymusu.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rechot 24 15 dni temuocena: 67% 

   Dzisiaj jest niedziela. Bazarek był nieczynny. Czy z tego powodu ktoś już umarł ! Bo nie mógł zrobić sobie zakupów ? A może umrze jutro lub pojutrze ? Jestem bardzo ciekaw, kto z tego żalu umarł ! Zaspokajanie własnych fanaberii w czasie zarazy przyjmuje różny wymiar. Czym poziom głupoty jest "chwytliwszy", tym większa szansa, że o mnie napiszą, pokażą w TV, a może i jakiś wywiad przeprowadzą! Reszta się nie liczy, tylko ja i ja ! Takie własnie zachowania widać codziennie, które nie mają nic wspólnego z realizacją najpilniejszych potrzeb życiowych. Głupota pogania głupotę i to w różnym wieku ! Posypią się zaraz głosy oburzenia, ale czyje? wyłącznie tych ignorantów ! Uprzedzając jakąkolwiek polemikę powiem tylko jedno, że dla mnie to nie wszystko jedno - dlaczego? Bo gdyby było wszystko jedno, to pies by pupą szczekał ! Trzeba uzmysławiać coś dobitniej ?

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bodej 23 9 dni temu

   Wolę zakupy na świeżym powietrzu zdrowych produktów niż w duchocie sklepowej, gdzie jest większe narazenie

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adrianna 22 15 dni temuocena: 100% 

   Paranoja co się wyprawia sobieskiego jeszcze przyjmie choć miejsc już częściowo brak

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adrianna 21 15 dni temuocena: 100% 

   Paranoja co się wyprawia sobieskiego jeszcze przyjmie choć miejsc już częściowo brak

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mest 20 15 dni temuocena: 100% 

   Nie ma sie co zoladkowac. Decyzja "Dolka" zbiegla sie w czasie z konkretna a nie mglista zapowiedzia pomocy dla malych firm i samozatrudnionych. Dolek mozna zamknac, przezyja, wiec zamykaja. To rozwiazanie jest salomonowe. Co innego pare dni wczesniej - byla walka o przetrwanie.

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wał_Kuski 19 16 dni temuocena: 0% 

   E tam. Lepiej zeby ten syf dalej sobie straszyl w sercu Ursynowa. Niech to smietnisko pozostanie wizytowka dzielnicy.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 18 16 dni temuocena: 71% 

   Dlaczego nasze władze jak zwykle zawiodły? W takich czasach potrzebne są inteligentne rozwiązania, które będą służyć bezpieczeństwu i gospodarce. Czy nie lepiej byłoby włożyć trochę wysiłku i rozsądnie porozstawiac stoiska po Ursynowie? Kupcy mają towar, mieszkańcy bezpieczniej kupią na świeżym powietrzu. Z informacji rządowej : Kontakt z zarażonym to: Pozostawał w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metrów przez ponad 15 minut.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mest 17 15 dni temuocena: 50% 

   Skad masz dane z ostatniego zdania? Z kapelusza? Zadne laboratorium nie robilo takich badan. Wiadomo natomiast, ze ten zmutowany wirus jest w stanie przezyc nawet kilka dni na niektorych powierzchniac oraz nawet 4 godziny w powietrzu, zachowujac zdolnosc zarazenia. Gdyby - jak sobie wyssales z palca - kwadrans kontaktu byl bezpieczny, to nie byloby takich zabezpieczen na calym swiecie (w kolejkach, sklepach, urzedach, kasach, itd.).

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkanka KEN 16 15 dni temuocena: 0% 

   Wejdź na stronę rządową i przeczytaj, kiedy ma się kontakt z osobą zakazona. Nie mogę podać adresu bo strona haloursynow blokuje wpisy z linkiem do adresow internetowych. W każdym razie z gov w nazwie. To był cytat wprost z ich strony. Czyzbysmy nie wierzyli władzy???

   Edytowany: 15 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Barbara 15 17 dni temuocena: 60% 

   Zła decyzja. Pozbawia mieszkańców Ursynowa możliwości robienia zakupów, a rolnikom możliwości sprzedaży płodów. Można to jakoś inaczej zorganizować, aby było bezpiecznie, a nie od razu zakazywać i zamykać.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 14 16 dni temuocena: 54% 

   zamknąć i zapomnieć że kiedykolwiek istniał ten śmietnik

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamkorone4dolna 13 17 dni temuocena: 33% 

   Z Bronisz? z Lidla cwaniak brał...

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Earthling 12 17 dni temuocena: 50% 

   Bardzo zla decyzja. Pozbawianie tysięcy ludzi dostępu do świeżych warzyw i owoców, prawdziwego miodu od znajomego pszczelarza (ten w sklepach jest głównie chińskiego pochodzenia bezwartosciowy)etc. W takim razie sklepy też zamknijcie bo tam wspólna klimatyzacja to jest dopiero zagrożenie.

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZUS 11 17 dni temuocena: 44% 

   Zgoda, bardzo zła decyzja. Tysiące ludzi pozbawione dostępu do świeżego chińskiego koronawirusa wyplutego przez nie-wiadomo-kogo. Dotyczy to w szczególności emerytów, a przecież wiadomo, że to oni wirusa najbardziej potrzebują, by po wypłacie zasiłku pogrzebowego rodzinie już więcej kasy nie obciążaali

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 12 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Earthling 10 17 dni temuocena: 59% 

   Nikt nikogo nie zmusza do przychodzenia. Można wprowadzić ograniczenia a nie zamykać całkowicie. Panika jest niebezpieczna i wywołuje nieodwracalne szkody.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 9 17 dni temuocena: 52% 

   Świeże warzywa i owoce - z Bronisz. Dobre sobie.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 8 17 dni temuocena: 55% 

   ~kurkawodna - do tego dwa, lub nawet trzy razy drożej....

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 7 17 dni temuocena: 50% 

   Earthling zgadza się, nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na bazar. Ale ci "przez nikogo nie zmuszeni" roznoszą później wirusa po dzielnicy zarażając innych mieszkańców..... Włosi to już przećwiczyli, ale tacy jak ty nie potrafią skorzystać z tej nauki.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Earthling 6 17 dni temuocena: 61% 

   Idąc tropem panikarzy metro dawno powinno być zamknięte i wszystkie sklepy też! Na Bazarku kupuję od ponad 20 lat od zaprzyjaźnionego małżeństwa owoce, warzywa i miód z ich własnego gospodarstwa. Na Bazarku na świeżym powietrzu, gdzie dodatkowo działają promienie UV jest o wiele bezpieczniej niz w obiektach z zamkniętym obiegiem powietrza.

   Edytowany: 17 dni temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 5 16 dni temuocena: 43% 

   ~Koszałkikocopałkikiempy, ciekawe dlaczego akurat kołkiem w oku stoi wam bazarek "na dolku", a inne "bazarki" nie? Np. taki bazar, kilka razy drozszy, na Kabatach, funkcjonujacy przez cały bniemal tydzień. Albo na Wałbrzyskiej...Tylko akurat "na dolku" wzbudza emocje... A miałam tam jutro jechać po kiszonki, właśnie "od rolnika", zamiast kupować obślinione i przekiszone w markecie... Czy bazar na Kabatach ma mniejszą podaż koronawirusa??? a "zarażeni" to powinni siedzieć w domach a nie wałesać sie po jakichkolwiek ulicach. I komunikacji miejskiej. Naprawdę robi ci różnicę, czy zarazisz się w metrze, czy na bazarze, czy w Biedrze (itp)? skoro "zarażeni" sa tak nieodpowiedzialni, że łażą...? no...zastanów sie troche co piszesz....

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolo 4 16 dni temuocena: 14% 

   issaa ty to na wieś wracaj, będziesz miała od rolnika ogóra kiszonego o każdej porze

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 3 16 dni temuocena: 67% 

   ~rolo, sam wracaj do swojej obory bo to na ogół potomkowie" rodem z obory wstydzą sie swoich korzeni... Moi dziadkowie zgineli w czasie wojny, w Warszawie, tym moja babcia w Powstaniu Warszawskim, moja mała matka wyszła z tej masakry sierotą a ja nigdy nie poznałam swoich 'dziadków" Tak że bądź uprzejmy odp...ć się od moich korzeni, patrz na swojego korzenia (nędzniutki?? och...jaki żal...)

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 16 dni temuocena: 67% 

   i jeszcze, ~rolowczyk, to, że nie chcę jadać śmieci produkowanych przez twoją wieśniacką rodzine "do marketów", to tylko swiadczy o moim zdrowym rozsądku (i wysublimowanym smaku....he he)

   Edytowany: 16 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to ja 1 17 dni temuocena: 56% 

   Mega słuszna decyzja . Pieniądze to nie wszystko , zadbajmy w tych ciężkich chwilach o swoich bliskich i nie dajmy się . Do zobaczenia i zdrowia życzę .

   Edytowany: 17 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2261 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020